Search
Close this search box.

ویروس I LOVE YOU !

ویروس I LOVE YOU

ویروس I LOVE YOU ، که به عنوان Love Bug هم شناخته می شود ، یک بد افزار رایانه ای بود که در ماه مه سال 2000 میلیون ها کامپیوتر شخصی را در سراسر جهان آلوده کرد. این ویروس از طریق نامه های الکترونیکی با عنوان “I LOVE YOU” منتشر شد و آسیب فنی در سیستم ایجاد می کرد و پس از آلوده کردن رایانه ، نسخه هایی از خود را به هر مخاطبی که در دفترچه آدرس رایانه آلوده یافت می کرد ، می فرستاد.

ویروس I LOVE YOU

آزادی برنامه نویسان ویروس بعد از دستگیری!

I LOVE YOU به دلیل شیطنت های گسترده ای که ایجاد می کرد و هم به دلیل توجه اصلی رسانه ها مورد توجه قرار گرفت. سرانجام نویسندگان این برنامه در فیلیپین دستگیر شدند ، اما چون کشور فیلیپین فاقد هرگونه قانون امنیت رایانه ای بود که بتوان آنها را تحت اتهام قرار داد ، متهمان آزاد شدند.

I LOVE YOU معمولاً به عنوان یک ویروس رایانه ای شناخته می شود که تکرار می شود و یک برنامه مستقل است در حالی که ویروس های رایانه ای در پرونده های رایانه فقط پنهان می شوند. با این حال بیشتر بد افزارها تا قبل از سال 2000 پرونده ها را پاک نمی کردند و یا آسیب جدی وارد نمی کردند.

ویروس ILOVEYOU نوعی ترکیبی بود ، ویروسی که خود به خود تکثیر می شد و چندین نقطه را در رایانه مورد نظر آلوده می کرد و تصاویر ، فیلم ها و انواع دیگر پرونده ها را پاک می کرد. سرانجام سیستم های پست الکترونیکی در سراسر جهان با پیام های آلوده همراه شدند. ویروس I LOVE YOU از 4 مه 2000 آغاز شد. و با استفاده از روش خاصی که نرم افزار Microsoft برای نمایش پسوند های پرونده ها انجام می داد ، ویروس توانست خود را به یک فایل متنی معمولی تبدیل کند.

ویروس I LOVE YOU

ویروسی با آلودگی جهانی

در حالی که ویروس ILOVEYOU ده ها میلیون رایانه شخصی در سراسر جهان را آلوده کرد ، تأثیر آن حتی در میان کاربران اینترنتی که آلوده نشده بودند احساس می شد. برخی از شرکت ها و موسسات بزرگ ، از جمله سنای ایالات متحده و مجلس عوام انگلیس ، برای مقابله با این مشکل ، سیستم های ایمیل خود را کاملاً غیر فعال کردند.

تقریباً بلافاصله پس از توجه جهانی به این ویروس ، مقامات فیلیپین منشا احتمالی این مشکل را مشخص کردند. پلیس فیلیپین دو دانشجوی برنامه نویسی رایانه ای را در ارتباط با تحقیقات آنها دستگیر کرد ، اما سرانجام با مشخص شدن اینکه فیلیپین فاقد هرگونه قانونی برای منع ایجاد ویروس های رایانه ای است ، آنها آزاد شدند. این کشور تنها سه ماه پس از ظهور ویروس I LOVE YOU قوانین رایانه ای را برای خود تصویب کرد.

بیشتر بخوانید :

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر ثبت شده
بازخورد داخلی
نمایش همه نظرات

بیشتر بخوانید :