خطر مدیریت مصرف باطری گوشی با استفاده از اپ ها

مدیریت مصرف باطری گوشی

تلفن های هوشمند هر روز در حال پیچیده تر شدن هستند به گونه ای که از دوربین های دوگانه گرفته تا ده ها گیگابایت ظرفیت ذخیره سازی در خود را هرروز افزایش می دهند اما ، با وجود این حرکت سریع موبایل ها ، عمر محدود باتری ، مانع برخی از این پیشرفت های نمی شود؟

اگر از تلفن همراه خود زیاد استفاده نمی کنید ، این باتری ها یک را روز دوام می آورند ، اما با استفاده مداوم از تلفن همراه ، هنوز یک گوشی هوشمند وجود ندارد که در یک آزمایش استاندارد ، 24 ساعت دوام بیاورد. به همین دلیل برنامه های صرفه جویی در مصرف باتری یا همان برنامه های مدیریت مصرف باطری گوشی هنوز هم در بین مردم محبوب ترین برنامه ها هستند.

مدیریت مصرف باطری گوشی

اما آیا آنها واقعاً کارایی دارند؟ بستگی دارد.

بیایید با یک نکته اساسی شروع کنیم : کیفیت نرم افزار گوشی های هوشمند بسیار متفاوت است. برخی از سازندگان ، برنامه های زیبا و کارآمدی را ایجاد می کنند که وظایف خود را بدون درگیری پردازش مرکزی RAM انجام می دهند. برنامه های دیگر مانند فیس بوک و سایر برنامه های پیام رسان منابع زیادی را مصرف می کنند زیرا اغلب با استفاده همزمان از GPS ، WiFi ، داده های تلفن همراه کار می کنند.

نکته مهمی که وجود دارد این است که بسیاری از برنامه های صرفه جویی در مصرف باتری با اندازه گیری میزان منابع مصرفی توسط هر اپ یا برنامه کار می کنند. نکته مهم اینجا است که در شرایطی که شما واقعاً از این برنامه ها استفاده نمی کنید ، آن ها به طور مداوم به این بررسی ها می پردازند و به عبارتی یک برنامه همیشه در پس زمینه فعال است و از باطری شما استفاده می کند. برنامه هایی مانند GO Battery Saver & Power Widget ، Avast Battery Saver و DU Battery Saver همچنین فرمولی را دارند.

مدیریت مصرف باطری گوشی

مدیریت مصرف باطری گوشی به وسیله خود برنامه داخلی سیستم عامل

این برنامه ها فرعی مانند Avast Battery Saver و غیره معمولاً رایگان هستند و دارای گزینه ای برای ارتقا به نسخه حرفه ای و بدون تبلیغات هستند. مسئله این است که بسیاری از این قابلیت ها از قبل در سیستم عامل شما قرار دارند. سازندگان تلفن و توسعه دهندگان سیستم عامل می دانند که عمر باتری یک چالش اساسی است.

به همین دلیل یک سیستم یکپارچه صرفه جویی در مصرف انرژی در سیستم عامل های تلفن همراه همیشه است. در اکثر تلفن ها می توانید این تنظیمات را کنترل کنید تا بتوانید میزان مصرف باتری تلفن همراه خود را ببینید. این برنامه ها می توانند به طور خودکار نور صفحه شما را کم کنند و حالت هواپیما را فعال کند تا بتوانند به سرعت عمر باتری شما را از چند دقیقه به چند ساعت افزایش دهند.

مدیریت مصرف باطری گوشی

علاوه بر این ، در به روزرسانی های سیستم عامل اندروید در آینده ، از ویژگی های مصنوعی با نام Adaptive Battery استفاده می شود ، که بر میزان استفاده شما از برنامه ها نظارت می کند و تصمیم می گیرد که آیا آنها را در حالت آماده نگه دارید یا اساساً آنها را در حالت خواب قرار دهید تا به خون آشام های انرژی باطری تبدیل نشوند.

به یاد داشته باشید که برخی از این برنامه های فرعی مدیریت مصرف باتری به سادگی کلاهبرداری می کنند و سعی در دسترسی به اطلاعات شخصی شما دارند ، مانند برنامه مخرب Advanced Battery Saver که در فروشگاه Google Play در دسترس بود. بنابراین برنامه کمکی مدیریت مصرف باتریی را که در مورد آن تحقیق نکرده اید ، نصب نکنید.

بیشتر بخوانید :

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر ثبت شده
بازخورد داخلی
نمایش همه نظرات

بیشتر بخوانید :