انواع موس های گیمینگ و ویژگی های آن ها

انواع موس بازی

بازی های کامپیوتری را می توان با موس های معمولی هم انجام داد. اما اگر می خواهید با ویژگی های انواع موس های گیمینگ و بازی آشنا شوید و در بازی های رقابتی ، نسبت به حریفان خود برتری داشته باشید بهتر است اقدام به خرید موس های مخصوص بازی کنید. برخی از گیم ها را می توان به وسیله موس های مخصوص بازی راحت تر انجام داد و لذت بیشتری از آن ها برد. خرید موس بازی می تواند به افرادی که اهل بازی های کامپیوتری هستند، حس بهتری القا کند. همین امر سبب شده است که تعداد خریداران موس های گیمینگ رو به افزایش باشد. با خرید موس های مخصوص بازی همچنین می توانید از ظاهر خاص آن ها لذت ببرید.

انواع موس بازی

ویژگی های موس گیمینگ

در زمان خرید موس ، شما با موس های معمولی و موس های بازی روبرو می شوید. موس های معمولی را که بیشتر افراد دیده اند و با آن ها آشنایی دارند. اما موس های بازی به شکلی خاصی طراحی و ساخته شده اند ، تا افرادی که علاقه ی زیادی به بازی های کامپیوتری دارند بتوانند راحت تر و سریع تر از آن ها استفاده کنند. موس های گیمینگ گران تر از موس های معمولی هستند. این تفاوت قیمت به دلیل ویژگی های منحصر به فردی است که موس های گیمینگ دارند. در نتیجه در زمان خرید یک موس مخصوص بازی باید به ویژگی های آن دقت کرد. از مهم ترین ویژگی های موس گیمینگ می توان به موارد زیر اشاره کرد.

انواع موس بازی

در داخل موس های بازی ، لیزر و سنسور هایی وجود دارد که دقت و عملکرد فرد را بالاتر می برد. و فرد می تواند حرکات سریع تر و بهتری داشته باشد. علاوه بر سرعت و دقت ، این لیزر ها می توانند زیبایی دو چندانی به موس بدهند. موس های بازی دکمه های اضافی زیادی دارند. مثلا در قسمت انگشت شصت دکمه های زیادی دیده می شود که فرد می تواند به وسیله ی آن ها حرکات بهتری در زمان بازی داشته باشد. یکی از مهم ترین ویژگی های موس های بازی ، شخصی سازی آن ها می باشد. که کاربر می تواند به راحتی موس را با توجه به نیاز خود ، تنظیم کند.

از ویژگی های دیگر موس های گیمینگ می توان به کابل های بلند آنها اشاره کرد. در زمان خرید موس های مخصوص بازی متوجه می شوید که بیشتر موس های گیمینگ ، کابل های بلندی دارند و کمتر وایرلس هستند. زیرا افراد معتقدند که موس با کابل حس بهتری ایجاد می کند. و سرعت بیشتری در زمان بازی دارد. وزن این موس ها در برخی از مدل ها نیز قابل تغییر است و فرد می تواند به راحتی با کم و زیاد کردن وزنه در زیر موس ، وزن آن را تغییر دهد.

انواع موس بازی

انواع موس بازی

هنگامی که به فروشگاهی برای خرید موس گیمینگ مراجعه می کنید با انواع مختلفی از مدل ها روبه رو می شوید. موس های بازی انواع مختلفی دارند که باید حتما قبل از خرید ، اطلاعاتی در مورد آن ها داشته باشید تا بتوانید مناسب ترین را با توجه به نیاز خود خریداری کنید. مهم ترین و کاربردی ترین انواع موس های بازی به صورت زیر می باشد:

موس برای بازی های شوتر

این موس ها ، از معمول ترین انواع موس های بازی به شمار می روند. این موس ها نسبت به دیگر موس های بازی ساده تر هستند و تنها دو یا سه دکمه ی اضافی در محل انگشت شصت دارند. اگر می خواهید در بازی های شوتر سریع باشید به شما پیشنهاد می کنیم از این موس ها حتما استفاده کنید.

موس برای بازی های آنلاین

این موس ها برای بازی های آنلاین یا همان mmo بسیار مناسب هستند. زیرا در این موس ها دکمه های فراوانی ، حدود 12 دکمه وجود دارد. این دکمه ها می توانند به پلیر کمک کنند تا بازی ها را با قدرت و مهارت بیشتری انجام دهد. شاید تمام این دکمه ها در زمان بازی استفاده نشوند. اما اگر بخواهید از رقیبان خود پیشی بگیرد باید از این دکمه ها حداکثر استفاده را ببرید. در نگاه اول بازی کردن با این همه دکمه کار سختی است. اما به مرور زمان و با تداوم بازی ، فرد می تواند به آن ها عادت کند و بازی های خود را بهتر انجام دهد.

موس هیبرید

این موس، به موس همه کاره معروف است. زیرا می تواند تا حد معمول نیاز تمام بازی ها را برطرف کند. موس هیبرید دکمه های بیشتری از شوتر و دکمه های کمتری از mmo دارد.

موس های قابل حمل

نمونه دیگری از موس های بازی ، موس های قابل حمل هستند. این موس ها کوچکتر و سبک تر از نمونه های معمولی می باشند. به همین سبب مناسب افرادی هستند که مدام در حال جابجایی می باشند. و این موس ها عموما وایرلس هستند.

موس های مخصوص چپ دست ها

بسیاری از افراد چپ دست هستند و در زمان بازی نمی توانند از موس های بازی معمولی استفاده کنند. زیرا دکمه های اضافی در سمت چپ موس قرار دارند. به همین سبب ، کمپانی های گیمینگ ، مدل های مخصوصی از موس های بازی را طراحی کرده اند که دکمه های اضافی در هر دو طرف وجود دارد. فرد با توجه به اینکه چپ دست است یا راست دست ، می تواند دکمه های دیگر را غیر فعال کند و به طور حرفه ای با موس بازی کند.

موس msi

سخن پایانی در مورد موس های بازی

در زمان خرید موس باید به نیاز و بودجه ی خود دقت کنید. همانطور که بیان کردیم ، موس های بازی انواع گوناگونی دارند. در نتیجه شما با دقت در آن ها می توانید ، بهترین مورد را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید. خرید موس گیمینگ می تواند به شما در انجام بهتر بازی ها کمک کند. اما باید بدانید که کدام نوع برای شما مناسب تر است و کارایی بیشتری دارد. علاوه بر این در زمان خرید موس باید به قیمت آن توجه کنید. اصولا موس هایی که زرق و برق بیشتری دارند ، قیمت بالا تری هم دارند. اما این زرق و برق بیشتر جنبه زیبایی دارد و از نظر کارایی ممکن است تفاوت چندانی با موس های ارزان تر قیمت نداشته باشد.

بیشتر بخوانید :

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر ثبت شده
بازخورد داخلی
نمایش همه نظرات

بیشتر بخوانید :