معایب رانندگی بدون درپوش باک بنزین

رانندگی بدون درپوش باک بنزین

در بیشتر اتومبیل ها و ماشین ها ، درپوش بنزین شما توسط لاستیکی به ماشین شما متصل است. بنابراین اگر بعد از پر شدن باک بنزین خود فراموش کنید که آن را ببندید ، یک نشانگر روی داشبورد یا کیلومتر خودرو آن را اطلاع می دهد. اگر اتومبیل شما چراغ نشانگری برای این موضوع ندارد ، امکان دارد با حالت باز بودن در باک بنزین به مسیر خود ادامه دهید.

اگر اتومبیل شما فاقد گزینه ای باشد تا این مورد را اطلاع رسانی کند و بدون اینکه حتی خودتان متوجه این موضوع شوید و با درپوش بنزین آویزان در جاده رانندگی کنید چه می شود؟ قطع درپوش بنزین مزاحم همه ی ما در هنگام بنزین زدن است.

رانندگی بدون درپوش باک بنزین

بسته نگه داشتن باک بنزین با درپوش پلاستیکی آن به سیستم سوخت خودرو شما کمک می کند تا فشار مناسب را حفظ کند ، که به نوبه خود به عملکرد خودرو کمک می کند. این اهداف اصلی این قطعه پلاستیکی است که در خدمت خودرو شماست.

مشکلات رانندگی بدون درپوش باک بنزین

بنابراین آیا رانندگی بدون این قطعه پلاستیکی می تواند به خودرو شما آسیب برساند؟ احتمالاً نه ، اما می تواند برخی از مشکلات جزئی را ایجاد کند :

۱ – ممکن است به دلیل تبخیر بنزین ، کمی از سوخت خود را از دست دهید.
۲ – ممکن است تغییراتی در مقدار مصرف سوخت خود مشاهده کنید.
۳ – این احتمال هم وجود دارد که رطوبت هوا به مخزن بنزین وارد شود. که موضوع جالبی نیست اما فاجعه بار هم نخواهد بود ، فقط ممکن است فیلتر بنزین شما را خراب کند.
۴ – به دلیل ورود هوا ممکن است پمپ بنزین خودرو شما دچار گرفتگی و فشار شود.

نکته اصلی این است که رانندگی بدون درپوش بنزین موارد خاصی را ایجاد نمی کند و نباید خیلی نگران آن بود اما خوب باید در نگهداری آن بشدت دقت کرد. تعویض و قیمت درپوش های باک بنزین آسان و ارزان است. و شما می توانید آن را از تمامی فروشگاه های لوازم یدکی خودرو خریداری و نصب کنید.

رانندگی بدون درپوش باک بنزین

نکته مهم در بعضی موارد

با فرض اینکه اتومبیل شما چراغ چک موتور دارد ، در صورت رانندگی بدون درپوش سوخت ، احتمالاً چند دقیقه پس از خروج از پمپ بنزین شاهد روشن شدن آن خواهید بود. برخی از اتومبیل های مدرن حتی دارای چراغ درپوش سوخت هستند.

اگر بعد از تعویض درپوش بنزین یا بستن آن هر دو چراغ روشن ماند ، نگران نباشید. ممکن است لازم باشد برای مدتی ، حتی حدود 60 کیلومتر رانندگی کنید تا کامپیوتر خودرو شما احساس کند همه چیز خوب است و خطاها رفع شده است اما در صورت وجود خطا و پاک نشدن آن باید از متخصص و مکانیک خود کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید :

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر ثبت شده
بازخورد داخلی
نمایش همه نظرات

بیشتر بخوانید :