Search
Close this search box.

نحوه برگزاری ویدئو کنفرانس و شرکت در جلسات ویدئویی

نحوه برگزاری ویدئو کنفرانس

بیماری همه‌ گیر کرونا  میلیون ها نفر از کارکنان و دانش آموزان را وادار به استفاده از طیف گسترده‌ای از ابزارهای ویدیو کنفرانس برای نشست‌ها و کلاس‌ها کرده است. این تغییر ناگهانی باعث آزار و اذیت و عصبانیت بسیاری از افراد می‌شود. و این امر هنگامی  شدیدتر می شود که مشکلات فنی در آن بسیار ظاهر می شوند. به خاطر مشکلات صوتی و ویدیویی ، برخی از این جلسات ویدئویی اغلب فاقد بهره‌ وری و نتیجه مطلوب هستند. اما صرف‌ نظر از نرم‌افزاری که استفاده می‌کنید ، چند گامی در نحوه برگزاری ویدئو کنفرانس ها و شرکت در جلسات ویدئویی وجود دارد که می‌توانید برای کسب اطمینان از ویدئو و صدای بهتر، به ویژه زمانی که در خانه استفاده می‌کنید ، انجام دهید.

بهترین مکان برای تماس تصویری

۱- بهترین مکان را برای تماس خود انتخاب کنید

کودکان ، افراد حاضر در خانه و حیوانات خانگی ، سر و صداهای حواس‌ پرت کننده‌ای دارند. اولین قدم و مهم ترین شرط در برگزاری ویدئو کنفرانس ها و شرکت در جلسات ویدئویی ، پیدا کردن یک محیط آرام از سر و صدا است. اما لازم نیست که اتاق هم خالی باشد. رت مک کلور، یک مشاور حرفه‌ ای در نبراسکا می‌گوید: بسته به مکان ، صدا می‌تواند بسیار متفاوت باشد. او می‌گوید: اگر می‌توانید کنفرانس خود را در یک اتاق ‌خواب کوچک‌ با تعداد زیادی شی برای جذب صدا انجام دهید. که موجب می شود صدای شما به طور طبیعی تر و بهتر از یک اتاق بزرگ با دیوارهای خالی انتقال یابد.

استفاده از میکروفون در کنفرانس

۲- استفاده از یک میکروفون یا گوشی هوشمند

ابزارهای زیادی برای ویدیو کنفرانس وجود دارد. اما گاهی اوقات ، ساده‌ تر بهتر است. به خصوص وقتی راجع به میکروفن‌ صحبت می کنیم. هدست های بی سیم از روزهای ابتدایی تا الان محبوبیت زیادی پیدا کرده اند. اما این خیلی مهم نیست ، زیرا میکروفن های سیمی در برابر آن ها همیشه کیفیت صدای بهتری با تداخل کمتری ارائه می دهند. میکروفون های سیمی برای تماس های کنفرانسی بهتر هستند و معمولاً نیازی به شارژ یا منبع تغذیه جداگانه ندارند. اگر میکروفن USB دارید ، آن را برای بهترین کیفیت به صورت نزدیک نگه دارید.

خوب اگر میکروفون مستقل نداشتیم چه کنیم؟ مک کلور می گوید میکروفون لپ تاپ خود را غیر فعال کرده و با تلفن هوشمند خود در ویدئو کنفرانس ها شرکت کنید. او می گوید تلفن های هوشمند از قابلیت لغو نویز داخلی بهتری نسبت به لپ تاپ برخوردار هستند. اگر تلفن شما نسبتاً مناسب است ، بهترین دستگاهی است که می تواند برای کنفرانس ویدیویی استفاده شود.

نور سفید در کنفرانس

۳ مقداری نور سفید و یک زاویه دوربین مناسب در نظر بگیرید

 مک کلور می گوید : بهترین حالت برای نورپردازی ، از طریق پرده یا از دیواری با رنگ روشن می باشد. اگر بتوانید یک لامپ روشن روبروی دیوار خالی قرار دهید ، بسیار بهتر از قرار گرفتن روبروی پنجره خواهد بود. موقعیت دوربین نیز مهم است. دوربین را در جهت مناسب قرار دهید. به طوری که سایر شرکت کنندگان از تماشای پس ‌زمینه حواس ‌پرتی نگیرند. و ظاهر خود را در برابر وب کم مرتب نگه دارید. برای داشتن یک زاویه جذاب‌ ، با استفاده از چندین کتاب برای بالا آوردن لپ تاپ خود استفاده کنید تا تقریبا دستگاه در مقابل چشم شما باشد. این امر موجب می شود که برای تماشای صفحه همیشه سر خود را پایین نگه ندارید.

برگزاری ویدئو کنفرانس

 ۴- آرامش خود را حفظ کنید

 یکی از اصول مهم در شرکت در ویدئو کنفرانس ها بی حرکت ماندن است. ویدئو از لحاظ کیفیت اینترنت می تواند دچار کندی هایی شود و هنگامی که در طول تماس به عقب و جلو حرکت نمی‌ کنید و ثابت یک جا می مانید ، وضوح بیشتری به ویدئو خود می بخشید. و سرانجام ، یک ویژگی در  کنفرانس های ویدئویی وجود دارد که بسیار جذاب و محبوب است. که حالت بی صدا یا mute می باشد.  اگر در طول جلسه صحبت نمی کنید ، روی بی صدا ضربه بزنید و انتقال صدا از سمت خود را غیر فعال کنید. این موضوع دو نکته مهم در نحوه برگزاری ویدئو کنفرانس ها و جلسات ویدئویی دارد. اول ، صداهای اطرافیان را منتقل نمی کند که می‌تواند بر وضوح صدا جلسات اثر گذار باشد.

همچنین یادداشت برداشتن یا حتی تایپ کردن که ممکن است بی صدا به نظر برسند ، حواس ‌پرتی هایی را ایجاد می کنند. و می‌ توانند برای افراد ، درک مکالمات را سخت تر کنند. به خصوص اگر چند میکروفون را حاضرین جلسه باز یا فعال نگه داشته باشند. دوم، ساکت بودن  شما دلیلی بر قطع  نکردن صدا میکروفون نیست. زیرا صداهای دیگر مانند ضربه ، سرصدا بچه ها و حتی تلویزیون می توانند حواس پرتی هایی را در جلسه ایجاد کنند.

بیشتر بخوانید :

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر ثبت شده
بازخورد داخلی
نمایش همه نظرات

بیشتر بخوانید :