نحوه اتصال لپ تاپ به تلویزیون به وسیله کابل و بدون کابل

نحوه اتصال لپ تاپ به تلویزیون

وقتی می خواهید فیلم یا بازی کنید ، ممکن است بخواهید صفحه ای بزرگتر از صفحه لپ تاپ خود داشته باشید. تلویزیون به عنوان یکی از رایج ترین لوازم خانگی ، انتخاب خوبی است. برای مشاهده محتوای دلخواه خود در صفحه بزرگ می توانید یک لپ تاپ را به تلویزیون متصل کنید. سوال این است که نحوه اتصال لپ تاپ به تلویزیون بدون کابل یا با کابل HDMI چگونه است. لپ تاپ کوچک و قابل حمل است و به همین دلیل جایگزین خوبی برای کامپیوترهای بزرگ است. هر لپ تاپ به یک صفحه نمایش و صفحه کلید مجهز است. لپ تاپ ها به اندازه کافی راحت هستند اما بهترین گزینه برای تماشای فیلم ، مشاهده عکس یا بازی نیستند.

به این دلیل که صفحه نمایش آن ها برای انجام این کارها به اندازه کافی بزرگ نیست. بنابراین ، ایده خوبی است که لپ تاپ را به تلویزیون وصل کنید. با این حال ، بسیاری از مردم نمی دانند که چگونه لپ تاپ را به تلویزیون وصل کنند. به طور کلی ، یک لپ تاپ را می توان با استفاده از کابلی مانند HDMI به راحتی به تلویزیون متصل کرد. اما اگر کابل HDMI ندارید یا پورت HDMI کار نمی کند ، چه باید کرد؟ آیا می توان لپ تاپ را به تلویزیون بدون کابل HDMI متصل کرد؟ در مطالب زیر به یک یک این سوالات پاسخ داده خواهد شد.

نحوه اتصال لپ تاپ به تلویزیون

ممکن است مردم بپرسند که چگونه لپ تاپ را به تلویزیون وصل کنیم. به طور خلاصه ، 4 روش معمول برای نمایش تصویر لپ تاپ در تلویزیون در Windows 7 ، Windows 8 یا Windows 10 وجود دارد.

اتصال لپ تاپ به تلویزیون با کابل

روش اول: لپ تاپ را با کابل HDMI به تلویزیون وصل کنید

ساده ترین راه اتصال لپ تاپ به تلویزیون استفاده از کابل HDMI است. که می تواند هم صدا و هم فیلم با وضوح بالا به خوبی انتقال دهد. توجه داشته باشید که mini HDMI با micro HDMI متفاوت است. اگر یکی از آن ها را داشته باشید ، برای اتصال لپ تاپ به تلویزیون نیاز به مبدل تصویر دارید. حالا چگونه این کار انجام دهیم :

۱- اطمینان حاصل کنید که هم لپ تاپ و تلویزیون شما حداقل یک درگاه HDMI دارند.
۲- یک سر کابل HDMI را به لپ تاپ و سر دیگر را به تلویزیون وصل کنید.
۳- لپ تاپ و تلویزیون خود را روشن کنید. ورودی HDMI صحیح را با کمک کنترل تلویزیون انتخاب کنید.
۴- سپس ، اتصال باید به طور خودکار برقرار شود.

کابل VGA

روش دوم : اتصال لپ تاپ به تلویزیون با کابل VGA

اگر لپ تاپ شما قدیمی است ، ممکن است درگاه HDMI نداشته باشد. در عوض ، ممکن است یک پورت VGA داشته باشد. اما خب حالا چگونه لپ تاپ خود را با کابل VGA به تلویزیون وصل کنیم؟

۱- یک سر کابل VGA را به لپ تاپ و سر دیگر را به تلویزیون وصل کنید.
۲- با استفاده از کابل صوتی 3.5 میلی متری ( کابل AUX) این دو دستگاه را دوباره بهم متصل کنید.
۳- لپ تاپ و تلویزیون را روشن کنید.
۴- با کمک کنترل تلویزیون ورودی را بر روی PC یا RGB در تلویزیون خود قرار دهید.

اتصال لپ تاپ به تلویزیون با استفاده از USB

روش سوم : اتصال لپ تاپ به تلویزیون با استفاده از USB

اگر لپ تاپ و تلویزیون شما هر دو به پورت USB-C مجهز هستند ، می توانید مستقیماً آنها را با کابل USB-C به هم متصل کنید. اما هر پورت USB-C قادر به انتقال سیگنال تصویری نیست. بنابراین برای مشاهده فایل های لپ تاپ در تلویزیون ممکن است لازم باشد نرم افزار خاصی را برروی لپ تاپ خود نصب کنید. همچنین می توانید از مبدل USB-C به HDMI برای اتصال لپ تاپ و تلویزیون نیز استفاده کنید.

اتصال لپ تاپ به تلویزیون بدون کابل

روش چهارم : اتصال لپ تاپ به تلویزیون به صورت بی سیم و بدون کابل

اگر کابل ندارید یا اصلاً نمی خواهید از کابل استفاده کنید ، چه باید کرد؟ در این صورت باید لپ تاپ خود را به صورت بی سیم و از راه دور به تلویزیون متصل کنید. برای این کار نیازمند دستگاه خاصی برای پخش تصاویر هستید. Google Chromecast و Apple AirPlay Mirroring و  Microsoft Miracast از ابزار های مفید جهت ارتباط بی سیم هستند. حالا چگونه باید به وسیله این تجهیزات تصویر لپ تاپ را به تلویزیون انتقال داد. ابتدا اطمینان حاصل کنید که سیگنال Wi-Fi دارید. لپ تاپ ، تلویزیون و دستگاه پخش تصاویر خود را به درستی نصب و تنظیم کنید.( با توجه به مختلف بودن نحوه نصب این دانگل ها توصیه می شود از راهنما داخل جعبه آن ها استفاده کنید) به همین راحتی حالا تصویر لپ تاپ را بر روی تلویزیون خواهید داشت.

بیشتر بخوانید :

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر ثبت شده
بازخورد داخلی
نمایش همه نظرات

بیشتر بخوانید :