مسافرت با مانیتور دوم !

مانیتور قابل حمل لنوو

مانند بسیاری از کاربران ، من عادت کرده ام که دو مانیتور را در دفتر کار خود قرار دهم. با این کار می توانید روی یک صفحه تمرکز کنید و به راحتی ببینید که در برنامه دیگر در مانیتور دیگر چه خبر است. هنگام ایجاد سندی ، من معمولاً برروی یک صفحه کار می کنم ، در حالی که اطلاعات آن را بررسی می کنم ، ایمیل ، صفحات وب ، یا سایر اسناد را روی صفحه دیگر نیز بصورت زیر چشمی در نظر میگرم.

برخی از افراد همیشه از مانیتور دوم برای مواردی که باید همیشه فعال روی صفحه نمایش باشند مانند ایمیل یا ابزار ارتباطی استفاده می کنند ، که می توان گفت یکی از اصلی ترین دلیل استفاده از مانیتور دوم همین موضوع باشد. در واقع ، نمایشگرهای دوگانه دسک تاپ یا لپ تاپی که به یک نمایشگر خارجی متصل است در محیط کار امروزی بسیار معمول شده اند.

اما وقتی به مسافرت می روید چه اتفاقی می افتد؟

مانیتورهای دسک تاپ بسیار بزرگ هستند ، اما اخیراً ، چند سازنده مانیتور اقدام به ساخت نمایشگرهای دوم می کنند که برای سفر با شما طراحی شده اند. برای مثال ما یک مانیتور پرتابل لنوو مدل Lenovo ThinkVision M14 را آزمایش کردیم که به یک لپ تاپ با اتصال USB-C متصل می شود که از Display Video out پشتیبانی می کند (که اکثر لپ تاپ های فعلی این کار را انجام می دهند).

M14 یک صفحه نمایش 14 اینچی IPS با رزولوشنFull HD  است. این نمایشگر قابل حمل لنوو با بدنه مشکی مات ، طراحی شده است. وقتی که این نمایشگر قابل حمل بصورت سریع نگاه می کنید تصویر  کاملاً خوب و شارپ و با زاویه دید خوب به نظر می رسید. به نظر می رسد که یک صفحه نمایش ThinkPad است!

راه اندازی آسان است : کابل USB-C را به مانیتور و درگاه لپ تاپ متصل می کنید و صفحه دوم دریافت می کنید. همچنین می توانید کابل برق را به مانیتور وصل کرده و از برق عبور دهنده لپ تاپ استفاده کنید. با استفاده از همان کنترل هایی که می توانید با یک مانیتور رومیزی متصل به لپ تاپ (یا دسک تاپ با دو نمایشگر متصل) ، را تنظیم کنید این نمایشگر پرتابل لنوو هم را می توانید تنظیم کنید.

می توانید زاویه مانیتور را به راحتی تنظیم کنید. این نمایشگر بر روی یک پایه قرار دارد که شامل اتصالات الکترونیکی و USB-C / DisplayPort در دو طرف است ، بنابراین می توانید آن را در سمت چپ یا راست لپ تاپ قرار دهید. در سمت چپ شامل کنترل هایی برای روشنایی و تنظیم نور است. می توانید زاویه مانیتور را از صاف به 90 درجه تنظیم کنید ، دقیقاً مانند بالا بردن درپوش لپ تاپ. و یک پایه کوچک وجود دارد که از پایه پایین می آید تا به مانیتور ارتفاع بیشتری ببخشد.

تقریباً به اندازه یک مانیتور رومیزی معمولی کنترل ندارد. به هر حال ، در بیشتر لپ تاپ ها نیازی به تنظیم کنتراست یا تعادل رنگ سفید نیست ، پس چرا باید در یک نمایشگر خارجی مکمل از آن استفاده کنید؟ به توانایی های فنی مانیتور می توان امتیاز خوبی داد ؛ به نظر بسیار خوب به نظر می رسید و بیشتر باید نگران مسافرت با آن بود ، زیرا ضخامت کم آن می تواند در هنگام جابجایی ها دردسرساز شود.

بنابراین سوال این است که آیا ارزش دارد صفحه این مانیتور قابل حمل لنوو را با خود جابجا کنید؟ به طور کلی بستگی به سفر شما دارد. اگر قصد استفاده از لپ تاپ خود را در هواپیما یا قطار دارید استفاده از نمایشگر پرتابل لنوو قطعاً مفید نخواهد بود ، زیرا فضای کافی ندارید. همچنین هنگام حضور در یک کنفرانس یا جلسات ، یادداشت برداری توسط لپ تاپی دست شماست راحت است بنابراین بازهم لازم نیست.

با این حال ، وقتی بعد از یک روز یادداشت برداری وکار به منزل خود برمی گردید و می خواهید در واقع محتوا ایجاد کنید ، آن وقت است که مانیتور قابل حمل لنوو یا هر برندی دیگری به کار شما می آید. متناوباً ، اگر بیشتر اوقات به صورت دورکاری کارهای خود را انجام می دهید ، همیشه می توانید صفحه نمایش دوم را با خود داشته باشید.

این نمایشگر قابل حمل لنوو با قیمت 249 دلار ( که معادل تومانی آن با دلار 25 هزار تومان می شود حدود شش میلیون تومان) ، گزینه بسیار خوبی برای افرادی است که به طور مکرر سفر می کنند ، به ویژه کسانی که زیاد بین دفاتر کار می کنند. با توجه به هزینه این مانیتور پرتابل لنوو شاید استفاده آن برای عموم خیلی ضروری نباشد.

بیشتر بخوانید :

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر ثبت شده
بازخورد داخلی
نمایش همه نظرات

بیشتر بخوانید :