Search
Close this search box.

چگونه آب مقطر درست کنیم

چگونه آب مقطر درست کنیم

در این مقاله از اسجیت به شما آموزش می دهیم ، چگونه آب مقطر درست کنیم. آب مقطر آبی است که جوشانده شده تا بخار شود و سپس سرد شود تا دوباره تبدیل به آب شود. سپس بعد از آن فاقد مواد معدنی و نمکی است. از آب مقطر در باتری ماشین و در اتو بخار استفاده می شود. آب مقطر از مسدود شدن آهن در داخل لوله ها جلوگیری می کند. همچنین کاربردهای مختلف پزشکی و صنعتی دارد. برخی از افراد دوست دارند از آب مقطر برای تهیه تکه های یخ شفاف استفاده کنند. در اینجا چگونه آب مقطر درست کنیم را به شما آموزش می دهیم.

برای درست کردن آب مقطر به مواد زیر نیاز دارد :

۱ – ظرف آهنی ضد زنگ 3 تا 5 گالن (11 تا 19 لیتر)
۲ – شیر آب در دسترس
۳ – کاسه شیشه ای مقاوم در برابر حرارت
۴ – اجاق گاز
۵ – یخ

برای درست کردن آب مقطر باید مراحل زیر را طی کنیم :

۱ – ظرف یا قابلمه را تا نیمه با آب شیر پر کنید.
۲ – ظرف شیشه ای را درون ظرف آهنی یا قابلمه قرار دهید ، به طوری که روی سطح آب شناور شود. باید اطمینان حاصل کنید که کف ظرف شیشه ای قابلمه را لمس نمی کند.
۳ – درپوش قابلمه را برعکس کنید و بالای آن قرار دهید.
۴ – در قابلمه وارونه را با یخ پر کنید.
۵ – آب را بجوشانید و اجازه دهید حدود 45 دقیقه بجوشد و در صورت لزوم یخ را جایگزین کنید. با جوش آمدن آب به بخار تبدیل می شود و بخار به درب سرد قابلمه برخورد کرده و سپس سرد می شود و دوباره تبدیل به آب می شود. مقداری از آب درون کاسه شیشه ای می ریزد. این آب ، آب مقطر است.
۶ – گاز را خاموش کنید. درب قابلمه را بردارید و با استفاده از دستکش ، کاسه شیشه ای را با احتیاط بردارید ، بسیار داغ خواهد بود. اجازه دهید آب مقطر داخل کاسه خنک شود و سپس می توانید آن را در بطری ها ذخیره کنید.

بیشتر بخوانید :

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر ثبت شده
بازخورد داخلی
نمایش همه نظرات

بیشتر بخوانید :