Search
Close this search box.

ویدئو پروژکتور های ۳LCD چگونه کار می کنند

کار کردن ویدئو پروژکتور 3LCD

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که ویدئو پروژکتور های 3LCD چگونه کار می کنند بنابراین برای درک بهتر این موضوع این مقاله از اسجیت را مطالعه کنید. چه در محل کار و چه در خانه هنگامی که از تماشای یک فیلم با ویدئو پروژکتور لذت می برید ، احتمال زیادی وجود دارد که یک پروژکتور 3LCD (نمایشگر کریستال مایع) مسئول نمایش فیلم شما باشد.

فناوری پشت پروژکتور های 3LCD  از سال 2012 ، تقریباً سه دهه قدمت دارد. و با پروژکتورهای پردازش نور دیجیتال (DLP) در حال رقابت است. مخترع Gene Dolgoff اولین پروژکتور LCD را در سال 1984 تولید کرد و اپسون و سونی همچنان از این فناوری در ساخت پروژکتورهای خود استفاده می کنند.

کار کردن ویدئو پروژکتور 3LCD

ویدئو پروژکتور های 3LCD چگونه کار می کنند ؟

پروژکتورهای LCD کمی متفاوت عمل می کنند. پرتویی از نور با شدت بالا ، از هزاران پیکسل متحرک از یک صفحه نمایش LCD عبور می کند. و این پروژکتورها فقط از یک نمایشگر LCD استفاده نمی کنند ، آنها از سه نمایشگر استفاده می کنند. به همین دلیل به آنها پروژکتورهای 3LCD نیز گفته می شود. نور در ویدئو پروژکتور به سه رنگ تقسیم می شود. سپس در یک منشور حرکت می کند تا تصویری واضح و رنگارنگ ایجاد کند بعد از حرکت نور در منشور ، نور به ال سی دی ها برخورد و ترکیب می شود تا تصویر واحدی را ایجاد کند.

 کار کردن ویدئو پروژکتور 3LCD و شکست نور فوق العاده

بنابراین یک پروژکتور LCD چه کاری انجام می دهد که سایر همتایان آن نمی توانند انجام دهند؟ ویدئو پروژکتور های LCD به داده های رایانه توسط USB یا داده های DVD وابسته اند. تصاویر ارسال شده از سه LCD (که سپس در یک تصویر واحد ترکیب می شوند) بسیار واضح است.

مقیاس خاکستری به کار رفته در سه نمایشگر LCD امکان جزئیات بیشتر تصاویر و 25 درصد مصرف برق کمتر را نسبت به سایر فناوری های پروژکتور دیجیتال فراهم می کند. بر خلاف پروژکتورهای پردازش نور دیجیتال (DLP) فناوری معروف دیجیتالی که ذکر کردیم ، پروژکتورهای ال سی دی کالرویل یا همان چرخه رنگ ندارند. بنابراین پروژکتورهای LCD از کنتراست بالاتری برخوردار هستند.

کار کردن ویدئو پروژکتور 3LCD

با این حال ، پروژکتورهای DLP هنوز بر نمایش های حرفه ای و تصاویر فوق العاده تسلط دارند. یک نمایش در یک سینمای بزرگ را در نظربگیرید. پروژکتور DLP که در آن سالن استفاده می شود ارزش قیمتی آن نزدیک به 35000 دلار است. پروژکتورهای LCD مانند همه ابزارها به درجه خاصی از مراقبت و نگهداری احتیاج دارند.

اگرچه لازم نیست نگران پایین آمدن کیفیت فیلم با استفاده مداوم از آن باشید ، اما ممکن است پیکسل های آن بسوزند و کیفیت تصویر را کاهش دهند. ذرات گرد و غبار همچنین می توانند روی صفحه های LCD جمع شوند و تصویر را لکه دار کنند. بنابراین زمانی که قصد خرید پروژکتور را داشتید خانه یا محل کار خود در نظر بگیرید. و ببینید محیط و فضای شما از نظر آلودگی نظیر گرد و غبار و خاک چگونه است. زیرا ویدئو پروژکتور های 3LCD  نسبتا به این موضوع بسیار حساس هستند.

بیشتر بخوانید :

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر ثبت شده
بازخورد داخلی
نمایش همه نظرات

بیشتر بخوانید :