Search
Close this search box.

نحوه تمیز کردن گارد و قاب گوشی و تلفن همراه

تمیز کردن قاب گوشی

قاب های تمیز تلفن بسیار عالی به نظر می رسند ، تا زمانی که کثیف شوند. از آنجا که تلفن با انواع کثیفی ها جیب و انگشت مملو می شود ، به راحتی لک می شود و حتی زرد می شود. خوشبختانه می توانید با انجام کارهای ساده از این اتفاق جلوگیری کنید.

برای تمیز کردن قاب گوشی می توان از مایع ظرف شویی استفاده کرده ، اما در صورتی که جواب گو نبود می توان برای تمیز کردن گارد گوشی خود از الکل یا جوش شیرین برای لکه های سخت تر استفاده کنید.

قاب شما پلاستیکی باشد یا لاستیکی و سیلیکونی ، می توانید آن را بشویید تا از تغییر رنگ آن جلوگیری کند. با نگهداری منظم ، گارد شما حتی بیشتر از حد معمول عمر می آورد.

تمیز کردن گارد گوشی

۱- تمیز کردن قاب و گارد گوشی با استفاده از آب و مایع

آب گرم و مایع را را در یک کاسه کوچک مخلوط کنید.

1 فنجان (240 میلی لیتر) آب گرم درون کاسه بریزید ، سپس حدود 2 تا 3 قطره مایع اضافه کنید. می توانید از هر مایعی در دست دارید استفاده کنید . آن را هم بزنید تا آب کف کند.

تمیز کردن گارد گوشی

قاب را با مسواک تمیز آغشته به محلول مالش دهید.

ابتدا تلفن خود را از روی قاب جدا کرده و آن را در جایی دور از آب قرار دهید. کل قاب را مسواک بزنید ، مخصوصاً در نقاطی که لکه هایی را مشاهده می کنید. سعی کنید اطراف نقاط لکه دار را به صورت دایره ای بمالید. مطمئن شوید که مسواک را به نقاط کوچکتر قاب ، مانند اطراف دوربین و دهانه های شارژ نیز رسانده اید. می توانید از پارچه یا اسفنج برای پاک کردن قاب استفاده کنید ، اما مسواک می توانید بسیار بهتر باشد.

تمیز کردن گارد گوشی

قاب را در آب تمیز بشویید.

آن را زیر آب روان در سینک ظرفشویی خود نگه دارید. اطمینان حاصل کنید که همه محلول را شسته اید. در شستن قاب گوشی خود دقت کنید تا تمام قسمت ها شسته شود. در صورت باقی ماندن لکه ها روی گارد ، دوباره آن را با مسواک مالش دهید و در صورت لزوم از آب و مایع بیشتری استفاده کنید.

تمیز کردن گارد گوشی

بدنه را با حوله تمیز خشک کنید.

بعد از شستن گارد گوشی آن را تکان دهید تا آب اضافی ریخته شود ، سپس کل آن را دستمال کنید. سعی کنید تا حد ممکن رطوبت باقیمانده را از بین ببرید. تا حد ممکن رطوبت را بردارید تا گارد شما بتواند سریعتر در معرض هوا خشک شود.

تمیز کردن گارد گوشی

قاب را به مدت ۱ ساعت روی میز قرار دهید تا خشک شود.

از آنجا که احتمالاً کمی رطوبت دارد ، فوراً آن را روی تلفن خود قرار ندهید. آن را در یک مکان باز و با گردش زیاد هوا قرار دهید. یک حوله تمیز در آنجا پهن کنید ، سپس قاب گوشی را روی آن قرار دهید. قبل از قرار دادن دوباره روی تلفن ، بگذارید خشک شود. اطمینان حاصل کنید که قاب کاملا خشک شده است. آب می تواند در فضاهای کوچکتر مانند منافذ درگاه شارژ باقی بماند.

نکته : قاب گوشی خود را هفتگی بشویید تا از ایجاد لکه جلوگیری کند.

قاب گوشی شما با آلودگی های زیادی تماس پیدا می کند ، بنابراین تمیز کردن مکرر آن ایده خوبی است. اگر وقت دارید ، تلفن خود را بیرون بیاورید و حداقل هفته ای یک بار با آب و مایع یک شستشوی کامل دهید. که باعث می شود از زرد شدن آن جلوگیری کند. قاب گوشی شما بقایای زیادی از جیب یا کیف شما را جمع می کند. همچنین چربی زیادی از دست شما می گیرد و باعث می شود با گذشت زمان زرد شود.

تمیز کردن گارد گوشی

۲- تمیز کردن قاب و گارد گوشی با استفاده از الکل

یک پارچه میکروفیبر تمیز را با الکل مرطوب کنید.

ابتدا تلفن خود را از قاب گوشی جدا کنید. سپس ، الکل را روی یک پارچه کوچک بریزید. فقط کمی از الکل  استفاده کنید. مالیدن الکل یا الکل ایزوپروپیل در برابر لکه های متوسطی که نمی توانید با شستشو آب و مایع پاک کنید ، مفید است. حتی اگر نتواند لکه ای را از بین ببرد ، باکتری ها را از بین می برد. مالیدن الکل به طور بالقوه می تواند باعث تغییر رنگ برخی موارد شود ، بنابراین قبل از استفاده ، راهنما الکی را که می خواهید استفاده می کنید بررسی کنید ممکن است برروی بسته آن نکاتی نوشته شده باشد. ابتدا آن را در یک نقطه کوچک تست کنید.

تمیز کردن گارد گوشی

با پارچه مرطوب لکه های روی قاب را به صورت دایره ای تمیز کنید.

قاب گوشی را ابتدا به داخل سینک ظرفشویی خود منتقل کرده و در آنجا تمیز کنید. گارد را به صورت دایره ای تمیز کنید و برای هر لکه سخت تری که می بینید تلاش بیشتری کنید. گزینه دیگر استفاده از اسپری برای پاشش الکل به طور مستقیم روی قاب است. مراقب باشید از خیساندن قاب جلوگیری کنید ، زیرا فقط برای تمیز کردن آن باید کمی از الکل استفاده کنید. اگر دستمال های تمیز کننده آغشته به الکل دارید ، می توانید از آن ها نیز استفاده کنید.

تمیز کردن گارد گوشی

با یک پارچه میکروفیبر تمیز ، قاب را خشک کنید.

پارچه خشک بردارید و کل قاب را تمیز کنید. اطمینان حاصل کنید که تمام الکل های مالیده را پاک کرده اید. باقی مانده آلودگی یا کثیفی روی قاب نیز باید از بین برود. به یاد داشته باشید که باید برای قسمت های سخت قابل دسترس مانند اطراف لبه های قاب زمانی بیشتری بزارید.

تمیز کردن گارد گوشی

قبل از قرار دادن قاب روی گوشی خود ، حدود ۱ ساعت صبر کنید تا خشک شود.

قاب را در یک مکان باز ، مانند یک میز قرار دهید. پنجره های اطراف را باز کنید تا در فضای داخلی هوا به خوبی عبور کند. بعد از خشک شدن قاب ، می توانید با خیال راحت آن را دوباره روی تلفن خود قرار دهید. الکل خیلی سریعتر از آب خشک می شود ، اما برای محافظت از تلفن در برابر رطوبت باید حتما قاب را خشک کنید.

تمیز کردن گارد گوشی

۳- تمیز کردن قاب و گارد گوشی با استفاده از جوش شیرین

روی کل آن جوش شیرین بپاشید.

تلفن خود را بیرون آورده و کنار بگذارید. قاب را در سینک ظرفشویی یا بالای یک حوله تمیز قرار دهید. آن را طوری قرار دهید که لکه ها رو به بالا باشد. سپس ، سطح را با جوش شیرین بپوشانید. مطمئن شوید که لکه ها کاملاً در جوش شیرین پوشانده شده اند.

تمیز کردن گارد گوشی

قاب گوشی را با مسواک مرطوب بمالید.

یک مسواک تمیز بردارید و آن را در آب کمی مرطوب کنید. سپس ، آن را به صورت دایره و روی قاب حرکت دهید. اگر مسواک شروع به خشک شدن کرد ، آن را در آب بیشتری مرطوب کنید. می توانید آن را زیر آب روان در سینک ظرفشویی خود نگه دارید یا آن را در ظرفی پر از آب فرو کنید.

تمیز کردن گارد گوشی

قاب گوشی را در آب تمیز بشویید.

آن را به داخل سینک ظرفشویی خود منتقل کرده به شستن قاب گوشی خود بپردازید. برای پاک کردن باقی مانده جوش شیرین روی قاب ، با استفاده از مسواک ، کل قاب را بشویید. آن را مرتباً تمیز و شستشو دهید تا تمام جوش شیرین از بین برود.

تمیز کردن گارد گوشی

با پارچه تمیز بدنه را خشک کنید.

ابتدا رطوبت اضافی را با تکان خارج کنید. پس از آن ، مقدار رطوبت باقیمانده را نیز پاک کنید. به قسمتهای کوچکتر مانند گوشه ها و دهانه های قاب توجه ویژه داشته باشید. تا حد ممکن رطوبت را از بین ببرید.

نکته : اگر هنوز کثیف به نظر می رسد ، قاب خود را با آب و مایع بشویید.

حدود 1 فنجان (240 میلی لیتر) آب گرم و 2 تا 3 قطره مواد شوینده مایع ظرف را در یک کاسه مخلوط کنید. آب را هم بزنید تا خوب و صابونی شود. سپس ، تمام گارد را با یک اسفنج ، پارچه یا حتی مسواک تمیز کنید. جوش شیرین لکه های سخت تری را از بین می برد ، اما ممکن است برخی از لکه ها همچنان باقی بمانند. همچنین ممکن است مقداری جوش شیرین باقی مانده مشاهده کنید که باید با آب و مایع پاک شود.

تمیز کردن گارد گوشی

قبل از استفاده مجدد ، حدود ۱ ساعت در هوا خشک کنید.

در خانه خود مکانی را انتخاب کنید که فضای بزرگی باشد ، مانند میز آشپزخانه. ابتدا قاب را تا حد ممکن خشک کنید. سپس ، یک حوله تمیز روی سطح آن قرار دهید و قاب گوشی خود را روی آن قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که مکانی را که انتخاب می کنید گردش هوا زیادی داشته باشد. می توانید پنجره ها را باز کرده تا هوا در فضای اتاق جریان یابد. در این مقاله نحوه شستن گارد گوشی و موبایل را به چند روش توضیح دادیم. در صورتی که تمامی مراحل شستن قاب گوشی خود را طی کردید اما همچنان لکه هایی وجود دارد ، باید به فکر یک قاب جدید برای تلفن همراه خود باشید.

بیشتر بخوانید :

اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظر ثبت شده
قدیمی ترین ها
جدیدترین ها بیشترین امتیاز
بازخورد داخلی
نمایش همه نظرات
Hjla
مهمان
Hjla
2 سال قبل

چرا تمیز نمیشه?

سام
مهمان
سام
11 ماه قبل
پاسخ دادن به  Hjla

اگر رنگ آن تغییر یافته و به زردی و سبزی و کدری تبدیل شده ، به سختی میشود مثل روز اول کرد. اما میتوانید با الکل سفید و مسواک و یا پد الکل با حوصله و دقت آنرا تمیز کنید و یا درون یک ظرف محتوی وایتکس و‌کمی آب قرار دهید و پس از ده دقیقه آنرا خارج کنید و آب بکشید و سپس با یک مسواک و صابون هر دو طرف آنرا بشویید .

سام
مهمان
سام
11 ماه قبل

تمام این روشها خوب است و تاثیر دارد اما هرگز شفافیت و زیبایی آن مثل اول نمیشود . اگر از همان هفته اول قاب را با پد الکل یا مسواک و کمی صابون تمیز کنید، هرگز شفافیت خود را از دست نمی‌دهد و زرد یا سبز و کدر نمیشود. منتظر نباشید تا هر وقت رنگش عوض شد آنرا تمیز کنید، هیچوقت مثل اول نمیشود. بهترین کار جلوگیری از بوجود آمدن این مشگل شود. حواستان باشد ابتدا قاب را جدا کرده و سپس اقدام به تمیز کردن آن کنید. اگر کنی الکل یا هر مایع تمیز کننده به لنز دوربین مالیده شود یا از راه سوراخ‌های ریز فیش های رادیو یا وایرلس وارد گوشی شود، باعث خرابی اجزای داخلی گوشی شما میشود.

بیشتر بخوانید :