Search
Close this search box.

Microsoft Defender برای کاربران سازمانی کاملاً خودکار انجام می شود

فعال بودن Microsoft Defender

کاربران خانگی ویندوز 10 عادت دارند که Windows Defender را در برابر بدافزارها غیر فعال کنند ، اما کاربران سازمانی به جای آن به Microsoft Defender برای Endpoint اعتماد می کنند و به لطف یک تغییر تنظیم ساده ، در کار با بدافزار ها بسیار مقاوم می باشد. ( سازمان ها به دلیل داشتن اطلاعات ویژه از این سیستم حتما باید استفاده کنند و باید از فعال بودن Windows Defender آن اطمینان حاصل کنند . )

مایکروسافت در یک پست وبلاگ (از طریق ZDNet) توضیح می دهد که چگونه Defender همیشه با سطح اتوماسیون پیش فرض که روی Semi تنظیم شده است قابل استفاده است و چرا باید از فعال بودن Windows Defender همیشه مطمعن باشیم.

این بدان معناست که این نرم افزار به طور خودکار  پرونده ها ، فرآیندها ، سرویس ها ، کلیدهای رجیستری ها را در هر منطقه ای که ممکن است حاوی شواهد مرتبط با تهدید باشد را بازرسی می کند و اقداماتی را برای رفع تهدیدات مخرب ایجاد می کند. با این حال ، بازم هم این اقدام بدون تأیید عملیات امنیتی در هر سازمان خاصی انجام نخواهد شد. ( همیشه از آپدیتWindows Defender مطمعن باشید )

مایکروسافت سطح اتوماسیون پیش فرض را  کاملا  تغییر می دهد ، این بدان معناست که تهدیدات مخرب به طور خودکار و بدون تأیید برطرف می شوند. با انجام این کار ، می توان بدافزار را قبل از آسیب رساندن متوقف کرد ، این امر منجر به نیاز اپراتورهای امنیتی برای صرف زمان بیشتری برای رفع آن می شود.

به عبارت دیگر ، Defender اکنون به قدری خوب است که نیازی به تأیید ندارد و حتی اگر اشتباهی هم انجام دهد ، با مرور مجدد اقدامات به راحتی قابل برگشت است. بنابراین از 16 فوریه ،  کامل  به تنظیمات پیش فرض تبدیل می شود ، اما اگر تیم امنیتی بخواهد کنترل عملکرد را حفظ کند و این شرایط را وارد فضای ویندوز خود نکند بازهم می تواند تغییراتی ایجاد کند.

البته لازم به ذکر است با توجه به محدودیت کشورمان و اورجینال نبودن بیشتر ویندوز های نصب شده بر روی سیستم های اداری و همچنین خانگی این فرایند احتمالا قابل اجرا نبوده و با خطاهای امنیتی روبرو خواهد شد.

بیشتر بخوانید :

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر ثبت شده
بازخورد داخلی
نمایش همه نظرات

بیشتر بخوانید :