آموزش و نحوه اتصال دسته PS4 به PS5

نحوه اتصال دسته PS4 به PS5

در این مقاله از اسجیت نحوه اتصال دسته PS4 به PS5 را به شما آموزش می دهیم. اما قبل از انجام مراحل زیر یک نکته را باید در نظر بگیرید. شما فقط می توانید برای انجام بازی های PS4 در PS5 از دسته PS4 استفاده کنید ، این بدان معناست که نمی توانید از Dualshock 4 برای انجام بازی های PS5 استفاده کنید. از آنجا که سیستم جدید دارای سنسورها و ویژگی های به روز شده است ، برای انجام هر بازی PlayStation 5 باید از دسته خود PS5 استفاده کنید.

اتصال دسته PS4 به PS5 با استفاده از کابل

آموزش و نحوه اتصال دسته PS4 به PS5 با استفاده از کابل

دسته PS4 خود را به کنسول PS5 متصل کنید. برای این کار از کابل شارژ دسته استفاده کنید. این کابل یک کابل USB است. در صورتی که کابل شارژ دسته PS4 خود را گم کرده اید بهتر است یکی جدید تهیه کنید. زیرا کابل های شارژ همراه با دسته های PS5 کابل های متفاوتی هستند. این کابلها USB-C هستند و در پورت دسته PS4 قرار نمی گیرند. پس از اتصال دسته به کنسول PlayStation 5 ، لیستی از تمام پروفایل های ساخته شده در سیستم را مشاهده خواهید کرد. به پروفایلی که می خواهید استفاده کنید بروید و دکمه x را فشار دهید. در صورت اتصال سریع دسته به کنسول به کابل احتیاج دارید. اما به صورت وایرلس و بدون کابل هم می توانید از دسته PS4 استفاده کنید اما برای استفاده وایرلس و بدون کابل باید مراحل زیر را حتما طی کنید.

آموزش و نحوه اتصال دسته PS4 به PS5 به صورت وایرلس

آموزش و نحوه اتصال دسته PS4 به PS5 به صورت وایرلس

به تنظیمات کنسول PlayStation 5 خود بروید. به نماد چرخ دنده (تنظیمات) در گوشه بالا سمت راست بروید. به گزینه Accessories بروید و آن را انتخاب کنید. معمولاً در وسط منو این تنظیم قرار دارد. به Bluetooth Accessories بروید و آن را انتخاب کنید. لیستی از دستگاه های متصل شده در بخش Registered accessories و همچنین دستگاه های جدا یا جفت نشده در بخش Accessories found را مشاهده خواهید کرد. دسته PS4 خود را در حالت جفت سازی قرار دهید. برای این کار دکمه share (در گوشه بالا سمت چپ) و دکمه PlayStation (دکمه PS در مرکز دسته) را با هم فشار دهید. چراغ پشت دسته برای جفت شدن چشمک زن می شود.

هنگامی که دسته PS4 شما با کنسول متصل شود ، در صفحه Accessories found ظاهر می شود. برروی دسته PS4 خود بروید و آن را انتخاب کنید. شما این کار را باید با کنترلر PS5 خود انجام دهید. سپس در صفحه ظاهر شده گزینه Yes را انتخاب کنید. اکنون می توانید دسته را به هر پروفایلی که می خواهید اختصاص دهید. برای اینکار به پروفایل موردنظر بروید و دکمه x را فشار دهید. تمام شد شما اتصال دسته PS4 به PS5 خود را به درستی انجام دادید. و از آن لذت ببرید!

بیشتر بخوانید :

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر ثبت شده
بازخورد داخلی
نمایش همه نظرات

بیشتر بخوانید :