Search
Close this search box.

آیا گردباد ها به شهرها هجوم نمی آورند؟

گردباد در شهر

گردبادها از هیچ چیز اجتناب نمی کنند. نه خانه ها ، نه پناهگاه های عظیم بتونی ، نه رودخانه ها و نه کوه ها. گرچه شاید به ما گفته شده باشد که گردبادها از نوعی قطب نما داخلی استفاده می کنند تا مسیری را با حداقل تخریب دنبال کنند ، اما مطلقا چنین چیزی وجود ندارد. آنها به سادگی قابل پیش بینی نیستند. گردبادها از شهرهای بزرگ فرار نمی کنند. آنها از ساختمان های بلند اجتناب نمی کنند. سیستم های حمل و نقل عمومی آنها را نمی ترساند. گردبادها توانایی تخریب هر چیزی را دارند. با این حال ، کمی عجیب می باشد که به ندرت در مورد شهرهای ویران شده توسط گردبادها ، چیزی شنیده باشیم.

خسارات میلیاردی گردباد ها در شهر ها

در ابتدا ، توجه به این نکته مهم است که گردباد واقعاً به شهرها برخورد کرده و خسارات آن واقعاً وحشتناک بوده است. به عنوان مثال ، اوکلاهما سیتی درسال 1999 توسط یک گردباد EF5 مورد اصابت قرار گرفت ( که قوی ترین گردباد در مقیاس گردباد فوجیتا بود) که یک میلیارد دلار خسارت برجای گذاشت و 36 نفر در شهر و حومه کشته شدند. این شهر مجدداً در سال 2013 مورد اصابت گردباد قرار گرفت و 25 نفر در اثر گردباد در شهر و حومه شهر کشته شدند.

چون در شهر هستیم نمی بینیم!

همانطور که می بینید ، شهرهای بزرگ و افرادی که در آنجا زندگی می کنند از گردباد در امان نیستند. اما از آنجایی که 80 درصد جمعیت زمین در شهرها زندگی می کنند ، این بدان معنا نیست که مناطق شهری بیشتر زمین را در این سیاره اشغال می کنند و این ممکن است دلیل اصلی باشد که ما نمی بینیم که مناطق شهری مورد حمله گردباد قرار می گیرند. شهرها در مقایسه با زمین های روستایی پراکنده اطراف آنها ، نقاطی از نقشه هستند. به همین دلیل احتمال کمی وجود دارد که گردبادی در شهری به وجود آید.

اما اگرچه برخی از افسانه ها وجود دارند که می گویند گرد بادها نمی توانند در اطراف آسمان خراش ها شکل بگیرند ، اما خوب این امر مشخصا نادرست است. گردبادها در ابرها شروع می شوند ، هزاران پا بالاتر از آسمان خراش ها.

بیشتر بخوانید :

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر ثبت شده
بازخورد داخلی
نمایش همه نظرات

بیشتر بخوانید :