پاک کردن خش CD و DVD با خمیر دندان

پاک کردن خش CD و DVD با خمیر دندان

هنگام تبلیغ سی دی ها و دی وی دی ها در بازار ، عنوان تبلیغات بیشتر آنها به عنوان “تخریب ناپذیر” بود. اما هیچ کس دیگر چنین چیزی را باور نخواهد کرد. در حالی که می توانید برای تعمیر این اشیا شکننده ، کیت های تعمیر CD را خریداری کنید ، اما راه ساده تری وجود دارد.کافی است خمیر دندان را فشار دهید و شروع کنید به پاک کردن خش CD و DVD با خمیر دندان.

مراحل پاک کردن خش CD و DVD با خمیر دندان

پاک کردن خش CD و DVD با خمیر دندان

هر دو طرف را از نظر آسیب بررسی کنید

یک CD یا DVD اطلاعات را درست در زیر برچسب بنفش رنگ یا سبز رنگ ذخیره می کند. خراشی که برچسب را از بین می برد معمولاً CD یا DVD را برای همیشه از بین می برد. خوشبختانه خراش ها در قسمت منعکس کننده بیشتر دیده می شوند و در اینجاست که خمیردندان به درد شما می خورد. لیزری که سی دی را می خواند باید به طور یکنواخت از سطح صاف و بازتابنده پرش کند. خمیر دندان فقط به اندازه ای ساینده است که بتواند نواحی خراشیده شده را به سطح صاف تری تبدیل کند. ترمیم خراش های کوچک بسیار راحت تر از خراش های عمیق است.

پاک کردن خش CD و DVD با خمیر دندان

CD را با پارچه ای مرطوب و بدون پرز تمیز کنید

حتی اگر قادر به دیدن آنها نباشید ، تکه های ریز گرد و غبار روی CD یا DVD می توانند خراش های جدیدی هنگام مالش با خمیردندان ایجاد کنند. برای جلوگیری از این موضوع ، دیسک را زیر آب خنک نگه دارید و آن را با پارچه ای بدون پرز مانند پنبه یا میکروفیبر تمیز کنید و همیشه از مرکز به لبه دیسک حرکت کنید. اگر CD به میزان قابل توجهی چرب است ، به جای آب از الکل یا محلول تمیز کننده CD استفاده کنید.

پاک کردن خش CD و DVD با خمیر دندان

پرداخت CD یا DVD با خمیر دندان

خمیر دندان را روی پارچه ای بدون پرز بمالید. مانند گذشته ، یک پارچه تمیز ساخته شده از پنبه یا میکروفیبر مناسب است. ناحیه خراشیده شده را به آرامی مالش دهید. همیشه از مرکز به سمت لبه ها حرکت کنید. زیاد فشار ندهید. حرکت مکرر به آرامی CD یا DVD را ساییده و آن را تا سطح خراش صاف می کند.

پاک کردن خش CD و DVD با خمیر دندان

خمیر دندان را بشویید

CD یا DVD را زیر آب روان نگه دارید. آن را با یک پارچه تمیز در همان جهات توضیح داده شده قبلی خشک کنید. مراقب باشید ، زیرا سی دی خشک به راحتی خراشیده می شود تا CD مرطوب. پارچه ای بدون پرز را مستقیماً روی CD قرار دهید و بلند کنید.

همچنین این کار را با فوت کردن یا مالش بسیار ملایم با یک قسمت خشک از پارچه به پایان برسانید. مثل همیشه ، از مرکز به لبه حرکت کنید. پس از خشک شدن کامل CD ، آن را تست کنید. اگر باز هم کار نکرد ، می توانید همان فرآیند تمیز کردن را با پولیش های نرم امتحان کنید. نکته : هرگز از موادی که بوی نفت سفید داشته باشند یا مشتقات نفتی داشته باشند استفاده نکنید ، زیرا باعث از بین رفتن CD یا DVD شما می شوند.

بیشتر بخوانید :

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر ثبت شده
بازخورد داخلی
نمایش همه نظرات

بیشتر بخوانید :