Search
Close this search box.

راهنمای خرید فرمان بازی کامپیوتر (PC)

فرمان بازی کامپیوتر

فرمان بازی کامپیوتر چیست؟ فرمان PC وسایل جانبی هستند که به رایانه های شخصی متصل می شوند تا به عنوان فرمان فیزیکی بازی های مسابقه ای PC عمل کنند. فرمان های PC گاهی اوقات دارای پدال به عنوان بخشی از مجموعه خود هستند. به طور کلی می توان از بازی ها به عنوان یک تقلید از واقعیت یاد کرد. هیچ نوع  دیگری از بازی های ویدیویی غیر از بازی های اتومبیلرانی ، این تقلید را در بر نمی گیرد.

بازی های مسابقه ای بازی های محبوبی هستند که هیجان و درگیری زیادی دارند. در ابتدا از صفحه کلید برای کنترل بازی های رایانه ای استفاده می شد. سپس جوی استیک ها به عنوان کنترلر انتخاب شدند. اما هیچ یک از آنها نمی توانند سطح بالایی از واقع بینی را مانند فرمان بازی PC برای گیمرها به ارمغان بیاورند.

فرمان بازی کامپیوتر معمولاً به گونه ای ساخته می شود که مانند یک فرمان واقعی به نظر رسد. حتی برخی از آنها آرم سازندگان خودروهای واقعی را در وسط  فرمان خود قرار می دهند.

فرمان بازی کامپیوتر

چگونه فرمان بازی PC به کامپیوتر متصل می شود؟

در چهار مرحله ساده می توانید فرمان خود را به کامپیوتر وصل کنید :

۱- ابتدا با اتصال پدال ها و آداپتور به برق ، فرمان را تنظیم می کنید.
۲- سپس ، شما می توانید فرمان را از طریق پورت USB به کامپیوتر وصل کنید.
۳- رایانه را روشن کرده و درایور مناسب آن را نصب کنید.
۴- در آخر ، بازی محبوب خود را اجرا کرده و فرمان خود را در بازی تنظیم کنید.

توجه داشته باشید که ممکن است تغییرات جزئی در مراحل نصب فرمان شما وجود داشته باشد. می توانید با کتابچه راهنمای همراه دستگاه خود ، مراحل نصب را نیز کامل کنید.

نکاتی در مورد استفاده از فرمان های بازی

بازی فعالیتی نیست که شما به مدت سی دقیقه انجام دهید و روزانه آن را ترار نکنید. بازی شما ممکن است ساعتها ادامه داشته باشد. برای حداکثر راحتی ، یک صندلی مخصوص بازی بهتر است برای فرمان خود تهیه کنید. با این کار می توانید حالت نشسته خوبی را در طول بازی داشته باشید. همچنین ، اگر بازی شما شدید است و کف دستان شما عرق می کند ، می توانید از یک دستکش استفاده کنید و گوشه اتاق خود را به یک ماشین مسابقه تبدیل کنید!

راهنمای خرید فرمان بازی

نکاتی که باید قبل از خرید فرمان های بازی کامپیوتر بخاطر داشته باشید ؟

فرمان های رایانه های زیادی در بازار وجود دارد که هرکدام ادعا می کنند بهترین هستند. بنابراین ، مهم است که هنگام خرید فاکتورهای زیر را در نظر بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که تصمیم صحیحی در خرید می گیرید.

سازگاری

اولین نکته هنگام خرید فرمان PC سازگاری با کامپیوتر است. از آنجا که سیستم عامل های مختلفی برای انجام بازی های اتومبیلرانی وجود دارد ، همه فرمان ها از همه سیستم عامل ها پشتیبانی نمی کنند. بنابراین ، شما باید دستگاهی را انتخاب کنید که قبل از هر چیز با PC سازگار باشد.

دامنه چرخش

دامنه چرخش یکی دیگر از فاکتورهای اساسی است که باید قبل از خرید مورد توجه قرار گیرد. این اشاره به میزان چرخش فرمان دارد. دامنه چرخش بر حسب درجه محاسبه می شود. فرمان هایی وجود دارد که دامنه چرخشی آنها فقط 240 درجه است. همچنین بعضی از آن امکان چرخش 360 درجه را دارند. این مدل ها رده پایین محسوب می شوند و ممکن است عملکرد مطلوبی نداشته باشند. برای حداکثر رضایت و یک تجربه کاملا مناسب ، فرمان هایی با دامنه چرخشی بین 90 تا 180 درجه ایده آل هستند.

کیفیت مواد

کیفیت مواد مورد استفاده برای ساخت در راحتی کاربر و هندلینگ کلی تأثیر دارد. شما مسلما نمی خواهید وقتی که کف دستان شما بعد از چند ساعت بازی عرق می کند ، لغزنده باشد. مواد با کیفیت بالا چنین احتمالی را از بین می برند.

فرمان بازی کامپیوتر
بازخورد بهتر در گیم (واقعیت سازی)

فرمان کامپیوتر به این منظور است که شما را یک قدم جلوتر در بازی قرار دهد. بازخورد ویژگی است که تجربه مسابقات رانندگی PC را ارتقا می دهد. بازخورد تکنیکی است که احساس رانندگی در زندگی واقعی را به گیمر القا می کند و راننده شرایط بازی را روی فرمان احساس می کند. به عنوان مثال ، هنگام بازی کردن در جاده لغزنده ، یک گیمر احساس می کند که فرمان از کنترل خارج می شود همانطور که در زندگی واقعی وجود دارد. به همین دلیل ، یک خریدار باید بازخورد فرمان در بازی ها را ، در اولویت قرار دهد.

وزن

وزن فرمان کامپیوتر یکی دیگر از عواملی است که باید مورد توجه قرار گیرد. یک فرمان سنگین مسابقه ای ممکن است مانع راحتی شود و به راحتی یک بازیکن را خسته کند. برای داشتن حداکثر راحتی باید یک فرمان سبک داشته باشید.

امکانات اضافی

ویژگی های اضافی مانند در دسترس بودن پدال ها یا تعداد دکمه های فرمان هستند. شما همچنین می توانید به دنبال یک فرمان مسابقه ای باشید که دارای آرم ماشین مسابقه ای مورد علاقه شما باشد.

قیمت فرمان ها چقدر است؟

قیمت فرمان PC از 50 دلار تا 650 دلار است. داشتن ویژگی هایی مانند بازخورد خوب و کیفیت بدنه ، میزان چرخش و غیره بر قیمت فرمان کامپیوتر تأثیرگذار است.

سوالاتی در مورد فرمان گیمینگ

این تجهیزات یک تجربه همه جانبه از مسابقات را ارائه می دهند. اما برای بسیاری هم ، مسابقات واقعی نخواهد شد. به همین دلیل تولیدکنندگان دائماً در تلاشند تا با ویژگی های جدیدی که تجربه بازی را افزایش می دهند ، تجربه مسابقات را برای گیمرها بهتر کنند.

آیا بازی های مسابقه ای با فرمان  بهتر هستند؟

فرمان های گیمینگ باعث بهتر شدن بازی های مسابقه ای می شوند. آنها شرایط واقع بینانه تری را ارائه می دهند که انگار فرمان در دستان شما خود فرمان واقعی است.

آیا پرداخت هزینه بیشتر برای بازخورد بهتر ، ارزش آن را دارد؟

حتما بازخورد ارزش آن را دارد. هدف از خرید فرمان این است که تجربه مسابقه را تا حد ممکن واقع بینانه جلوه دهیم. بازخورد کمک می کند تا تجربه مسابقه به واقعیت نزدیک شود.

بیشتر بخوانید :

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر ثبت شده
بازخورد داخلی
نمایش همه نظرات

بیشتر بخوانید :