Search
Close this search box.

مردم هنوز از دستگاه های فکس استفاده می کنند ، اما چرا؟

استفاده از فکس

در سال 1878 ، الکساندر گراهام اختراع دستگاهی به نام تلفن را برای خود ثبت کرد. اما آنچه بسیاری از مردم نمی دانند این است که اختراع یک ابزار ارتباطی شگفت انگیز ، دستگاه فکس ، توسط یک ساعت ساز اسکاتلندی به نام الکساندر باین سه دهه قبل ثبت شده است.

درست است ، دستگاه های نمابر و فکس حتی قبل از تلفن های ابتدایی نیز وجود داشتند و حتی با پیشرفت تکنولوژی ها همچنان دستگاه های فکس زنده و فعال هستند و در سراسر جهان صفحات کاغذ را ارسال و دریافت می کنند. سوال این است ، چرا؟

استفاده از فکس

چه زمانی استفاده از دستگاه های فکس مرسوم شد؟

برای درک ، این امر به شما کمک می کنیم تا در مورد تاریخچه دستگاه نمابر و فکس اطلاعاتی کسب کنید. اگرچه این فناوری از دهه ها پیش وجود داشته است ، اما در نمایشگاه جهانی نیویورک در سال 1939 دستگاه های فکس معرفی و برای اولین بار شناسایی و جایگاه اصلی خود را به دست آوردند.

گرچه آن دستگاه ها برای استفاده روزمره بسیار گران قیمت بودند. حتی در سال 1982 ، یک دستگاه فکس مستقل با قیمت بیست هزار دلار فروخته می شد ، حتی برای اکثر مشاغل بسیار گران قیمت بودند و تعداد کمی از مصرف کنندگان خانگی و افراد از آن ها استفاده می کردند اما در اواخر دهه 1980 هزینه ماشین آلات تا حدی کاهش یافت که مشاغل و دفاتر خانگی آنها را خریداری کردند.

استفاده از فکس

استفاده از دستگاه فکس و مشکل امضاهای کپی شده

امضاهای کپی شده ، همانطور که احتمالاً حدس می زنید ، سال ها موضوع بحث و مجادله بود ، زیرا متخصصان حقوقی درباره اعتبار اسنادی که از طریق خطوط تلفنی ارسال می شدند ، بحث می کردند.

با این حال ، همانطور که یک دفتر حقوقی پس از دفتر دیگر اعتبار امضای یک فکس را تأیید می کرد ، پزشکان ، وکلا ، معلمان و سایر متخصصان برای انتقال مدارک به سراسر کشور با اعتماد به فاکس شروع به استفاده از این ابزار کردند.

استفاده از فکس

همگیر شدن استفاده از دستگاه نمابر و فکس

بنابراین اواخر دهه 80 که در جریان کار و ذهن میلیون ها نفر جا گرفته بود ، دنیا شاهد افزایش چشمگیر تعداد دستگاه های نمابر شد. روند ارسال فکس فرآیندی است که میلیاردها نفر از آن آگاه هستند.

یک سند امضا شده را روی دستگاه قرار دهید. شماره تلفن مقصد را ثبت کنید. دکمه سبز را بزنید و دقایقی بعد ، مدارک شما در دست یکی از همکاران آن طرف شهر یا آن طرف قاره است.

در اواسط دهه 1990 ، فناوری دیگری در تغییر تاریخ انفجار ایجاد کرد ، اینترنت ، که روش های ارسال فوری متن ، عکس و اسناد را بدون استفاده از کاغذ در اختیار مردم قرار می داد. با ظهور ایمیل ، به نظر می رسید که دستگاه های نمابر و فکس محکوم به فنا و نابودی هستند اما اینگونه نبود.

استفاده از فکس

چرا دستگاه های فکس هنوز کار می کنند!

یک مطالعه در سال 2017 از IDC نشان داد چهار صنعت اصلی که هنوز از فکس استفاده می کنند ( کارخانجات تولیدی ، بیمارستان ها ، دارایی ها و دولت ها ) همه پیش بینی کرده اند که استفاده از فکس طی دو سال آینده افزایش خواهد داشت ، به طور متوسط ​​25 درصد افزایش. اما چرا؟

فاکس یک فناوری آشنا است که مردم به آن اعتماد دارند. پیچیدگی های اینترنت و بسیاری از موضوعات مرتبط آن (که شامل هکرها ، جاسوس افزارها ، ویروس ها می شود) در ذهن بسیاری از افراد این احساس را ایجاد می کند که امنیت وب مناسب نیست.

استفاده از فکس

علاوه بر این ، سیاست های دولتی همچنان فکس را قبول می کند و فرایندهای حقوقی به شدت به اسناد کاغذی متکی هستند. دستگاه های فکس یک عادت شده اند.

و این یک عادتی است که به سختی از بین می رود ، زیرا این یک سیستم ساده ، با تکنولوژی پایین و قابلیت های همکاری بالا است که هر کسی می تواند فقط با چند دقیقه آموزش از آن استفاده کند.

افرادی که توسط IDC مورد بررسی قرار گرفتند ، گفتند که بزرگترین دلیل افزایش فکس این است که فکس اکنون با ایمیل (به عنوان نمابر دیجیتال) تلفیق شده و استفاده از آن آسان تر شده است.

استفاده از فکس

علی رغم وقفه های متناوب در ارسال فکس ها ، این دستگاه ها احتمالاً برای دهه های بعد هم زنده می مانند. آنها راحت ، ارزان و به طور کلی قابل اعتماد هستند. آنها در سرتاسر دنیا به شیوه هایی پذیرفته می شوند که ایمیل نزد مردم پذیرفته شده نیست.

بنابراین ، تا زمانی که گزینه های دیجیتالی مانند ایمیل ، شناخت جهانی پیدا نکنند ، می توانید انتظار داشته باشید که دستگاه های فکس همچنان حضور داشته باشند ، حتی در خاکسترهای پایان دنیا بوق بزنند و بچرخند!

بیشتر بخوانید :

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر ثبت شده
بازخورد داخلی
نمایش همه نظرات

بیشتر بخوانید :