Search
Close this search box.

فواید و معایب شیشه دودی خودرو

شیشه دودی

نصب شیشه دودی ماشین یا خودرو می تواند محیط رانندگی بهتری ایجاد کند ، تابش نور خورشید را نسبت به شیشه معمولی پایین نگه دارد و دمای داخلی را خنک تر کند. هر دوی این مزایا به یک تجربه رانندگی بهتر ، با دید و راحتی بیشتر به راننده کمک می کند. علاوه بر این داشتن فضای داخلی خنک تر به طور طبیعی موجب پایین نگه داشتن درجه حرارت داخل کابین و موجب صرفه جویی در مصرف سوخت و در نتیجه کاهش هزینه برای صاحب خودرو است.

شیشه دودی ماشین همچنین می تواند به کاهش قرار گرفتن در معرض اشعه ماورا بنفش مضر آفتاب کمک کند. که می تواند باعث پیری زودرس پوست و سرطان پوست شود. این می تواند در مسافرت های طولانی که خطر قرار گرفتن در معرض بیش از حد وجود دارد بسیار مفید باشد.

علاوه بر مزایای سلامتی مسافران ، رنگ های فیلتر کننده اشعه ماورا بنفش می توانند وضعیت داخلی خودرو را خراب کنند ، زیرا پلاستیک و روکش شما در مدت طولانی در معرض نور خورشید قرار می گیرد. تابش اشعه ماورا بنفش می تواند پیوندهای شیمیایی موجود در پارچه را تجزیه کرده و باعث سفید شدن شود. که منجر به از بین رفتن رنگ می شود. به همین ترتیب ، می تواند پیوندهای پلیمری موجود در پلاستیک را بشکند و همچنین باعث خشک شدن و ترک خوردن قطعات پلاستیکی خودرو شود.

شیشه دودی

یکی دیگر از مزایای داشتن شیشه دودی در خودرو افزایش سطح حریم خصوصی است. همچنین برای استفاده در وسایل نقلیه VIP که از اهمیت بیشتری برخوردار هستند بسیار ایده آل می باشد. اگرچه داشتن شیشه دودی طبق قوانین ایران باید کمتر از 30 درصد باشد.

استاندارد بودن شیشه دودی در ایران

بیشتر وسایل نقلیه مدرن دارای تیرگی کمی در شیشه ها هستند و افزایش سطح تیرگی تا زمانی که در محدوده قانونی باشد امکان پذیر است. یکی از دلایل اصلی تنظیم سطح شیشه دودی ماشین توسط قانون مربوط به کاهش دید است. که تیرگی بیش از حد به ویژه در شب برای رانندگان مشکل ایجاد می کند. اگرچه ممکن است در ساعات روز رانندگی با وسیله نقلیه ای که دارای شیشه دودی باشد راحتتر باشد ، اما در شب نوع نامناسب درجه دودی می تواند باعث شود دید راننده بسیار کاهش یابد.

دلیل دیگر تنظیم استاندارد شیشه دودی در ایران این است که تیره بودن بیش از حد می تواند از دیدن راننده و عابران پیاده جلوگیری کند. اغلب اوقات ، برقراری ارتباط چشمی برای درک یکدیگر در مسیر ضروری است. همانطور که گفته شد استفاده از شیشه دودی در ایران بسیار گسترش پیدا کرده و با توجه به درک مزایای و معایب آن می توان درصد مناسبی برای خودرو خود انتخاب کرد تا هم به قوانین احترام گذاشت و هم راحتی را برای خود ایجاد کرد.

بیشتر بخوانید :

اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظر ثبت شده
قدیمی ترین ها
جدیدترین ها بیشترین امتیاز
بازخورد داخلی
نمایش همه نظرات
Erfan
مهمان
Erfan
3 سال قبل

خیلی خوب بود ، مرسی

حمیدرضا
مهمان
حمیدرضا
2 سال قبل

سلام بسیار ممنون

بیشتر بخوانید :