راهنمای خرید موس گیمینگ و ماوس بازی

راهنمای خرید موس گیمینگ

ماوس بازی یا ماوس گیمینگ در واقع یک ماوس رایانه دسک تاپ با عملکردهای اضافی است که آن را برای بازی های رایانه ای و برنامه نویسی با شدت بالا مناسب می کند. این عملکردها اغلب شامل دکمه های قابل برنامه ریزی ، حساسیت بالاتر ، وزن پایین تر و زمان پاسخ سریع تر هستند. این ویژگی ها به ماوس این امکان را می دهند تا در هنگام استفاده در بازی ها عملکرد بهتری داشته باشند و به کاربر امکان واکنش سریعتر و حرکات راحت تری را می دهند.

با وجود موس های مختلف ، چگونه موس مناسب خود را انتخاب کنیم؟

همانطور که می توانید تصور کنید ماوس مخصوص بازی بهتر از ماوس های استانداردی است. اگرچه آنها از نظر فنی کارهای یکسانی را انجام می دهند ، اما یک موس مخصوص بازی همه کارها را در سطح یا دقت بالاتری انجام می دهد و معمولاً از نظر ارگونومی بیشتر در طراحی آن دقت می شود و به طور کلی ، ماوس بازی دقیق تر خواهد بود.

راهنمای خرید موس گیمینگ ( راهنمای خرید موس بازی )

راهنمای خرید موس گیمینگ

DPI

مهم ترین مورد در لیست راهنمای خرید موس گیمینگ نقطه در هر اینچ یا همان DPI است ، این مربوط به حساسیت ماوس شما است. وقتی ماوس خود را حرکت می دهید ، میزان جابجایی را تشخیص می دهد و حرکت شما را در بازی مطابقت می دهد. اصولاً هرچه DPI بالاتر باشد ، با حرکت کمتری از دست شما ، ماوس عکس العمل سریعتری نشان می دهد.

تنظیمات DPI پایین برای کارهای ساده و معمولی مناسب تر است و DPI بالا برای بازی ها مناسب تر می باشد. به وسیله موس با DPI بالا ، به راحتی می توانید مچ دست خود را حرکت دهید و حرکات سریع را با کمترین عکس العمل دست خود اجرا کنید. یک ماوس نوری استاندارد معمولاً با سرعت 800DPI کار می کند.

موس های مخصوص بازی طیف وسیعی از تنظیمات DPI دارند و از 100DPI تا حداکثر 8000DPI دسته بندی می شوند و ماوس های بازی معمولاً به کاربر این امکان را می دهند تا تنظیمات DPI را در حین حرکت با فشار دادن یک دکمه تغییر دهند به این معنی که می توانید به سرعت از یک حالت به حالت دیگر سرعت موس خود را تغییر دهید.

راهنمای خرید موس گیمینگ

دکمه های قابل برنامه ریزی

موس های سطح بالا اغلب مجهز به دکمه های قابل برنامه ریزی هستند ، که امکان دسترسی سریع به عملکرد یا عملکرد های خاص را فراهم می کند. فشار دادن یکی از این دکمه های کناری موس به طور موثر جایگزین مجموعه ای از کلیدهای پیچیده در کیبورد می شود که امکان بازی راحت تر را فراهم می کند.

توجه داشته باشید که اکثر تولید کنندگان کلیک چپ و راست و چرخ اسکرول را به عنوان دکمه های قابل برنامه محاسبه می کنند! بنابراین این دکمه ها شامل دکمه های قابل برنامه ریزی برای موس های گیم نیستند و کلید ها قابل برنامه ریزی در موس های بازی معمولا در دو طرف موس قرار می گیرند.

راهنمای خرید موس گیمینگ

شتاب

شتاب بر اساس سرعت حرکت دست شما ، بر توانایی حرکت ماوس تأثیر می گذارد. به عنوان مثال ، با حرکت یک اینچ در یک ثانیه ، مکان نما موس 500 پیکسل حرکت می کند که در موس های گیم با شتاب بالا ، حرکت یک اینچ در نیم ثانیه می تواند 1000 پیکسل را حرکت دهد.

راهنمای خرید موس گیمینگ

سیمی یا بی سیم

مانند ماوس های معمولی ، موس های بازی ها نیز با گزینه های Wired / Wireless ارائه می شوند. با این حال ، با فناوری های جدیدتر و بهبود بی سیم ، تفاوت های بین این دو دسته وجود دارد. در لیست راهنمای خرید موس بازی این مورد را می توان سلیقه ای دانست ، زیرا گاهی از بازیکنان موس های سیمی را تا موس های وایرلس ترجیح می دهند و برخی هم برعکس.

راهنمای خرید موس گیمینگ

زمان پاسخ دهی

میزان زمان پاسخ دهی به این معنی است که ماوس هر چند وقت یک بار به دنبال ورودی است و گزارش می دهد ، هرچه این نرخ بیشتر باشد ، عکس العمل موس شما بالاتر است. زمان پاسخ دهی در هرتز اندازه گیری می شود. موس های رومیزی استاندارد معمولاً 125 هرتز زمان پاسخ دهی دارند . گیمرها معمولاً به نرخ بالاتری نیاز دارند مانند: 250Hz ، 500Hz یا حتی 1000Hz.

راهنمای خرید موس گیمینگ

حسگرها

در حال حاضر موس های لیزر برنده هستند. سنسورهای نوری به دلیل دقت بالاتر و زمان پاسخگویی سریعتر ، مناسب تر هستند. به احتمال زیاد شما بیشتر موس های سنسور لیزری را دیده اید ، با این حال طرفدارانی هنوز هستند که موس های Optic را ترجیح می دهند. وزن پایین ماوس هم می تواند برای گیمرها بسیار مهم باشد ، بعضی موس ها مانند یک وسیله سنگین هستند که برای گیمر ها مناسب نیستند ، معمولا گیمرها موس های سبک و سریع را ترجیح می دهند.

راهنمای خرید موس گیمینگ

طراحی و راحتی

اینکه موس شما چقدر راحت است و چقدر می تواند در نحوه انجام بازی ها تأثیر بگذارد در راهنمای خرید موس گیمینگ یا بازی بسیار مهم است به طور کلی موس ها از نظر شکل و اندازه کاملاً متفاوت هستند و این شرایط تفاوت های کاربری مختلفی هم ایجاد می کند.

اکثر موس ها طراحی ارگونومیک دارند اما میزان راحتی آنها در افراد مختلف بسیار متفاوت است ، بنابراین قبل از اینکه به یک مارک یا برند متعهد شوید چند مدل از آن ها را امتحان کنید. اگر ساعت ها بازی می کنید از ماوسی استفاده کنید که برای شما مضر نباشد حتی اگر لازم باشد هزینه بیشتری پرداخت کنید.

بیشتر بخوانید :

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر ثبت شده
بازخورد داخلی
نمایش همه نظرات

بیشتر بخوانید :