نحوه تعمیر سی دی های خش دار

تعمیر سی دی خش دار

روش های زیادی برای استفاده از دیسک ها و سی دی های خش دار به دردنخور وجود دارد که عالی هم به نظر می رسند. شاید ایده‌ های عالی برای این سی دی ها وجود داشته باشد ، به خصوص اگر شما دیگر نخواهید به موسیقی ، فیلم یا بازی خود توجهی کنید. اما آیا این امکان وجود دارد که CD های خش دار خود را تعمیر کنیم و به شرایط اصلی برگردانیم؟ خوب پس خود را با مقاله نحوه تعمیر سی دی های خش دار همراه کنید و منتظر جادو باشید!

تعمیر cd

چگونگی تعمیر سی دی های (CD) خش دار

اول از همه نمی توان قول داد که این کار جوابگو باشد. چون مواد شیمیایی مختلف واقعا برای تعمیر یک سی‌ دی که ممکن است در یوتیوب یا معادل آن دیده باشید ، نمی توانند کار زیادی انجام دهند. در حالی که برخی ممکن است نتایج مثبتی حتی از موز داشته باشند که متاسفانه ما نداشتیم. و باید بگویم که علمی صرفا برای چنین حرکتی وجود ندارد! تئوری پشت تعمیر یک سی‌ دی خراش دار شبیه به تعمیر رنگ خراشیده شده یک اتومبیل است. کلید کار، تمیز کردن خراش‌ های عمیق با استفاده از ماده‌ای است که در اصل سی‌ دی را خراش های نرمی می دهد. برای انجام این کار می‌توانید از هر نوع پولیش استفاده کنید که نتایج مثبتی گزارش شده است.

روش استفاده از پولیش

در ابتدا ما پولیش را معرفی کنیم. که لزوماً یک محصول مناسب نیست و در ترکیب اصلی آن مواد شیمیایی وجود دارد که ممکن است دیسک را حتی بدتر کند! اما بسیاری از مردم از این روش تعریف کرده اند. کارشناسان می گویند همیشه از خط شعاع به بیرون در یک مسیر مستقیم صیقل دهید. نه اینکه به صورت دلخواه دیسک را صیقل دهید. بنابراین ، اگر می خواهید این مرحله را به خوبی پشت سر بگذارید ، مالش دایره ای وار را حتما در نظر بگیرید.

پولیش دارای فرمول شیمیایی و سنگ های بسیار ریز است. که برای خراش سطوح طراحی شده است. این ماده خراش های عمیق را ساییده تا زمانی که به ارتفاع بقیه نزدیک شوند. در مورد سی دی در طی دوره پرداخت و مالش به لایه های نازک و نازک تر می رسد. تا اینکه در نهایت سطح صیقلی و صاف باقی بماند. و سپس امید می رود بعد از تمیز کردن و شستن سی دی بعد از انجام این مراحل دیسک ما کار کند. اما اگر شما نیاز دارید فوراً CD خود را درست کنید و نمی خواهید برای گرفتن یک پولیش به بیرون بروید ، در چنین حالتی ، خمیر دندان به خوبی کار می کند.

روش استفاده از خمیر دندان

خمیردندان از یک ترکیب شیمیایی ساخته شده‌ است. که در آن یک ماده سخت قرار دارد که به نرمی دندان ها را خراش می‌ دهد ، تا آن‌ها را تمیز کند. این کار می‌ تواند به سی‌ دی‌ های شما سرویس مشابه ارائه کند. البته نه به اندازه پولیش اما اگر خراش خیلی بد نباشد ، ممکن است این روش جواب دهد. با هر خمیر دندانی که می‌ توانید پیدا کنید شروع کنید. تنها چیزی که شما لازم دارید یک خمیر دندان سفید معمولی است. نیازی به تجملات نیست و لازم نیست از خمیر دندان های گران قیمت استفاده کنید.

کمی خمیر روی سی‌ دی فشار دهید. و آن را با استفاده از یک حرکت دوار و چرخشی مستقیم ، با انگشت از مرکز CD به بیرون بمالید. روی سی‌ دی با استفاده از این حرکت کار کنید تا زمانی که سی‌ دی به طور کامل با یک لایه نازک خمیر دندان پوشیده شود. اگر سی‌ دی به شدت خراش برداشته باشد ، ممکن است لازم باشد خمیر دندان را چندین بار در شعاع خراش مالش دهید. وقتی تمام شد سی‌ دی را در زیر سینک نگه دارید و به آرامی بشویید. هنگامی که به خوبی تمیز شد آن را به آرامی با یک پارچه تمیز و نرم خشک کنید. حالا امید می رود سی دی ما به درستی کار کند.

تعمیر cd خش دار

سوالاتی راجع به تعمیر سی دی های خش دار

آیا واقعا سی‌ دی خراش می‌تواند تعمیر شود؟

اگر CD خیلی خش عمیق بر نداشته باشد می تواند تعمیر شود.

مفید ترین روش برای تعمیر CD خش دار چیست؟

خمیر دندان می‌ تواند برای تعمیر خراش‌ های روی یک سی‌ دی به کار رود. دیسک را با آب‌ گرم ، صابون و یک پارچه تمیز کنید و سپس آن را خشک کنید و مطمئن شوید که هیچ چربی روی دیسک باقی نمانده است. سپس خمیر دندان را بر روی دیسک فشار دهید و آن را در یک حرکت مستقیم از مرکز به لبه‌ ها بمالید. اگر سی‌ دی به شدت خراش برداشته است، این فرآیند را چندین بار تکرار کنید. سپس خمیر دندان را بشویید و با دقت CD را خشک کنید.

کدام نوع خمیر دندان مناسب تر است؟

فقط از خمیر دندان های سفید ساده استفاده کنید. از هر نوع دیگری که دارای ویژگی هایی مانند درخشنده یا غیره هستند خودداری کنید و مطمئن شوید که خمیر دندان انتخاب می کنید ، نه یک ژل دندان.

چگونه می‌ توانم اطلاعات را از یک سی‌ دی آسیب‌ دیده بازیابی کنم؟

ابتدا سعی کنید سی‌ دی را با استفاده از روش‌ خمیر دندان تعمیر کنید (در مقاله بالا توضیح داده شده‌). اگر این کار جواب نداد نرم‌ افزار رایگان Stellar را دانلود کرده و بازیابی اطلاعات را امتحان کنید.

تعمیر یک سی‌ دی چقدر هزینه دارد؟

اگر روش خانگی توضیح داده شده کار کرد نیازی به هزینه های اضافی نیست. اما در صورتی که روش گفته شده پاسخگو نبود بهترین راه خرید کیت های تعمیر CD خش دار است. دو گزینه عالی شامل the Maxell / CD – ROM Repair Scratch و SkipDr می‌باشد. که هزینه ی آن ها می تواند از 500 تا یک میلیون تومان هم باشد.

بیشتر بخوانید :

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر ثبت شده
بازخورد داخلی
نمایش همه نظرات

بیشتر بخوانید :