چه تفاوتی بین ری استارت و خاموش کردن کامپیوتر وجود دارد؟

تفاوت بین ری استارت و خاموش کردن کامپیوتر

اگر مانند اکثر افراد از رایانه ای استفاده می کنید که مایکروسافت ویندوز را اجرا می کند ، احتمالاً می دانید که از منوی Start دو روش برای خاموش کردن رایانه وجود دارد. می توانید Shut Down را کلیک کنید ، که اساساً همان چیزی است که نام آن توصیف می کند یا گزینه Restart را کلیک کنید که برای لحظه ای کامپیوتر شما را خاموش می کند و سپس دوباره راه اندازی می کند.

به گفته کارشناسان نرم افزار ، در نسخه های اخیر سیستم عامل ویندوز موضوعات مهمی وجود دارد. ویندوزهای جدید ، کامپیوتر شما را دقیقاً به همان شیوه طبیعی خاموش نمی کنند و مسائل مختلفی پشت پرده دارند. کاری که “Shut Down” انجام می دهد در نسخه های قدیمی ویندوز ، برنامه ها را متوقف می کند و دستگاه را خاموش می کند. اما در ویندوز 8 و 10 ، این مورد به دلیل ویژگی جدیدی به نام Fast Startup تغییر یافته است ، که برای از بین بردن فرآیند طولانی و سرعت بهتر رایانه شما طراحی شده است.

تفاوت بین ری استارت و خاموش کردن کامپیوتر

فعال بودن برنامه ها در هنگام خاموش کردن

راب تیدرو ، سردبیر راهنمای مرجع “ویندوز 10” توضیح می گوید : به طور پیش فرض ، ویندوز 10 گزینه Quick Startup را هنگامی که کاربر رویShut Down کلیک می کند ، فعال می کند. این گزینه به ویندوز 10 اجازه می دهد تا دفعه دیگر که کاربر ویندوز را راه اندازی می کند سریعتر شروع به کار کند.

نکته منفی این گزینه این است که همه فرآیندها و برنامه ها غیرفعال نمی شوند و بعد از راه اندازی مجدد ویندوز برنامه ها در کوتاه ترین زمان آماده استفاده می شوند که ممکن است برخی از برنامه هایی که آزار دهنده باشند غیرفعال نشوند. تیدرو می گوید ، با خاموش کردن رایانه ، ویندوز 10 تمام برنامه ها و پرونده هایی را که باز کرده اید متوقف نمی کند و هسته ویندوز را نیز خاموش نمی کند (هسته سیستم عامل ، نرم افزار و سخت افزار را قادر می سازد با هم کار کنند).

تفاوت بین ری استارت و خاموش کردن کامپیوتر

ری استارت بهتر از خاموش کردن !

اگرچه ممکن است Restart سریع و راحت تر به نظر برسد ، اما یک چیز جالب دارد. تیدرو می گوید : آنچه Restart انجام می دهد تمام فرایندهای رایانه ، از جمله هسته را خاموش می کند. این بدان معناست که وقتی کامپیوتر دوباره بوت می شود کاملاً خالی از هرگونه فشار برنامه ای ، شروع به کار می کند ، هرچند که بیشتر تر طول می کشد تا همه برنامه ها آماده شوند.

مایکروسافت ، سازنده سیستم عامل ، در یک ایمیل توضیح داد : بعد از نصب روزرسانی ها / نرم افزارها ، باید ویندوز دوباره راه اندازی شود. در واقع حتی برخی از نصب ها و به روزرسانی های شما را ملزم به استفاده از Restart (راه اندازی مجدد) برای پایان دادن به مراحل نصب خود می کنند. اگر رایانه شما قفل کرده است یا خطای دیگری را می دهد ، باید از Restart به جای Shut Down استفاده کنید ، حتی اگر به نظر شما برسد گزینه Shut Down گزینه کامل تری است.

علاوه بر استفاده از منوی Start ، می توانید کلیدهای CTRL + ALT + DELETE را نگه دارید و بر روی یکی از نمادهای صفحه کلیک کنید و اگر نسبت به روزهای قبل ویندوز شما مشکلات بیشتری دارد ، می توانید Command Prompt را باز کنید و نوع خاموش کردن را تایپ کنید. غیرفعال کردن Fast Startup در تنظیمات Power رایانه نیز امکان پذیر است و با غیر فعال کردن این گزینه هنگام خاموش کردن رایانه ، همه چیز در هسته ویندوز پاک می شود.

تفاوت بین ری استارت و خاموش کردن کامپیوتر

استفاده از حالت خواب

در این قسمت سوال دیگری ایجاد می شود : آیا باید کامپیوتر خود را خاموش کنید یا آن را در حالت خواب قرار دهید. به طور کلی در حالت Sleep تمام برنامه ها و پرونده های نرم افزاری شما آماده هستند تا هر زمان که کامپیوتر را بیدار کنید کار کنند. اشکال حالت خواب این است که کامپیوتر هنوز مقداری برق مصرف می کند.

طبق گزارش سال 2016 شورای دفاع از منابع طبیعی ، دستگاه های الکترونیکی غیرفعال همچنان برق مصرف می کنند به عنوان مثال کامپیوترهایی که در حالت خواب هستند برق معادل خروجی 50 نیروگاه 500 مگاواتی مصرف می کنند و 165 دلار در سال به قبض برق معمولی خانوار اضافه می کنند.

مایستر توصیه می کند از حالت خواب در حد متوسط ​​استفاده کنید. او می گوید : بهتر است که در وقت های کاری که قصد ندارید برای مدت طولانی از سیستم خود استفاده کنید ، مانند زمان صرف ناهار ، کلاس یا جلسه از این حالت استفاده کنید. اگر پایان ساعت کاری است ، یا در حال جابجایی لپ تاپ خود هستید به گونه ای که چند ساعت سیستم خود را رها می کنید ، بهتر است از گزینه Shut Down استفاده کنید..

بیشتر بخوانید :

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر ثبت شده
بازخورد داخلی
نمایش همه نظرات

بیشتر بخوانید :