Search
Close this search box.

۴ چیزی که درباره پیتزا نمی دانستید

۴ چیزی که درباره پیتزا نمی دانستید

در این مقاله از اسجیت ۴ چیزی که درباره پیتزا نمی دانستید را به طور کامل توضیح می دهیم (ندانسته های پیتزا). پیتزا یک غذای کاملاً جهانی است ، اما از کجا شروع شد؟ در اینجا پنج موردی آورده ایم که احتمالاً در مورد پیتزا نمی دانید.

۴ چیزی که درباره پیتزا نمی دانستید
۱ – ندانسته های پیتزا : اصل پیتزا نیمه پخته است

ناپولیتی ها در ایتالیا از اینکه می گویند پیتزا اختراع کرده اند افتخار می کنند ، اما احتمالاً گفته های آنها دقیق تر است ، ایده های مختلفی از قرار دادن مواد افزودنی روی نان و پخت آن برای همیشه وجود داشته است ، در قرن 6 پیش از میلاد ، سربازان ایرانی نان های پهن با پنیر و خرما می خوردند.

اما مردم ناپولی اولین کسانی بودند که در قرن شانزدهم گوجه فرنگی را هم روی نان قرار دادند. از ابتدا ، پیتزا غذای فقرا بود ، زیرا ارزان ، سیرکننده و در حین فرار خوردن آن آسان بود! در زبان ایتالیایی ، کلمه پیتزا به هر چیزی گفته می شود که درست شود و سپس صاف شود.

۴ چیزی که درباره پیتزا نمی دانستید
۲ – ندانسته های پیتزا : پیتزا مارگریتا دقیقاً نماد ایتالیا نیست

داستان از این قرار است که پیتزا در خارج از ناپولی در سال 1889 مشهور شد ، زمانی که یک نانوا محلی به نام Raffaele Esposito سه پیتزا برای ملکه مارگریتا درست کرد که به همراه همسرش پادشاه امبرتو اول در تور ایتالیا بودند.

ملکه نسخه ای را دوست داشت که دارای پنیر ، گوجه فرنگی ، ریحان و موزارلا بود و اتفاقاً با پرچم ایتالیا مطابقت داشت. اسپوزیتو پیتزا را به نام او نامگذاری کرد. (هنوز هم می توانید پیتزای مارگریتا را امروز در پیتزا فروشی ناپولی تهیه کنید که اکنون Pizzeria Brandi نامیده می شود.)

تنها مشکل این است که داستان واقعیت ندارد. اسکات وینر ، مورخ پیتزا می گوید که ایتالیا فقط در سال 1889 یکپارچه شده بود ، بنابراین بعید بود که هر نانوائی تمایل به تجلیل از فاتحان شمال را داشته باشد. بعلاوه ، نامه تشکر از پیتزا از خانواده سلطنتی که Pizzeria Brandi نشان می دهد جعلی است و ممکن است فقط یک ترفند بازاریابی باشد.

۴ چیزی که درباره پیتزا نمی دانستید
۳ – ندانسته های پیتزا : پیتزا در آمریکا با پیتزا در ایتالیا متفاوت است

مهاجرت ایتالیایی ها به ایالات متحده در اواخر دهه 1800 ممکن است روند پیتزا را در آمریکا آغاز کرده باشد اما در دهه 1950 با گسترش رستوران های فست فود ، واقعاً این پروسه شروع به کار کرد.

سه تا از بزرگترین زنجیره های فست فود جهان رستوران های پیتزای آمریکایی هستند (پیتزا هات ، دومینو و جایگاه های مورد علاقه پمپ بنزین ، برادران هانت). پیتزا در ایالات متحده متفاوت از نوع ایتالیایی است. پوسته های پیتزای ایتالیایی معمولاً نازک تر و پر از مواد نیستند.

۴ چیزی که درباره پیتزا نمی دانستید
۴ – ندانسته های پیتزا : پیتزا هاوایی توسط یک کانادایی اختراع شد

البته آن شخص اصالتاً اهل یونان بود. سام پانوپولوس در سن 20 سالگی به کانادا نقل مکان کرد. در سال 1962 ، او تصمیم گرفت در یکی از رستوران های خود در انتاریو مقداری ژامبون و آناناس را روی یک پیتزا قرار دهد.

او در سال 2017 به بی بی سی گفت ما فقط می خواستیم پیتزا را بپوشانیم و فقط برای لذت بردن از آن که طعم آن چطور است اناناس را اضافه کردیم. پانوپولوس نام آن را به عنوان پیتزای هاوایی به دلیل مارک آناناس کنسرو شده ای که استفاده کرد بود گذاشت.

بیشتر بخوانید :

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر ثبت شده
بازخورد داخلی
نمایش همه نظرات

بیشتر بخوانید :