برنامه های وب کنفرانس چگونه کار می کنند؟

برنامه های وب کنفرانس

طیف گسترده ای از برنامه های وب کنفرانس در بازار موجود است. ساده ترین برنامه های چت و پیام رسانی میزبان مباحث گروهی مبتنی بر متن و اینترنت هستند. برنامه های پیشرفته تر ، با استفاده از وب کم ، اطلاعات بصری را مبادله می کنند و به مردم امکان می دهند اسناد را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارند. برخی از برنامه ها کاملاً نیازمند رایانه و اینترنت هستند و برخی دیگر از سیستم تلفنی برای توزیع محتوای صوتی استفاده می کنند.

برنامه های وب کنفرانس

برنامه های وب کنفرانس از چه قسمت های تولید می شوند؟

برنامه های وب کنفرانس ، ترکیبی از ابزارهای رایج وب و ارتباطات اینترنتی هستند. آنها این ابزارها را در یک برنامه قرار می دهند تا یک فضای جلسه تعاملی ایجاد کنند. این ابزارها عبارتند از:

۱ – فرمت های HTML ، XML و ASP
۲ – اسکریپت های جاوا
۳ – انیمیشن های فلش
۴ – پیام رسان سریع
۵ – پخش کننده محتوای صوتی و تصویری

برنامه های وب کنفرانس

استفاده از برنامه وب کنفرانس یا سرور اختصاصی؟

شرکت های نیازمند این برنامه ها یا می توانند نرم افزار کنفرانس را خریداری کنند و جلسات خود را برگزار کنند یا از سرویس های اینترنتی استفاده کنند. سرویس های اینترنتی ، فضای سرور را فراهم می کنند تا جلسات را در آن انجام دهید. در هر صورت ، شرکت یا سرویس میزبان باید نرم افزاری برای هماهنگی جلسات داشته باشد و فضای کافی برای پهنای باند و سرور را برای جلسات فراهم کند.

برخی از برنامه ها می توانند با برنامه هایی مانند ایمیل ، تقویم ، پیام رسانی ها و سیستم داخلی شرکت ادغام شوند. برخی از این برنامه ها این امکان را به شرکت کنندگان می دهند تا بدون نصب نرم افزار اضافی ، در بستر وب و در مرورگر خود در جلسات شرکت کنند ، که البته به نوع نرم افزار هم بستگی دارد.

برنامه های وب کنفرانس

در برنامه های وب کنفرانس افراد می توانند ، فعالیت های زیر را انجام دهند

۱ – ارائه اسلایدها و مشاهده PowerPoint ها
۲ – با استفاده از موس یا تایپ کردن ، نکات خود را روی یک صفحه سفید مشترک در کنفرانس توضیح دهند.
۳ – تصاویر یا فیلم ها را از طریق برنامه به سایر شرکت کنندگان منتقل کنند.
۴ – با استفاده از اشتراک صفحه مانیتور ، اطلاعات را از دسک تاپ رایانه مجری مشاهده کنند.
۵ – با استفاده از گزینه اشتراک در برنامه ، فایل ها را به اشتراک بگذارند.
۶ – از طریق چت صوتی (به عنوان بخشی از نرم افزار) سوالات خود را بپرسند و یا به سوالات پاسخ دهند.

برنامه های وب کنفرانس شامل گزینه هایی برای امنیت و رمزگذاری هستند. شرکت کنندگان برای دسترسی به جلسات باید از نام ورود و گذرواژه استفاده کنند. برخی از رمزگذاری ها SSL یا TLS است که برای محافظت قوی تر از داده ها استفاده می شود. برخی از شرکت ها وب کنفرانس بر روی سرورهای داخلی خود از دیوار آتش ، برای حفاظت بیشتر از اطلاعات استفاده می کنند.

بیشتر بخوانید :

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر ثبت شده
بازخورد داخلی
نمایش همه نظرات

بیشتر بخوانید :