نکاتی در مورد شارژ سریعتر گوشی ها

شارژ سریعتر گوشی

گوشی های جدید به شما این امکان را می دهند هر آنچه که می خواهید به راحتی انجام دهید. می‌توانید کتاب بخوانید، با دوستانتان چت کنید، بازی کنید، یا حتی به آسانی تماس تصویری برقرار کنید. اما هر ابزاری باید یک بار شارژ شود. و مسلما همه ی ما می خواهیم این فرآیند سریعتر انجام شود. برای این موضوع کافی است از نکاتی در که در مورد شارژ سریعتر گوشی ها بیان کردیم استفاده کنید.

شارژ سریعتر گوشی

خاموش کردن گوشی هوشمند

این موثرترین روش برای افزایش قابل توجه سرعت شارژ دستگاه های Android و iOS است. که باعث می شود پارامترهای مختلف برروی باتری تاثیری نگذارند تا گوشی به سادگی انرژی دریافت کند. عیب بزرگ این روش این است که ما از دنیا جدا می‌شویم!

نکات شارژ سریعتر گوشی

فعال کردن حالت پرواز

از نظر کارایی، این روش تقریباً به اندازه روش قبلی مؤثر است، زیرا مصرف اصلی باتری فقط جهت پردازش های ساده می شود. در حالت پرواز، ارتباطات سیم کارت و وای فای غیرفعال می شوند. این روش معایب خود را دارد زیرا نمی توانید از همه ویژگی های دستگاه استفاده کنید. اما در قبالش می توانید از بلوتوث دستگاه استفاده کنید!

نکات شارژ سریع گوشی

پرهیز از بازی و تماشای فیلم

اینها فعالیت های سنگین و پیچیده هستند. هنگامی که در یک بازی با گرافیک جذاب هستید، درصد باتری می تواند جلوی چشمان در هر لحظه کمتر شود، حتی اگر گوشی شما به برق متصل باشد(که توصیه می کنیم از اینکار اجتناب کنید). بنابراین اگر می خواهید گوشی خود را سریعتر شارژ کنید، بازی یا فیلم را هنگام شارژ فراموش کنید.

خرید شارژر با قابلیت Fast Charge

این روش مفیدترین روش است زیرا به شما این امکان را می دهد در زمان کمتری گوشی خود را شارژ کنید. نکته مهم این است که تلفن شما باید از فست شارژ پشتیبانی کند. تمامی آیفون های جدیدتر از 8 از این ویژگی پشتیبانی می کنند.

شارژر بی سیم

استفاده از شارژر سیمی

فناوری شارژ بی سیم، اگرچه راحت تر است، اما هنوز به طور قابل توجهی نسبت به همتای سیمی خود قدرتمند نشده. تنها گوشی های هوشمندی که از شارژر بی سیم 30 الی 50 واتی استفاده می کنند، از این موضوع مستثنا هستند. الباقی دستگاه ها بهتر است از همان شارژهای سیمی استفاده کنند. در بیشتر موارد استفاده از شارژر با سیم توصیه می شود.

دست کشیدن از برنامه های غیر ضروری

حالت صرفه جویی در مصرف انرژی و همچنین غیر فعال کردن دستی عملکردها و برنامه های استفاده نشده به افزایش سرعت شارژ کمک می کند. در این حالت، گوشی مصرف انرژی برای برنامه های پس زمینه را کاهش می دهد. توصیه می شود هنگام شارژ کردن، بلوتوث، GPS، وای فا، ان اف سی یا اکثر این عملکردها را خاموش کنید.

شارژر اصلی گوشی

استفاده از شارژرهای اصلی

اگر گوشی هوشمند خود را از طریق کابل اصلی و با شارژر خودش شارژ می کنید، عالی است. اگر اصل را گم کردید، بهتر است همان را دوباره سفارش دهید. احتمالاً متوجه شده اید که گوشی های هوشمند با کابل های باکیفیت سریعتر از کابل های غیر اصلی شارژ می شوند. می توانید سرعت شارژ را با اپلیکیشن Ampere نیز اندازه گیری کنید.

اجتناب از دماهای پایین و بالا

دمای زیاد برای باتری مضر است. گرم شدن بیش از حد یا خنک شدن بیش از حد، عمر باتری را کاهش می دهد. اگر هنگام شارژ، گوشی شما بیش از حد گرم شود، به طور خودکار کند تر شارژ می شود تا گرمای تولید شده کاهش یابد. این امر به ویژه برای گوشی هایی که از شارژ سریع پشتیبانی می کنند صادق است. می توانید با برداشتن قاب و تغییر مکان گوشی به مکان خنک تر، وضعیت آن را بهبود دهید.

سخن پایانی

اگر نکات این راهنما را رعایت کنید، می توانید گوشی هوشمند iOS یا Android خود را سریعتر از حد معمول شارژ کنید. اما شارژ سریعتر گوشی ها به عوامل متعدد دیگری نیز بستگی دارد، به ویژه اینکه آیا هنگام شارژ از آن استفاده می کنید یا خیر.

بیشتر بخوانید :

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر ثبت شده
بازخورد داخلی
نمایش همه نظرات

بیشتر بخوانید :