Search
Close this search box.

ترفند هایی که در Google Maps باید امتحان کنید

ترفند Google Maps

نقشه های گوگل نحوه پیمایش ما در جهان را تغییر داده است. برنامه های دسک تاپ و موبایل آن فقط راهی برای رسیدن از نقطه A به B از طریق ماشین ، حمل و نقل عمومی یا پیاده روی نیست. سرویس همه جا حاضر گوگل همچنین یک موتور جستجوی فضایی برای دنیای اطراف ماست.

Google با ویژگی هایی مانند واقعیت افزوده و گزینه های رفت و آمد همچنان به بازسازی و بهبود محصول نقشه خود ادامه می دهد ، اما تعداد زیادی ابزار قابل تنظیم و در Google Maps ایجاد شده است که ممکن است از آنها اطلاع نداشته باشید ، مانند حالت ناشناس و سایر آپشن های Google Maps . نکات ما را در مورد استفاده حداکثری از تنظیمات Google Maps بررسی کنید. ما در اینجا تعدادی از ترفندهای Google Maps را معرفی می کنیم.

ترفند Google Maps

انتخاب چندین مکان در Google Maps

بیشتر سفرهای شما شامل رفتن از نقطه A به B است. Google پیش بینی سفرهای واقعی را امکان پذیر می کند. برای افزودن مقصدهای متعدد در برنامه تلفن همراه Google Maps ، نقطه شروع و مقصد نهایی خود را وارد کنید و سپس روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید.

با انتخاب گزینه “افزودن توقف” ، این یک منوی پاپ آپ ایجاد می شود. روی آن کلیک کنید و می توانید یک مسیر را با چند توقف اضافه کنید. ( توجه داشته باشید که وقتی از گزینه حمل و نقل عمومی استفاده می کنید این ترفند Google Maps کار نمی کند.)

ترفندهای Google Maps

نماد وسیله نقلیه خود را سفارشی کنید

اگر در حال رانندگی هستید ، این ترفند Google Maps به شما اجازه می دهد که چه اتومبیلی را در برنامه iOS و Android نشان دهد. در برنامه ، مقصد خود را تعیین کرده و مسیرهای رانندگی را انتخاب کنید.

روی نمادی که مکان فعلی شما را نشان می دهد ضربه بزنید و یک منوی بازشو با چندین گزینه نماد خودرو ظاهر می شود: یک سدان ، یک وانت بار یا یک SUV.

ترفندهای Google Maps

سلام گوگل ، کجا میرم؟

اگر می خواهید هنگام رانندگی با Maps ارتباط برقرار کنید و نمی خواهید چشم از جاده بردارید با دستورات صوتی “OK Google” در برنامه Android Maps Google ، دیگر نیازی نیست حواس خود را پرت کنید. به عنوان مثال ، اگر متوجه کمبود بنزین شدید ، بگویید “خوب Google ، پمپ بنزین ها را پیدا کن” و پمپ بنزین ها را روی نقشه نشان می دهد.

همچنین می توانید مواردی مانند “چگونه ترافیک پیش رو است؟” را از گوگل در خواست کنید. در iOS (تصویر بالا) ، باید روی نماد میکروفون در بالا سمت راست ضربه بزنید ، در آن زمان می توانید سوالات خود را از طریق صدا بپرسید.

ترفندهای Google Maps

به Google Maps آفلاین دسترسی پیدا کنید

امروز Maps بیشترین کاربرد را در تلفن همراه دارد که مشکلی را به وجود می آورد  وقتی بیشتر از همه به Maps احتیاج دارید ، ممکن است جایی با پوشش محدود اینترنتی مواجه شوید. برای کمک به شما ، این اپشن Google Maps موجب می شود از دسترسی آفلاین برخوردار شوید.

به منطقه ای بروید که می خواهید در حالت آفلاین به آن دسترسی پیدا کنید. با کشیدن انگشت به سمت چپ در فهرست پایین صفحه ، روی دانلود ضربه بزنید تا آن نقشه را دانلود کنید ، با این فرض که فضای ذخیره سازی کافی در دستگاه خود دارید. سپس می توانید در بخش دانلود شده ، در مورد مشاغل منطقه و مسیرها اطلاعات کسب کنید.

با یک کلیک مسیرها را پیدا کنید

برای رسیدن به مکانی که می خواهید ، می توانید آدرس مقصد خود را تایپ کنید. یا جایی که روی نقشه می روید کلیک کنید و یک لیست کشویی به شما نشان می دهد که می توانید برای یافتن مسیرهای مربوط به آن مکان را مکان استفاده کنید.

ترفندهای Google Maps

هر مسافتی را اندازه بگیرید

با استفاده از این ترفند Google Maps و ابزار کلیک  می توانید فاصله هر دو نقطه روی زمین را نیز محاسبه کنید. “Measure distance” را انتخاب کنید که یک نقطه را رها می کند (با یک نقطه سفید با یک خط سیاه پررنگ نشان داده می شود).

سپس روی هر نقطه دیگر از نقشه کلیک کنید سپس فاصله بین نقاط محاسبه می شود. برای افزودن نقاط بیشتر روی نقشه ، مرتباً کلیک کنید. کل مسافت سفر اصلی محاسبه خواهد شد.

ترفندهای Google Maps

دستورالعملهای پیاده روی واقعیت افزوده

اگر در حال گشتن در یک شهر هستید ، و به یک ابزار کمک تصویری فراتر از Peg Man نیاز دارید ، این تنظیمات Google Maps از مسیرهای پیاده روی با واقعیت افزوده در برخی از مناطق پشتیبانی می کند. این ویژگی برای کمک به شما در دانستن اینکه به کدام سمت باید راه بروید یا چرخش دهید کمک می کند.

در ابتدا در سال 2019 برای گوشی های Pixel عرضه شد و بعداً به سایر گوشی های اندرویدی با پشتیبانی ARCore و آیفون ها با پشتیبانی ARKit گسترش یافت. این گوشی ها باید از پشتیبانی قوی Street View برخوردار باشند. در صورت پشتیبانی کردن ، هنگام جستجوی مسیرهای پیاده روی ، گزینه “Live View” را در پایین صفحه خود مشاهده خواهید کرد.

ترفندهای Google Maps

مسیرها و مکانهای ویژه

افرادی که دارای مشکلات حرکتی هستند می توانند هنگام جستجوی مسیرهای قطار یا اتوبوس ، با ضربه زدن روی گزینه > Wheelchair accessible ، مسیرهای حمل و نقل با دسترسی به صندلی چرخدار را جستجو کنند. در همین حال ، هنگامی که به مقصد می رسید ، تنظیمات Accessable Places اطلاعات دسترسی به صندلی چرخدار درباره آن مکان را ارائه می دهد.

آن را از طریق Settings > Accessibility > Accessible Places روشن کنید. این اپشن Google Maps می گوید: وقتی مکان های قابل دسترسی روشن است ، نماد صندلی چرخدار قابل دسترس را نشان می دهد و شما می توانید ببینید آیا مکانی که می روید دارای صندلی های راحت ، سرویس بهداشتی ویژه است یا نیست.

به یاد بیاورید کجا پارک کردید

در Android ، روی نقطه آبی رنگ ضربه بزنید و گزینه Save your parking (ذخیره پارکینگ) را انتخاب کنید ، که برچسبی را به برنامه Maps اضافه می کند و مشخص می کند در چه مکانی پارک کرده اید. روی آن ضربه بزنید تا جزئیاتی مانند سطح و محل پارکینگ را اضافه کنید.

همچنین می توانید عکسی از مکان پارک خود اضافه کنید و مکان پارک خود را برای دوستان خود ارسال کنید. برای یافتن دوباره ، روی نوار جستجو در بالا ضربه بزنید و مکان پارک را انتخاب کنید.

یا در قسمت پایین ضربه بزنید و به دنبال پارک ذخیره شده بگردید. برای حذف ، روی Driving> Clear ضربه بزنید. یا روی “شما در اینجا پارک کردید” روی نقشه ضربه بزنید.

در iOS ، وقتی به مکانی می رسید ، روی نقطه آبی رنگ کوچک درون برنامه ضربه بزنید. در پنجره بازشو ، روی تنظیم به عنوان مکان پارک ضربه بزنید. در برنامه ، یک نماد P در کنار یادداشت ظاهر می شود.

ترفندهای Google Maps

سابقه Google Maps خود را مشاهده و حذف کنید

Google سوابق بسیار دقیقی از فعالیت های دیجیتالی شما را نگهداری می کند ، که می توانید با مراجعه به myactivity.google.com مطالعه کنید. فیلتر را براساس تاریخ نوار جستجو در بالا بزنید. این یک جعبه پاپ آپ است که در آن می توانید براساس تاریخ Google جستجو کنید.

برای داده های Maps ، روی کادر کنار Maps کلیک کرده و سپس Apply کنید. برای حذف همه جستجوهای خود ، روی سه نقطه در سمت راست نوار جستجو در بالا کلیک کنید و حذف نتایج را انتخاب کنید.

ترفندهای Google Maps

ناشناس بروید

می خواهید راهی سریع برای جستجوی گوگل مپ بدون جا گذاشتن هیچ رد پایی داشته باشید ، پس با این ترفند Google Maps به حالت ناشناس بروید. با فعال کردن این آپشن Google Maps  گوگل سابقه جستجو را در حساب شما ذخیره نمی کند ، یا اعلان نمی فرستد. در صورت فعال بودن ، جستجوها یا حرکت شما به سابقه مکان یا مکان مشترک اضافه نمی شود.

ترفندهای Google Maps

مکان خود را به اشتراک بگذارید

این تنظیمات Google Maps اکنون به شما امکان می دهد موقعیت فعلی خود را برای مدت زمانی خاص با افراد به اشتراک بگذارید. اگر موقعیت مکانی خود را با یک مخاطب خاص به اشتراک بگذارید ، آنها در حال حرکت آیکون شما در زمان واقعی بر روی نقشه خود می بینند.

در Android یا iOS ، روی نماد خود در بالا سمت چپ ضربه بزنید و اشتراک گذاری موقعیت مکانی را انتخاب کنید. افرادی را که می خواهید با آنها به اشتراک بگذارید و برای چه مدت انتخاب کنید تا آنها بتوانند مکان شما را ببینند.

ترفندهای Google Maps

سفر با زمان با نقشه های گوگل

Street View طی سالهای گذشته مجموعه عظیمی از تصاویر خیابانی را جمع آوری کرده است. در سال 2014 ، Google Time Travel را معرفی کرد ، روشی که کاربران می توانند ببینند کوچه و خیابان با گذشت زمان چه تغییری کرده است. با کلیک روی نماد کرونومتر کوچک در گوشه بالا سمت چپ در صورت وجود ، به این تجربه نقشه برداری چهار بعدی در Street View دسترسی پیدا می کنید.

ترفندهای Google Maps

مکانهای مورد علاقه خود را به اشتراک بگذارید

این ترفند Google Maps به شما امکان می دهد برخی از مکانهای مورد علاقه خود را با یک دوست به اشتراک بگذارید. فقط روی نماد اشتراک گذاری در قسمت  نقشه های Google ضربه بزنید تا از طریق متن ، ایمیل یا برنامه دلخواه شما برای آنها ارسال شود.

و با ضربه زدن روی نماد ذخیره می توانید مکان های مورد علاقه خود را ذخیره کنید. اما اگر می خواهید بیش از یک مکان را به اشتراک بگذارید ، می توانید لیستی شبیه Pinterest را در Google Maps ایجاد کنید. وقتی مکان مورد علاقه خود را ذخیره می کنید ، روی لیست جدید ضربه بزنید تا مجموعه جدیدی ایجاد کنید یا آن را به یک مجموعه موجود اضافه کنید.

آنها را در برگه ذخیره شده در زیر لیست های خود پیدا خواهید کرد. روی منوی سه نقطه ضربه بزنید و سپس فهرست را برای ارسال به دوستان خود به اشتراک بگذارید.

بیشتر بخوانید :

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر ثبت شده
بازخورد داخلی
نمایش همه نظرات

بیشتر بخوانید :