Search
Close this search box.

راهنمای خرید مک بوک دسته دوم و استوک

راهنمای خرید مک بوک دسته دوم

خرید یک مک بوک جدید می تواند بسیار گران باشد. زیرا حتی مدلهای ضعیف آن هم قیمت بالایی دارند. با این حال ، اگر قصد دارید مک بوک برای خودتان تهیه کنید ، نیازی به صرف هزینه ی بسیار زیاد نیست. اگر هم اکنون گشت و گذاری در وب کنید می بینید افراد زیادی برای فروش مک بوک های دست دوم با قیمت بسیار مناسب تبلیغ می کنند. و اگر لپ تاپ و مک بوک مورد نظر شما حتی بسیار عالی هم بنظر برسند بهتر است این راهنمای خرید مک بوک دسته دوم و استوک را قبل از خرید در نظر بگیرید. از آنجا که قصد خرج کردن مقدار زیادی پول را دارید ، پیش از این ، این اقدامات احتیاطی را انجام دهید. در غیر این صورت ، ممکن است در آینده از کرده خود پشیمان شوید!

راهنمای خرید مک بوک استوک

مهم ترین نکات در راهنمای خرید مک بوک دسته دوم و استوک

۱- بررسی خراش های روی دستگاه
۲- بررسی درگاه و پورت ها
۳- بررسی درایوها
۴- چک کردن سلامت نرم افزاری دستگاه
۵- بررسی کیفیت صفحه نمایش
۶- بررسی عملکرد صفحه کلید
۷- بررسی گرد و غبار داخل دستگاه
۸- بررسی طول عمر باتری
۹- بررسی کیفیت وب کم

۱- بررسی خراش های روی دستگاه

بیایید با ابتدایی ترین روش بررسی را شروع کنیم. خراش روی سطح لزوما بدترین چیز نیست. زیرا می توانید از قاب یا برچسب برای پنهان کردن خط و خش ها استفاده کنید. اما اگر در نمای بیرونی مک بوک آسیب ها و تو رفتگی های زیادی مشاهده می کنید. بهتر است از این مرحله به سادگی عبور نکنید. در عین حال ، اگر فروشنده در آگهی خود به خط و خش اشاره نکرده بود ، باید اولین چراغ قرمز باشد تا بیشتر حواس خود را جمع کنید و در خرید کمی محتاط باشید.

۲- بررسی درگاه ها و پورت ها

زمانی را صرف کنید تا بررسی کنید که آیا همه پورت ها به درستی کار می کنند یا خیر. می توانید یک فلش USB یا یک هارد دیسک خارجی را اتصال دهید تا ببینید آیا مک بوک پاسخ می دهد یا خیر. برخی از افراد از یک دستگاه ذخیره سازی خارجی مانند فلش برای کپی و پیست کردن اطلاعات از لپ تاپ و بالعکس استفاده می کنند. تا بررسی کنند که آیا پورت ها واقعا کار می کنند یا خیر. بررسی پورت ها یکی از مهم ترین قسمت ها در راهنمای خرید مک بوک دسته دوم و استوک می باشد و باید حتما در نظر بگیرید.

۳- بررسی درایوها

مشابه پورت ها ، شما همچنین باید وضعیت هارد دیسک و در صورت داشتن هارد اس اس دی آن ها را بررسی کنید. اگر مک بوک مورد نظر شما قدیمی است این را در نظر داشته باشید که امکان هرگونه ارتقاء سخت افزاری در آن وجود ندارد. و به خاطر داشته باشید که ممکن است یک دستگاه استفاده شده از وضعیت و سلامت هارد پایینی برخوردار باشد. و درایو و هارد چندان دوام نیاورند. هرگونه سرصدایی در هنگام کار کردن با دستگاه شنیدید بیشتر به سلامت هارد شک کنید.

۴- چک کردن سلامت نرم افزاری دستگاه

با استفاده از نرم افزار های آنتی ویروس معتبر ، دستگاه را در خصوص وجود هر گونه بدافزار و سایر ویروس ها اسکن کنید. برخی از این بد افزارها و ویروس ها فضای دستگاه را اشغال می کنند. و باعث می شود کاربران فضای کافی در رایانه نداشته باشند. حتی برخی دیگر از بدافزار ها و ویروس ها عملکرد کلی مک بوک را کند کرده یا حتی اطلاعات شخصی شما را افشا می کنند.

۵- بررسی کیفیت صفحه نمایش

بررسی کنید که آیا همه چیز در صفحه نمایش مک بوک خوب به نظر می رسد یا خیر. ویدئوها یا بازی های مختلفی را اجرا کنید تا آزمایش کنید که آیا سوسو زدن در نمایشگر اتفاق می افتد یا خیر. در حالت کلی مشکل سوسو زدن چندان رایج نیست. زیرا معمولاً به دلیل ناسازگاری بین نسخه GPU و macOS اتفاق می افتد. اما خوب هنوز باید مراقب آن باشید.

۶- بررسی عملکرد صفحه کلید

روی هر کلید صفحه کلید کلیک کنید تا ببینید پاسخ می دهد یا خیر. حتی اگر مدل مک بوک مورد نظر شما قدیمی باشد. با توجه به دوام صفحه کلیدها ، هیچ مشکلی در صفحه کلید نباید وجود داشته باشد. ممکن است صاحب قبلی دستگاه عادت به خوردن یا نوشیدن در کنار لپ تاپ داشته باشد. که منجر به وجود تیکه های غذا بین کلیدها یا ریختن مایعات می شود. اگر حس کردید واقعا چنین چیزی است بهتر است از فروشنده بخواهید قبل از خرید مک بوک ، کیبورد و صفحه کلید را تمیز کند.

۷- بررسی گرد و غبار داخل دستگاه

گرد و غبار زیاد در داخل دستگاه منجر به گرم شدن بیش از حد و آسیب رساندن به سخت افزار داخلی می شود. ممکن است فروشنده به همراه مک بوک یک پد خنک کننده به شما پیشنهاد دهد. و ذکر کند که لوازم جانبی برای مقابله با مشکل گرم شدن بیش از حد دستگاه ضروری هستند. و اگر مشاهده کردید دستگاه بدون پد خنک کننده بیش از حد داغ می کند حتما میزان گرد و غبار داخل لپ تاپ را بررسی کنید. تمیز کردن گرد و غبار داخل دستگاه بسیار سخت است. زیرا برای تمیز کردن کامل مک بوک باید قاب آن را باز کنید. که بسیار کار خطرناکی است. بنابراین اگر در داخل دستگاه مقدار زیادی گرد و غبار مشاهده کردید (از منافذ کنار دستگاه می توان با چشم بررسی کرد) بهتر از فروشنده بخواهید آن را سرویس کند.

۸- بررسی طول عمر باتری

بررسی باتری یکی از مهم ترین عوامل در راهنمای خرید مک بوک دسته دوم و استوک می باشد. طول عمر باتری و میزان نگه داشتن شارژ حتی در مک بوک های مدل قدیمی نیز بسیار خوب است. قبل از اینکه تصمیم به خرید مک دست دوم کنید ، مدتی را صرف آن کنید و ببینید که باتری چگونه کار می کند. همچنین باید شارژر را وصل کنید تا ببینید چقدر طول می کشد تا باتری به 100 درصد برسد.

۹- بررسی کیفیت وب کم

حتی اگر قصد استفاده از وب کم مک بوک را ندارید. باز هم باید بررسی کنید که آیا به درستی کار می کند یا خیر. به طور مشابه و در کنار آن بلندگوها و میکروفون ها را آزمایش کنید. در صورت وجود مشکل در این قسمت ها و رفع و تعمیر آن ها در آینده حتی می تواند گرانتر از هزینه ای باشد که برای مک بوک پرداخت می کنید. که به معنی هدر دادن پول زیادی است.

نتیجه

همانطور که می بینید ، هنگام خرید مک بوک دست دوم یا استوک ، باید چند نکته و راهنمای خرید آن را در نظر بگیرید. از آنجا که شما قصد پرداخت هزینه ی زیادی برای این دستگاه را دارید. بهتر است تمام اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهید. که در صورت اجرا و انجام تمام این بررسی ها در نهایت پولی را که صرف خرید این دستگاه با ارزش می کنید هدر نداده اید.

بیشتر بخوانید :

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر ثبت شده
بازخورد داخلی
نمایش همه نظرات

بیشتر بخوانید :