آیا نصب آپدیت های ویندوز اجباری است؟

آیا نصب آپدیت های ویندوز اجباری است

برای بسیاری از ما این سوال پیش آمده که آیا نصب آپدیت های ویندوز اجباری است یا خیر. پس برای دانستن این موضوع ادامه مطلب را دنبال کنید. حدود یک میلیارد دستگاه در سراسر جهان سیستم عامل ویندوز 10 را اجرا می کنند. و صدها میلیون دستگاه دیگر نسخه های قدیمی این نرم افزار را اجرا می کنند. برای نظم بخشیدن به این رایانه ها ، هر چند هفته ، مایکروسافت به روزرسانی هایی را برای رفع اشکال در کد ها ، افزودن ویژگی ها یا شاید مهمتر از همه ، برای محافظت از رایانه ها در برابر آسیب پذیری های امنیتی که توسط هکرهای مخرب ایجاد شده است ، صادر می کند.

آیا نصب آپدیت های ویندوز اجباری است

آیا نصب آپدیت های ویندوز اجباری است؟ آیا می توان از آنها گذشت؟

پاسخ کوتاه بله است ، اما باید همه آنها را نصب کنید. طبق بیانیه مایکروسافت ، به روزرسانی های ویندوز اطمینان حاصل می کنند که رایانه شما به طور مداوم با نوآوری های جدید و به روزرسانی های امنیتی به روز است. به گفته آنها ، این روش بهترین روش برای اطمینان از اجرای بهترین نسخه ویندوز برای کاربران است. این شرکت می گوید ، انجام این کار همچنین از سرقت اطلاعات و از جمله مشکلات احتمالی امنیتی بیشمار محافظت می کند.

خوب ، انتظار داشتیم که مایکروسافت چنین چیزی را بگوید. اما کارشناسان رایانه نیز در اهمیت انجام این به روزرسانی ها نظری مانند این شرکت دارند. تیم فیشر در Lifewire نوشت: معمولاً لازم است برای جلوگیری از سوء استفاده کاربران این بروزرسانی ها صورت گیرد. اگر می خواهید کامپیوتر خود را از نفوذ هکرها و مخرب ها در امان نگه دارید ، باید این موارد را نصب کنید.

آیا نصب آپدیت های ویندوز اجباری است

سیستم عامل ویندوز هر روز یک بار به روزرسانی می شود و به طور معمول موارد جدیدی وجود نخواهد داشت. با این حال ، در سه شنبه دوم هر ماه (Patch Tuesday) ، شرکت یک به روزرسانی کاملا جدید را ارائه می دهد که مجموعه ای از آخرین اصلاحات یا اصلاحیه ها است. اینها به روزرسانی های اساسی هستند و باید حتما نصب شوند.

مایکروسافت خصوصاً به روزرسانی خودکار علاقه مند است ، که سیستم بروزرسانی ها را بارگیری و نصب می کند در حالی که شما سعی ندارید کاری برای دانلود و نصب آن ها انجام دهید. اما خوب فقط می توانید زمان نصب این به روزرسانی ها را تغییر دهید و به زمان دیگری موکول کنید.

آیا نصب آپدیت های ویندوز اجباری است

نحوه بررسی بروزرسانی ها

به قسمت تنظیمات بروید و روی Update & Security کلیک کنید. بلافاصله خواهید دید که دستگاه شما بروزرسانی می کند یا خیر ، همچنین می توانید سابقه بروزرسانی خود را مشاهده کنید. برای کنترل بروزرسانی های خود می توانید از گزینه Advanced نیز استفاده کنید.

آیا نصب آپدیت های ویندوز اجباری است

وقتی به روزرسانی ها اشتباه می شوند

قابل درک است که ممکن است در نصب بروزرسانی در رایانه خود تردید داشته باشید ، حتی اگر به نظر برسد بروزرسانی ارائه شده بسیار خوب است. بارگیری و نصب به روزرسانی ها به زمان و اینترنت نیاز دارد. بعلاوه ، گاهی اوقات آنها به جای اینکه مشکلی را برطرف کنند ، بدتر مشکل ایجاد می کنند.

به روزرسانی آوریل 2020 ، معروف به KB4541335 ، رایانه های بسیاری از کاربران را تقریباً غیرقابل استفاده کرد ، تا زمانی که آنها قادر به بازگرداندن و حذف کد glitchy شدند. به روزرسانی دیگری که در فوریه سال 2020 منتشر شد ویرانگر سیستم های بی شماری بود. مایکروسافت به روزرسانی ها را با توجه به اهمیت آنها در اولویت قرار می دهد. اگر به روزرسانی های حیاتی می بینید و بسیار مهم است آنها را در اسرع وقت نصب کنید.

به عنوان مثال ، در مارس 2020 ، این شرکت به کاربران هشدار داد که برای محافظت در برابر آسیب پذیری های امنیتی ، یک به روزرسانی اضطراری را نصب کنند. آنها گفتند که بدون بروزرسانی ، یک هکر می تواند کنترل رایانه شما را به دست بگیرد. همین امر در مورد سایر به روزرسانی هایی که مایکروسافت مهم ارزیابی می کند نیز می باشد.

بیشتر بخوانید :

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر ثبت شده
بازخورد داخلی
نمایش همه نظرات

بیشتر بخوانید :