نحوه تعویض لامپ ویدئو پروژکتور

تعویض لامپ ویدئو پروژکتور

هنگامی که در حال لذت بردن از ویدئو پروژکتور خود هستید ناگهان می بینید چراغ هشدار دهنده لامپ به شما می گوید زمان تعویض لامپ پروژکتور فرا رسیده است. این هشدار نشان دهنده این است که باید به سرعت به فکر تعویض لامپ خود باشید. اما آیا می توان این قطعه را در منزل تعویض کرد؟ با استفاده از مراحل ساده زیر خواهید آموخت که چگونه یک لامپ ویدئو پروژکتور را تعویض کنید و در کمترین زمان از پروژکتور خود لذت ببرید.

تعویض لامپ ویدئو پروژکتور

مرحله اول تعویض لامپ ویدئو پروژکتور

ابزارآلات لازم را جمع کنید. خوشبختانه برای بازکردن در لامپ فقط به یک پیچ گوشتی نیاز خواهید داشت. شما همچنین به پارچه ای نرم و غیر ساینده مناسب نیاز خواهید داشت ، تا از تماس انگشتان با لامپ جلوگیری کند. پارچه تمیز کننده میکروفایبر توصیه می شود. پروژکتور را خاموش کنید. و بعد از خنک شدن دستگاه ، سیم برق را از پریز کاملاً جدا کنید.

مرحله دوم

مرحله دوم تعویض لامپ ویدئو پروژکتور

در محفظه لامپ را بردارید. محفظه لامپ در پروژکتورها معمولاً در زیر پروژکتور قرار دارد. برای برخی دیگر از دستگاه ها قسمت لامپ باید در قسمت عقب سمت چپ یا سمت راست قرار داشته باشد. 2 یا 4 پیچ ، قاب لامپ را در جای خود نگه می دارد. پیچ ها و درب محفظه لامپ را باز کنید.

مرحله سوم

مرحله سوم تعویض لامپ ویدئو پروژکتور

قاب لامپ را بردارید. با دقت لامپ را بیرون آورده و سیمهای برق را که هنوز به لامپ متصل هستند جدا کنید. آن را کنار بگذارید تا با لامپ جدید خود اشتباه نگیرید! محفظه لامپ را تمیز کنید. گرد و غبار به همه جا وارد می شوند پس بهتر است در حالی که پروژکتور را باز کرده اید ، از یک پارچه نرم یا پارچه میکروفایبر استفاده کنید تا گرد و غبار را از محفظه لامپ خارج کنید.

مرحله چهارم

مرحله آخر

لامپ جدید را نصب کنید. در صورت وجود کابل برق آن ها را با دقت به لامپ جدید متصل کنید و لامپ جدید را در همان جهت که لامپ اصلی را بیرون آوردید به داخل محفظه وارد کنید.  درب محفظه لامپ را بندید. درب محفظه لامپ را دوباره در جای خود قرار داده و درب را با پیچ ها محکم کنید. تایمر لامپ را ریست کنید. دستورالعمل های مربوط به نحوه انجام این کار باید توسط شرکت سازنده ارائه شده باشد. خب تعویض لامپ پروژکتور تمام شد! حالا از پروژکتور خود دوباره لذت ببرید. در صورت خاموش شدن غیر منتظره لامپ ، حتما بررسی کنید که در لامپ به درستی بسته شده است.

بیشتر بخوانید :

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر ثبت شده
بازخورد داخلی
نمایش همه نظرات

بیشتر بخوانید :