Search
Close this search box.

ایرباد یا هدفون ، کدام بهتر است؟

ایرباد یا هدفون

ایرباد یا هدفون ، کدام بهتر است؟ ، هدفون ها در دهه 1970 بسیار بزرگ بودند. پخش کننده های موسیقی قابل حمل در دهه 1980 ظهور کردند و سپس هدفون ها شروع به جمع شدن کردند و سپس اپل در سال 2001 شروع به تولید IPad کرد که بازار این تجهیزات را به کلی دگرگون کرد. اما هنوز هم هدفون ها را می توان در همه جا دید فقط لازم است نگاهی به اطراف خود بیندازید.

اما ایرباد ها با کیفیت بالا ، علی رغم محکم بودن ، به عنوان یک گزینه جایگزین محبوب ظاهر می شوند. بنابراین کدام دستگاه به شما امکان می دهد از آهنگ های مورد علاقه خود به بهترین شکل لذت ببرید؟بسیار بستگی دارد. هدفون ها و ایرباد ها هر دو دوستداران و مخالفان خود را دارند و بهترین دستگاه برای شما به شرایطی که در آن قرار دارید و به سلایق شما بستگی دارد. در ابتدا بیاید هدفون ها را در نظر بگیریم.

ایرباد یا هدفون

بررسی هدفون

هدفون روی قسمت خارجی گوش قرار می گیرد البته مدل های دیگری نیز وجود دارد که تمام سطح گوش شما را می پوشانند. بزرگترین مزیت هدفون این است که کیفیت فوق العاده ای را به ارمغان می آورد ، به خصوص در مورد صدای باس. آنها همچنین در جلوگیری از ورود سر و صدای محیط بسیار عالی هستند ، مانند صدای ترافیک خیابان.

هدفون ها کاملا مقرون به صرفه هستند. شما می توانید یک مدل را با قیمت کمتر از 20 دلار خریداری کنید. البته هدفون های گران تری نیز وجود دارند که می توانند تا 500 دلار یا همین قیمت داشته باشند. چرا اینقد تفاوت قیمت وجود دارد؟ مدل های با کیفیت مانند Beats by Dr. Dre حاوی طرح های پیشرفته بلندگو ، تقویت کننده نیرو و از بین برنده نویز فعال بسیارعالی هستند.

اما هدفون خیلی کامل نیست. آنها بزرگ هستند و خیلی قابل حمل نیستند ، به همین دلیل نمی بینید که ورزشکاران آنها را پوشیده باشند ، یا افرادی که در شهر قدم می زنند آن ها را پوشیده باشند. اگر مدتی از هدفون استفاده کنید ، احتمالا درک کرده اید که  گرم و عرق می کند ، مخصوصاً اگر در هنگام ورزش استفاده می کنید. و هرچه هدفون بزرگتر باشد ، بیشتر موهای شما را صاف می کند. آنها همچنین می توانند برای عینک و گوشواره ها مشکل ایجاد کنند.

ایرباد یا هدفون

بررسی ایرباد

ایربادها همچنین می توانند روی قسمت خارجی گوش شما قرار بگیرند ، اما بیشتر آنها در کانال گوش شما قرار می گیرند. ایرباد ها به طور معمول از هدفون ها ارزان تر و بسیار سبک تر هستند. این بدان معناست که آنها کاملاً قابل حمل هستند ، به همین دلیل احتمالاً هر روز افرادی را می بینید که در کافه ها ، پیاده روها و محل کارشان از آن ها استفاده می کنند.

از آنجا که ایرباد فقط در مجاری گوش شما قرار می گیرد ، بر مدل موی شما ، یا در استفاده از عینک و گوشواره تأثیر نمی گذارد. متأسفانه ، ایرباد ها کیفیت صدای پایین تری را ارائه می دهند ، مخصوصاً وقتی صحبت از بیس می شود. آنها همچنین سر و صدای خارجی را به خوبی حذف نمی کنند ، بنابراین افرادی که از ایرباد ها استفاده می کنند تمایل دارند تا میزان صدای آهنگ های خود را زیاد کنند ، که می تواند برای شنوایی آسیب زا باشد.

هدفون بهتر است یا ایرباد

تصمیم نهایی

اگر می خواهید از صدا با کیفیت بالا و در واقع از تمام صداهای موجود در یک قطعه موسیقی لذت ببرید بهترین گزینه هدفون می باشد. آنها همچنین برای گوش کردن آهنگ در خانه بسیارعالی هستند. اما اگر در سالن بدنسازی یا مسافرت قصد گوش دادن آهنگ مورد علاقه خود را دارید ، ایرباد ها به دلیل وزن کم و قابل حمل بودن ، برای گوش های شما مناسب تر هستند.

اما نکته ای دیگر وجود دارد که باید قبل از خرید بدانید. هدفون ها و ایرباد ها به عنوان دستگاه های حذف سر و صدا نیز می باشند ، به این معنی که برخی از صدای اطراف شما را حذف می کنند ، دقیقاً مانند زمانی که انگشتان را در گوش خود قرار می دهید یا گوشی های خود را می گذارید.

ایرباد یا هدفون

حذف صدا نوعی فناوری صوتی است که صداهای محیط را در خارج از هدفون یا ایرباد تشخیص می دهد و سپس فازی از امواج صوتی را معکوس می کند که باعث حذف آنها شود. این فناوری در مورد صدای پس زمینه ثابت و با فرکانس پایین بهتر کار می کند.

به صداهای موتور جت هنگام پرواز فکر کنید یا ترافیک در یک خیابان شلوغ ، اما در صداها با فرکانس بالا و پراکنده چندان خوب نیست مانند سگی که ناگهان شروع به پارس می کند یا کودکانی که در خیابان می خندند و فریاد می کشند. بنابراین ، قبل از خرید شرایط و محیط اطراف خود را برای استفاده ، بهتر است در نظر بگیرید.

هنوز مطمئن نیستید که کدام یک برای شما بهتر است؟ بسیاری از افراد هم هدفون و هم ایرباد را خریداری می کنند و بسته به شرایط خود آنها را عوض می کنند. به این ترتیب ، اطمینان حاصل خواهید کرد که همیشه بهترین صدا را دارید.

ایرباد بهتر است یا هدفون

سوالاتی در مورد ایرباد ها یا هدفون ها

هدفون یا ایرباد کدام یک بهتر است؟
هدفون گزینه بهتری نسبت به ایرباد در نظر گرفته می شود زیرا خارج از گوش است و آسیب کمتری هم می رساند.

پس ایرباد ها را هیچوقت نخریم؟
اگر فردی هستید که بسیار مسافرت می کنید و یا یک فردی هستید که به ورزش اهمیت زیادی می دهید ، ایرباد ها ارزش خرید بالایی دارند. حمل آنها راحت تر است و دامنه حرکتی بهتری را فراهم می کنند.

آیا می توان از ایرباد برای بازی استفاده کرد؟
در مقایسه با هدفون ، هدفون گزینه بهتری برای بازی در نظر گرفته می شود. هدفون راحت تر بالای گوش قرار می گیرد و همچنین حالت سالم تری را فراهم می کند.

آیا ایرباد می تواند به خوبی هدفون باشد؟
کیفیت صدای ایرباد تقریباً با کیفیت صدای هدفون برابری می کند. بنابراین ، قطعاً ایرباد ها از نظر کیفیت صدا به خوبی هدفون ها هستند.

بیشتر بخوانید :

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر ثبت شده
بازخورد داخلی
نمایش همه نظرات

بیشتر بخوانید :