۵ روش پیدا کردن IMEI گوشی

پیدا کردن IMEI گوشی

شناسه‌ی IMEI در یک موبایل به‌منزله‌ ی یک شناسه‌ی منحصر به فرد برای آن دستگاه است. IMEI هیچ دو دستگاه موبایلی یکسان نیست. بنابراین این شناسه ابزار بسیار مفیدی برای ردیابی گوشی موبایل گم‌شده یا دزدیده شده است. بسته به نوع دستگاهی که استفاده می‌ کنید روش‌ های مختلفی برای به ‌دست آوردن شماره‌ی IMEI گوشی موبایل وجود دارد.

پیدا کردن IMEI گوشی

با شماره‌گیری یک کد

IMEI را شماره‌گیری کنید. می‌توانید برای به دست آوردن کد IMEI کد دستوری #06#* را در گوشی موبایل خود شماره‌گیری کنید. معمولاً به‌محض شماره‌ گیری این کد دستوری IMEI ، شناسه‌ی تلفن همراه شما روی صفحه‌ ظاهر می‌شود و نیازی به فشار دادن دکمه‌ی Call (تماس) یا Send (ارسال) نخواهید بود. شناسه‌ی IMEI در یک پنجره‌ی جدید نمایش داده خواهد شد. این شماره را یادداشت کنید چون‌ امکان کپی کردن و الصاق کردن آن از روی صفحه‌ی گوشی وجود ندارد.

پیدا کردن IMEI گوشی

پیدا کردن IMEI گوشی ایفون

پشت گوشی خود را بررسی کنید. شناسه‌ی IMEI گوشی ایفون‌ های 5، 5s ، 5c و آیفون‌ نسل اول در قسمت پشت و تقریباً پایین گوشی حک شده است. اگر به شناسه‌ی گوشی خود نیاز داشتید ، همان شماره را یادداشت کنید و رقم آخر آن را حذف کنید (توجه داشته باشید IMEI شناسه‌ای 15 رقمی است)

پیدا کردن IMEI گوشی ایفون با استفاده از برنامه‌ی iTunes اگر دستگاه شما روشن نمی‌شود ، می‌توانید آن را به کامپیوتر خود متصل کنید و با استفاده از برنامه‌ی آی‌ تونز شناسه‌ی IMEI را پیدا کنید. برای پیدا کردن IMEI گوشی ایفون مراحل زیر را دنبال کنید :

  1. دستگاه تلفن همراه خود را به کامپیوتر وصل کنید و برنامه‌ی iTunes را اجرا کنید.
  2. از منوی Device (دستگاه‌) که در گوشه‌ی سمت راست و بالای برنامه‌ی iTunes قرار دارد، آیفون خودت را انتخاب کنید و روی قسمت Summary کلیک کنید.
  3. روی عبارت Phone Number (شماره‌ی تلفن) که در کنار عکس آیفون شما قرار دارد کلیک کنید. با انجام این کار برنامه شروع به جستجوی شناسه‌ی دستگاه شما می‌کند.
  4. سپس شناسه‌های IMEI دستگاه خود را کپی کنید.
پیدا کردن IMEI گوشی

پیدا کردن IMEI گوشی اندروید

برای IMEI گوشی اندروید منوی تنظیمات گوشی را باز کنید می‌توانید این کار را با زدن روی آیکون Settings (تنظیمات) در لیست برنامه‌ها انجام بدهید. وسپس روی About Phone (درباره‌ی گوشی) کلیک کنید شاید لازم باشد برای پیدا کردن این گزینه به قسمت پایین منوی Settings (تنظیمات) بروید.

روی گزینه Status (وضعیت) ضربه بزنید و به پایین صفحه بروید تا یکی از شناسه‌های IMEI را پیدا کنید. ممکن است گوشی هر دو شناسه را نمایش بدهد بنابراین مشخص کنید که کدام شناسه را نیاز دارید. هیچ راهی برای کپی کردن IMEI گوشی اندروید در حافظه‌ی کوتاه مدت موقت گوشی وجود ندارد. بنابراین باید شماره را در جای دیگری تایپ یا یادداشت کنید.

پیدا کردن IMEI گوشی

پیدا کردن IMEI گوشی از زیر باتری

موبایلت را خاموش کنید. قبل از اینکه بخواهید باتری موبایل را دربیاورید ، با استفاده از دکمه‌ ی Power آن را خاموش کنید. این کار هنگام جدا شدن دستگاه از منبع برق ، مانع از دست رفتن داده‌ها و خراب شدن برنامه‌ها می‌شود. و سپس قاب پشت گوشی موبایل را جدا کنید. توجه این روش تنها برای گوشی‌هایی قابل انجام است که باتری آن‌ها قابل تعویض باشد.

این روش برای گوشی‌های آیفون و موبایل‌هایی که باطری ثابت دارند قابل انجام نیست. باطری را خارج کنید و به آرامی باطری را از گوشی جدا کنید. باید قبل از درآوردن باطری ، آن را به آرامی به سمت پایین بکشید و بعد آن را در بیاورید. 4 شناسه‌ی IMEI/MEID را پیدا خواهید کرد محل قرار گرفتن این شناسه‌ها از یک گوشی به گوشی دیگر متفاوت است اما شناسه‌ی IMEI/MEID معمولاً به‌صورت یک برچسب چاپ شده زیر باطری چسبانده شده است.

پیدا کردن IMEI گوشی

پیدا کردن IMEI گوشی به وسیله جعبه آن

جعبه‌ی اصلی گوشی موبایل را پیدا کنید ، نیازی به پیدا کردن دفترچه‌ی راهنما نیست ؛ فقط دنبال جعبه باشید. برچسب بارکد چسبانده شده روی جعبه را پیدا کنید. ممکن است این برچسب روی درب جعبه چسبانده شده باشد. شناسه‌ی IMEI/MEID را پیدا کنید. این شناسه‌ها به وضوح روی برچسب نوشته شده‌اند و معمولاً در کنار بارکد و شماره‌‌ی سریال قرار گرفته‌اند.

نکات مهم در هنگام پیدا کردن شناسه گوشی

شماره‌ی IMEI گوشی خود را در جایی یادداشت کنید. در‌صورت دزدیده شدن گوشی موبایل خود می‌توانید به نزدیک‌ترین مرکز ارائه دهنده‌ی خدمات سرویس موبایل مراجعه کنید و با دادن شماره‌ی IMEI از آن‌ها بخواهید گوشی شما را مسدود کنند. مسدود کردن گوشی موبایل با استفاده از شناسه‌ی IMEI موجب قطع شدن کلیه‌ی ارتباطات آن گوشی با شرکت خدمات دهنده‌ می شود و ردیابی آن را غیر‌ممکن می‌کند.

این کار را به عنوان آخرین راه‌ حل انتخاب کنید. و زمانی انجام دهید که اطلاعات حساس و مهمی در داخل گوشی خود داشته باشید. بعضی از سارقین، شماره‌ی IMEI دزدیده شده را با شماره‌ی IMEI دستگاه دیگری تعویض می‌کنند. اگر موبایلی را از کسی یا جایی خریداری کرده اید که به آن اطمینان ندارید ، سعی کنید در مورد شناسه‌ی آن تحقیق کنید و مطمئن شوید که شناسه آن متعلق به گوشی دیگری نیست.

بیشتر بخوانید :

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر ثبت شده
بازخورد داخلی
نمایش همه نظرات

بیشتر بخوانید :