۷ تا از بهترین برنامه های اسکن عکس در اندروید و ایفون

برنامه اسکن در اندروید

آن روزهایی که برای اسکن عکس ها و اسنادمان به مغازه های و کافی نت می رفتیم ، گذشته است. اوضاع اکنون تغییر کرده است ، امروز کافی است فقط تلفن های هوشمند خود را برداریم و دوربین آن ها را آماده کنیم تا اسناد و فایل های خود را اسکن و سپس ارسال کنیم. و شکی نیست که CamScanner نقش مهمی در این انقلاب داشته است. CamScanner یکی از بهترین و در عین حال محبوب ترین برنامه های اسکن اسناد در اندروید و ایفون است.

با این حال ، پس از ممنوعیت 59 برنامه چینی توسط دولت هند و سایر دولت های دیگر ، CamScanner شاید برای برخی ، خیلی دیگر مورد اعتماد به نظر نرسد. اما قسمت خوب این است که بسیاری دیگر از برنامه های اسکن اسناد و عکس برای اندروید و ایفون وجود دارند که حتی از camscanner هم بهتر هستند. بنابراین ما در این مقاله از اسجیت 7 تا از بهترین برنامه های اسکن عکس در اندروید و ایفون را معرفی می کنیم.

۷ تا از بهترین برنامه های اسکن در اندروید و ایفون

Microsoft Office Lens – PDF Scanner -1 
Google Drive -2
Adobe Scan – PDF Scanner with OCR, PDF Creator -3
PhotoScan by Google Photos -4
Notebloc: Scanner App – Scan, Save & Share as PDF -5
ScanPro App – PDF Document Scanner -6
Genius Scan – PDF Scanner -7

بهترین اسکن ایفون

1- Microsoft Office Lens

یکی از بهترین برنامه های اسکن در اندروید و ایفون ، Microsoft Office Lens است. که یکی از بهترین برنامه های مایکروسافت نیز می باشد. بهترین بخش این برنامه این است که اسناد شما را کم حجم ، با کیفیت و خوانا می کند. همچنین می توانید از این برنامه برای تبدیل تصاویر به فایل های PDF ، Word یا PowerPoint استفاده کنید. همچنین می توانید اسناد را در حافظه تلفن یا در OneNote یا OneDrive ذخیره کنید. علاوه بر این ، این برنامه کاملاً رایگان است و بهترین قسمت آن این است که هیچ علامتی روی اسناد اسکن شده شما قرار نمی دهد.

برخی از ویژگی ها Microsoft Office Lens :

 •  اسکن های ذخیره شده را کم حجم و خواناتر می کند.
 •  از حالت Whiteboard برای پاک کردن نور و سایه می توانید استفاده کنید و از حالت Document برای تنظیم رنگها در تصاویر می توانید استفاده کنید.
 •  از حالت کارت ویزیت می توانید برای استخراج اطلاعات تماس و ذخیره آنها در دفترچه گوشی یا OneDrive استفاده کنید.
 • برنامه کاملا رایگان است.
بهترین برنامه اسکن اندروید

2- Google Drive

صادقانه بگوییم ، نیازی به دانلود و نصب برنامه ای نیست. به این دلیل که همه تلفن های اندروید دارای Google Drive از پیش نصب شده هستند. شروع کار با Google Drive نیز بسیار آسان است. کافیست برنامه را اجرا کنید و از گوشه پایین سمت راست روی نماد + ضربه بزنید. سپس یک گزینه تحت عنوان اسکن مشاهده خواهید کرد. که می تواند برای اسکن اسناد استفاده شود. هنگامی که یک تصویر را انتخاب می کنید و عکس می گیرد ، می توانید تصویر را برش دهید ، آن را سیاه و سفید کنید و دیگر ویرایش ها را روی آن پیاده کنید.

برخی از ویژگی های Google Drive :

 •  در اسناد اسکن شده ، می توانید جهت کاغذ ، کیفیت تصویر و اندازه کاغذ را تغییر دهید.
 •  با استفاده از فیلترهای مختلف می توانید کیفیت تصویر را افزایش دهید.
 •  می توانید چندین سند و عکس را پشت سرهم اسکن کنید و ذخیره کنید.
 • برنامه کاملا رایگان است.
برنامه Adobe Scan

3- Adobe Scan – PDF Scanner with OCR, PDF Creator

Adobe Scan همچنین یکی از بهترین برنامه های اسکن در اندروید و ایفون است. بهترین بخش این برنامه این است که با فناوری OCR یکپارچه کار می کند ، که بلافاصله متن چاپ شده و دست خط را تشخیص می دهد. همچنین ، می توان از این برنامه برای تبدیل هر تصویری به Adobe PDF استفاده کرد. کار با این برنامه نیز بسیار آسان است و شما می توانید اسناد ، کتابها ، رسیدها و غیره را اسکن کنید. در کنار آن ، شما دارای ابزارهای متعددی برای ویرایش هستید. بنابراین به راحتی می توانید تصاویر را برش دهید ، بچرخانید و رنگ سند اسکن شده خود را تغییر دهید. همچنین به شما امکان می دهد نواقص را حذف و ویرایش کنید. و لکه ها ، علائم ، چین و چروک ها و دست خط های اضافی را پاک کنید.

برخی از ویژگی های Adobe Scan : 

 • از فناوری تصویر پیشرفته برای تشخیص خودکار لبه های عکس اسکن شده استفاده می کند.
 • دارای ویژگی های متعدد در ویرایش اسناد اسکن شده مانند برش ، چرخش و تنظیم رنگ است.
 • می توانید اسناد اسکن شده را در Adobe Document Cloud برای دسترسی سریع و اشتراک گذاری ذخیره کنید.
 • برنامه کاملا رایگان است.
برنامه PhotoScan

4- PhotoScan توسط Google Photos

همچنین می توانید PhotoScan by Google Photos را امتحان کنید. این برنامه نسبت به سایر موارد ذکر شده در این صفحه کمی متفاوت است. با استفاده از این برنامه می توانید عکس ها را اسکن کرده و در Google Photos ذخیره کنید. با این حال ، این برنامه برای اسکن اسناد خیلی مناسب نیست. بنابراین اگر تصویری چاپ شده دارید که می خواهید در گوشی خود ذخیره کنید ، این برنامه انتخاب ایده آلی است. این برنامه به لطف ویژگی تشخیص لبه ، عکس های شما را به صورت خودکار برش می دهد. همچنین ویژگی های دیگری مانند چرخش هوشمند ، تصحیح نور ، رنگ و غیره را در خود دارد.

برخی از ویژگی های PhotoScan :

 •  بهترین برنامه برای اسکن عکس های چاپ شده
 •  جزئیات زیاد و رنگ های دقیق در اسکن ها
 •  تشخیص لبه عالی
 • برنامه کاملا رایگان
بهترین برنامه اسکن اندروید

5- Notebloc: Scanner App – Scan, Save & Share as PDF

برای انتخاب بعدی ، Notebloc یکی از بهترین برنامه های اسکن در اندروید و ایفون است. این برنامه را یک شرکت مستقر در بارسلونا توسعه داده است. استفاده از این برنامه بسیار آسان است و استفاده از آن کاملاً رایگان است. این برنامه اسکن نامحدود و ایجاد PDF را به شما ارائه می دهد. همچنین به شما امکان اسکن دسته ای را می دهد که می توانید چندین صفحه را همزمان اسکن کنید. بنابراین اگر در حال اسکن کتاب هستید ، این ویژگی بسیار مفید خواهد بود. همچنین می توانید فایل های پشتیبان ایجاد کنید و در صورتی که فایل ها را به صورت ناخواسته پاک کردید آن ها را فورا بازیابی کنید. همچنین لازم به ذکر است این برنامه از OCR پشتیبانی می کند.

برخی از ویژگی های Notebloc :

 • تصحیح خودکار پرسپکتیو برای تناسب کامل عکس ها و حذف انحرافات لنز.
 • اسناد را بر اساس جنبه هایی مانند تاریخ ایجاد یا ویرایش طبقه بندی می کند.
 • برنامه کاملا رایگان است.
بهترین اسکن ایفون

6- ScanPro App – PDF Document Scanner

این برنامه همچنین یکی از بهترین برنامه های اسکن اسناد و کدهای QR در اندروید و ایفون است. با کمک این برنامه می توانید اسکن های خود را به صورت PDF یا تصاویر با کیفیت بالا ایجاد و ذخیره کنید. این برنامه به شما امکان می دهد PDF ها یا JPG هایی با کیفیت بالاتر از 200 DPI ایجاد کنید. همچنین ، به شما امکان می دهد اسناد خود را مستقیماً ارسال کنید. حتی می توانید از این برنامه برای اسکن آدرس های اینترنتی ، مخاطبین ، شماره تلفن ها و غیره استفاده کنید. علاوه بر این ، به شما امکان می دهد یک یا چند تصویر را همزمان اسکن کنید.

برخی از ویژگی های ScanPro App :

 • اسناد اسکن شده را می توانید با برش یا افزودن فیلترها ویرایش کنید.
 • چندین عکس را به طور همزمان اسکن کنید و در یک فایل ذخیره کنید.
 • امکان اشتراک گذاری از طریق ایمیل یا برنامه های دیگر.
 • برنامه کاملا رایگان است اما پرداخت های درون برنامه ای دارد.
بهترین برنامه اسکن اندروید

7- Genius Scan – PDF Scanner

با کمک برنامه Genius Scan ، می توانید اسناد کاغذی خود را به ساده ترین روش ممکن اسکن کرده و به صورت فایل های PDF چند صفحه ای ارسال کنید. این برنامه همچنین دارای بسیاری از ویژگی های هوشمند است. مانند اینکه به شما در تشخیص تصویر ، حذف پس زمینه ، حذف سایه و پاکسازی لکه ها و غیره کمک می کند. در کنار آن ، از ایجاد و ویرایش PDF پشتیبانی می کند. مانند اینکه می توانید PDF چند صفحه ای ایجاد کنید. همچنین ، گزینه های زیادی برای ارسال فایل ها خواهید داشت.

جمع بندی

اکنون اسناد خود را می توانید با بهترین برنامه های جایگزین CamScanner اسکن کنید. ما در این مقاله 7 تا از بهترین برنامه های اسکن عکس در اندروید و ایفون را برای شما معرفی کردیم. بنابراین پیش بروید و این برنامه ها را بررسی کنید و ببینید چگونه برای شما کار می کنند. در صورت وجود هرگونه سوال و مشکل آن ها را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

بیشتر بخوانید :

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر ثبت شده
بازخورد داخلی
نمایش همه نظرات

بیشتر بخوانید :