۲۰ نکته برای کار در خانه

دور کاری

گسترش جهانی COVID-19 ، ویروس جدید کرونا ، مردم را در خانه نگه می دارد. بیشتر دنیا در حال قفل سکون است و مردم به ماندن در خانه ترغیب می شوند. کارفرمایان افراد را تشویق می کنند و یا آنها را ملزم می کنند که برای مدت زمان نامشخصی در خانه کار کنند. اگر به سبک زندگی کار در خانه تازه یا دور کاری وارد هستید ، خواه به دلیل ویروس کرونا باشد یا به این دلیل که موفق به یافتن شغل در خانه شده اید ، باید برخی از عادات و روال خود را تغییر دهید تا کار در خانه را به یک زندگی عادی تبدیل کنید. همه ما با چالش های منحصر به فردی روبرو هستیم ، نه تنها به دلیل داشتن شخصیت های مختلف بلکه به دلیل سبک های مختلف زندگی و نوع کارهایی که انجام می دهیم.

هرکسی که از بصورت دورکاری کار می کند باید بفهمد چه موقع کار کند ، کجا کار کند و چگونه مرزهایی را بین کار  و زندگی شخصی ایجاد کند. در مورد تجهیزات دفتری ، پیشرفت شغلی ، فرصت های آموزشی و ایجاد روابط با همکاران چطور؟ کار از راه دور ، به ویژه هنگامی که بیشتر اوقات در خانه کار می کنید ، به معنای کشف این مسائل و سایر موارد است. در اینجا 20 نکته برای داشتن زندگی بهتر و کارآمدتر ، با توجه به تجربه ما  و آنچه از دیگران آموخته ایم ، آورده شده است.

دور کاری

1- نکات دورکاری : ساعات را منظم حفظ کنید

یک برنامه مشخص کنید و به آن پایبند باشید ،  بیشتر اوقات  داشتن دستورالعمل های مشخص در مورد زمان کار و زمان فراخوانی استراحت به بسیاری از کارمندان از راه دور کمک می کند تا تعادل زندگی را حفظ کنند. گفته می شود ، یکی از مزایای کار از راه دور انعطاف پذیری است و گاهی اوقات شما باید زودتر شروع کنید یا  منطقه دیگری برای انجام کار خود انتخاب کنید.برنامه های برنامه ریزی زمان به صورت خودکار ، مانند RescueTime ، به شما امکان می دهند که به برنامه خود پایبند باشید. آنها همچنین می توانند به شما کمک کنند بفهمید در چه ساعاتی از روز بیشترین بازده را نسبت به زمان بیکاری دارید..

2- نکات دورکاری : یک روال صبحگاهی ایجاد کنید

تصمیم گیری برای نشستن پشت میز کار و شروع کار در یک ساعت خاص یک موضوع مهم است. ایجاد روال عادی که شما را به سمت صندلی هدایت کند ، مورد دیگری است. در زمان صبح شما را چه چیزی برای کار آماده می کند؟ ممکن است این یک فنجان قهوه باشد یا  ممکن است بعد از یک پیاده روی ساده باشد. یک روال روزانه می تواند برای کمک به شما در شروع کار بسیار کمک کند.

3- نکات دورکاری : با افراد داخل خانه برنامه ریزی کنید

با سایر افراد در خانه قوانینی تنظیم کنید. اگر فرزندانی دارید که در حالی که هنوز کار می کنید از مدرسه به خانه می آیند ، به آنها قوانین مشخصی در مورد آنچه می توانند و نمی توانند در آن مدت انجام دهند بگویید. علاوه بر این ، به این دلیل که در خانه هستید و می توانید آشپزی کنید یا  خانه را مرتب کنید ، به این معنی نیست که سایر اعضای خانواده تصور کنند شما همیشه این حضور دارید و روی کارهای خانه حساب باز کنند! اگر اینگونه تقسیم کار خانگی را انتخاب کنید ، خوب است ، اما اگر بخاطر خانه بودن به راحتی همه کارها را بر عهده بگیرید ، ممکن است در کار شما مشکلات زیادی ایجاد شود.

4- نکات دور کاری : برنامه ریزی برای استراحت

خط مشی کار خود را در مورد زمان استراحت بدانید و آنها را در نظر بگیرید. اگر خود اشتغالی دارید ، در طول روز وقت کافی را برای دور شدن از صفحه کامپیوتر و تلفن اختصاص دهید. به نظر می رسد یک ساعت ناهار و دو وقفه 15 دقیقه ای برای استراحت کافی باشد.

5- نکات دورکاری : استراحت را به طور کامل انجام دهید

در تعطیلات ، به خصوص ساعت ناهار و استراحت خود را کوتاه نکنید. می توانید با استفاده از برنامه ای مانند TimeOut برای Mac و Smart Break برای Windows خود را به مدت 60 دقیقه در کامپیوتر قفل کنید. یا می توانید در هنگام استراحت ، یک ساعت یا تایمر ساده را روی صفحه نمایش راه اندازی کنید.

دور کاری

6- نکات دورکاری : بیرون بروید

تا جایی که در هنگام شیوع COVID-19 مجاز و ایمن باشد ، از خانه خارج شوید ، البته به شرطی که بتوانید فاصله اجتماعی را حفظ کنید. همین توصیه در مورد افرادی که در محیط های اداری کار می کنند نیز صدق می کند. حداقل روزی یک بار از ساختمان خارج شوید. بدن شما نیاز به حرکت دارد. به علاوه ، هوای تازه و نور طبیعی به شما کمک خوبی می کند. برای دور شدن از فضای کار انفرادی ، نیازی به رفتن به فضاهای عمومی شلوغ نیست.

7- نکات دور کاری : دریغ نکنید که آنچه را که نیاز دارید درخواست کنید

اگر در شرکتی یا سازمانی مشغول به کار هستید که از کار شما در خانه پشتیبانی می کند ، به محض شروع کار در خانه ، ظرف یکی دو روز که متوجه شدید به چیز جدیدی نیاز دارید ، تجهیزات مورد نیاز خود را درخواست کنید بسیار مهم است که شما برای انجام راحت کار خود ، از جمله مانیتور مناسب ، صفحه کلید ، ماوس ، صندلی ، چاپگر ، نرم افزار و موارد دیگر ، آنچه را برای انجام کار نیاز دارید ، درخواست کنید. سازمان هایی که به کارمندان از راه دور عادت دارند ، اغلب بودجه ای برای تجهیزات دفتری در منزل در نظر گرفته اند.

اگر به دلیل ویروس کرونا به طور غیرمنتظره ای در خانه کار می کنید ، تجهیزات مورد نیاز خود را بخواهید. شما ممکن است هفته ها در خانه کار کنید و باید راحت باشید ، اما ممکن است سفارش صندلی و میز کار جدید زیاد باشد. ماوس و صفحه کلید را به همراه یک بالشتک پشتی در نظر بگیرید.

8- نکات دورکاری : یک فضای اداری اختصاصی داشته باشید

در یک دنیای ایده آل ، کارمندان از راه دور نه تنها یک دفتر اختصاصی دارند ، بلکه دو رایانه نیز دارند ، یکی برای کار و دیگری برای استفاده شخصی. برای کارفرما امنیت بیشتری دارد و به شما امکان می دهد تمام فعالیت های خود را به صورت خصوصی انجام دهید. اما هرکسی دفتر جداگانه ای در خانه خود ندارد و نگهداری دو دستگاه همیشه واقع بینانه نیست. در عوض ، یک میز و برخی وسایل جانبی را فقط برای استفاده کار اختصاص دهید. به عنوان مثال ، وقتی لپ تاپ شما به مانیتور و صفحه کلید خارجی متصل است ، زمان کار آن است. وقتی در دست شما است ، وقت شخصی است.

9- نکات دور کاری : شماره تلفن جداگانه ای داشته باشید

شماره تلفنی را تنظیم کنید که فقط برای تماس با همکاران و مشتریان استفاده می کنید. لزوماً نباید تلفن ثابت ، تلفن همراه دوم یا حتی سیم کارت باشد. این می تواند یک سرویس VoIP رایگان باشد ، مانند Google Voice یا شماره Skype. داشتن شماره تلفن جداگانه به شما کمک می کند تعادل بین زندگی و کار خود را مدیریت کنید.

10- نکات دور کاری : از رسانه های اجتماعی استفاده کنید

حضور در شبکه های اجتماعی و صحبت کردن در زمانی که در خانه کار می کنید و کسی نیست هم صحبت شما باشد ، فرایند بسیار خوب و عالی است. برای مدت طولانی پشت میز نشستن و به صفحه مانیتور خود خیره شدن بسیار ازار دهنده است. اگر نمی توانید از محل کار خود خارج شوید بهتر است وارد گروه کاری یا گروه دوستان خود شوید و به صحبت و خنده بپردازید. این کار می تواند کمی از خستگی شما را کم کند.

11- نکات دورکاری : با همکاران معاشرت کنید

تنهایی ، قطع ارتباط و انزوا از مشکلات رایج در زندگی کاری از راه دور ، به ویژه برای برون گراها است. شرکت هایی که فرهنگ کار از راه دور دارند معمولاً راه های معاشرت را ارائه می دهند. به عنوان مثال ، آنها ممکن است کانال های چت داشته باشند که در آن کارمندان از راه دور می توانند در مورد علایق مشترک ، ملاقات هایی برای افراد  در همان منطقه و ( با پایان یافتن ویروس کرونا ) صحبت کنند. مهم است که دریابید چقدر تعامل نیاز دارید تا احساس ارتباط خوب داشته باشید. اگر در شرکتی با فرهنگ از راه دور قوی کار نمی کنید ، ممکن است لازم باشد در مورد پرورش روابط پیش قدم تر باشید.

12- نکات دور کاری : در جلسات ظاهر شوید و شنیده شوید

مطمئناً شما در کنفرانس های ویدئویی و مکالمات کنفرانسی شرکت خواهید کرد ، اما خوب است گاهی اوقات در جلسات اختیاری نیز شرکت کنید. در طول جلسه حتماً صحبت کنید تا همه بدانند که شما در حال مشارکت هستید. ساده ،  متشکرم یا  خداحافظ! در اواخر یک جلسه کمک زیادی به معرفی حضور شما نخواهد کرد

دور کاری

13- نکات دورکاری : روزهای بیماری را بگذرانید

وقتی حالتان خوب نیست ، وقت استراحت مورد نیاز خود را بگذرانید. اگر روزهای بیماری بخشی از قرار داد کاری شما است ، زمان کاری خود را تعطیل کنید. به خاطر داشته باشید که گاهی اوقات بهتر است که استراحت کنید و بهتر شوید تا در دراز مدت بتوانید مثمر ثمرترین خود باشید.

14- نکات دور کاری : به دنبال فرصت در محل کار باشید

هنگامی که با همکاران خود در محل کار نیستید ، ممکن است دوره های آموزشی یا مهارت آموزی را که به صورت حضوری تدریس می شوند از دست دهید. حتی ممکن است شرکت شما فراموش کند که شما را به دوره های آموزشی آنلاین اضافه کند.  در صورت نیاز می توانید در دوره های آنلاین ، حضوری ، آموزش و مربیگری را نیز شرکت کنید. برای افرادی که 100 درصد از راه دور کار می کنند ، به دنبال فرصت های یادگیری باشید که به دفتر مرکزی شرکت یا نزدیکترین دفتر کار شما نزدیک باشد.

15- نکات دور کاری : ارتباط بیش از حد

کار از راه دور مستلزم برقراری ارتباط بیش از حد است. اغلب به هرکسی که باید از برنامه و در دسترس بودن شما اطلاع داشته باشد اطلاع دهید. وقتی یک پروژه یا کار مهم را تمام کردید ، این را بگویید. ارتباط بیش از حد لزوماً به این معنی نیست که برای توضیح هر حرکت خود باید یک مقاله پنج پاراگرافی بنویسید ، اما به این معنی است که خود را تکرار کنید تا در ذهن تمامی همکاران خود باشید.

16- نکات دور کاری : مثبت باشید

وقتی از راه دور تمام وقت کار می کنید ، باید مثبت باشید ، تا حدی که احساس شود بیش از حد مثبت هستید. در غیر این صورت ، شما خطرناک به نظر می رسید و می توانید برای خود مشکلاتی ایجاد کنید.

18- نکات دور کاری : از مزایای خود استفاده کنید

هر هفته ، یک غذای ویژه بپزید. چرا؟ چون من در خانه کار می کنم و می توانم. به علاوه ، من از آن لذت می برم. وقتی تمام وقت خود را در یک دفتر کار می کنید ، باید بکوشید تا وقت خود را سرگرم کار و مطالب مختلف کنید. کار از راه دور با مزایای منحصر به فرد ارائه می شود. از آنها استفاده کنید. شما سزاوار آن هستید.

19- نکات دورکاری : نسبت به خود خیلی سخت نگیرید

موفق ترین کارمندان از راه دور شهرت زیادی در نظم و انضباط دارند. از این گذشته ، انجام هر کار اداری تمام وقت از یک فضای غیرمتعارف ، تمرکز جدی لازم دارد. گفته شده ، هر کس گاهی اوقات اجازه می دهد تا توجه خود را از دست بدهد. اگر خود را سرحال نمی بینید برای تعطیلات آینده خود ، یک برنامه داشته باشید. مهمتر از همه ، به یاد داشته باشید ، شما باید بهره وری و مراقبت از خود را متعادل کنید. در غیر این صورت ، شما در معرض آسیب قرار می گیرید.

20- نکات دورکاری : روز خود را با یک روال روزانه به پایان برسانید

همانطور که باید روز خود را با یک برنامه عادی شروع کنید ، یک برنامه ایجاد کنید که نشان دهنده بسته شدن روز کاری شما باشد. این ممکن است ثبت نام در یک برنامه پیام رسان تجاری ، پیاده روی عصرگاهی باشد. بیش از هر چیز دیگری ، دریابید که چه چیزی برای شما بهتر است. بعضی اوقات پاسخ واضح است ، اما در بعضی مواقع دیگر می توانید از افرادی که در همان شرایط هستند الهام بگیرید.

جامعه حمایتی از کارمندان از راه دور وجود دارد ، خواه آنها را در کانال سازمان خود پیدا کنید یا آنلاین از طریق وبلاگ ها یا توییتر. این نکته را نیز در نظر بگیرید که ممکن است لازم باشد هر چند وقت یک بار برنامه عادی خود را مرتب کنید ، مبادا برنامه شما برای همیشه به همین روال باشد!

بیشتر بخوانید :

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر ثبت شده
بازخورد داخلی
نمایش همه نظرات

بیشتر بخوانید :