تبدیل لباس کهنه به نو

تبدیل لباس کهنه به نو

پوشیدن لباس یک شکل در تمام ایام می تواند خسته کننده باشد ، اما بهرحال خرید لباس جدید گاهی اوقات هم مقرون به صرفه نیست. شما می توانید برخی از اقلام خود را به روش های ساده ای نو نگه دارید برای مثال ، کمربند خود را چرب کنید یا سگگ آن را نو کنید یا یک تی شرت قدیمی را به یک لباس جدید تبدیل کنید یا در یک پیراهن خود تغییراتی اضافه کنید تا هزینه های اضافی خود را برای خرید یک لباس جدید کاهش دهید.

تبدیل لباس کهنه به نو با تعمیر آن ها

تبدیل لباس کهنه به نو

ایرادات جزئی پیراهن خود را رفع کنید

اگر پیراهنی دارید که یک دکمه از آن گم شده است ، نیازی نیست که آن را دور بیاندازید. می توانید دکمه ای همانند آن را بدوزید تا پیراهن دوباره زنده شود. برای این کار کافی است مراحل زیر را دنبال کنید :

۱ – شما به یک دکمه مشابه ، یک سوزن ، نخ و قیچی نیاز خواهید داشت.
۲ – سوزن را نخ کنید و انتهای آن را گره بزنید.
۳ – سوزن را از پشت پارچه و یک سوراخ دکمه بالا بیاورید.
۴ – سوزن را از یک سوراخ مخالف به پایین برگردانید و این فرایند بالا رفتن از یک سوراخ و پایین آمدن را ، چندین بار انجام دهید.
۵ – همین کار را با دو سوراخ دیگر که هنوز استفاده نکرده اید انجام دهید.
۶ – سپس یک گره محکم در نخ بزنید تا یک حلقه دوخت صحیح ایجاد شود.

تبدیل لباس کهنه به نو

شلوار جین خود را نو کنید

می توانید یک شلوار جین قدیمی را با رنگ آمیزی تبدیل به یک شلوار نو کنید. تمام آنچه شما نیاز دارید یک سطل 5 گالنی ، رنگ RIT سرمه ای یا آبی (با توجه به رنگ قبلی پارچه انتخاب کنید) ، دستکش ، همزن و یک جین کهنه است.

۱ – رنگ را در یک سطل 5 گالنی با آب جوش مخلوط کنید. دستورالعمل های مربوط به رنگ را دنبال کنید تا از نسبت آب به پودر رنگ مطلع شوید. هنگام رنگ آمیزی شلوار جین حتما از دستکش استفاده کنید.
۲ – شلوار جین را داخل رنگ قرار داده و آنها را با همزن هم بزنید.
۳ – پس از حدود 5 دقیقه هم زدن ، شلوار جین را بیرون بکشید و رنگ اضافی آن را خارج کنید.
۴ – شلوار جین را در ظرفشویی یا وان بشویید تا آب آن پاک شود.
۵ – شلوار جین را صاف بگذارید تا خشک شود ، یا آن را در خشک کن قرار دهید.

تبدیل لباس کهنه به نو با کوتاه کردن آن ها

تبدیل لباس کهنه به نو

ژاکت های قدیمی خود را سایز کنید

پلوورها یا ژاکت ها اغلب با کهنه شدن ممکن است سایز قبلی خود را از دست دهند. شما می توانید یک ژاکت کوچک شده یا بزرگ شده قدیمی خود را با اندازه کردن دوباره زنده کنید تا دوباره متناسب شما شود.

از تی شرت یک لباس درست کنید

شما می توانید یک لباس جالب بدون بند ، از یک تی شرت بزرگ تهیه کنید. البته تی شرت شما باید به اندازه کافی بزرگ باشد. به حدی که به زانوهای شما برسد.

از شلوار ، شلوارک درست کنید

می توانید شلوار جین قدیمی خود را برش بزنید تا یک شلوارک جین زیبا درست کنید. این یک کار عالی برای تغییر در شلوار جین بلااستفاده است. که به نظر می رسد جالب و زیبایی هم باشد. اما فقط لازم است در قسمت پاچه ها کمی تغییرات ، جهت محو کردن خط برش ایجاد کنید.

تبدیل لباس کهنه به نو

حاشیه به پیراهن های قدیمی اضافه کنید

می توانید پیراهن های قدیمی خود را با افزودن حاشیه به قسمت پایین زیباتر کنید. تا ظاهری شیک و به اصطلاح boho ایجاد کنید. از پیراهنی استفاده کنید که به خوبی متناسب و اندازه شما باشد و به اندازه کافی بلند باشد تا بتوانید حاشیه ها را از پایین اضافه کنید.

بیشتر بخوانید :

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر ثبت شده
بازخورد داخلی
نمایش همه نظرات

بیشتر بخوانید :