ریزش بیش از حد مو سگ ها و گربه ها

ریزش مو سگ

ریختن مو یک فرآیند طبیعی برای اکثر حیوانات دارای خز و مو است ، حتی برای ما انسان ها! وقتی رشد مو متوقف شود ، می ریزد. بنابراین وقتی صحبت از حیوانات دارای پشم و مو می شود تعدادی از عوامل می تواند میزان ریزش آنها را تعیین کند ، از جمله نژاد ، سن و سلامت کلی.

فصل هم حتی می تواند بر میزان ریزش تأثیر بگذارد ، معمولاً به ویژه در بهار این امر بیشتر است به گونه ای که ریزش مو سگ و ریزش مو گربه ها هم بیشتر می شود. سگهای دو پوششه مانند سگ های آلمانی و هاسکی در زمره نژادهایی قرار می گیرند که بیشترین ریزش مو را دارند.

ریزش مو سگ

اگر ریزش بیش از حد باشد ، چه می شود؟

به دلیل تنوع در میان نژادها ، هیچ پاسخی واقعی در مورد ریزش غیر طبیعی مو سگ و گربه وجود ندارد. شما باید علاوه بر موارد مشترک نژاد ، از خصوصیات حیوان خانگی خود در محیط خود نیز مطلع شوید. اگر ریزش جدیدی مشاهده کردید و غیر معمول به نظر می رسید ، می تواند به دلیل استرس ، تغذیه نامناسب یا یک مشکل پزشکی باشد. ممکن است حیوان خانگی شما یک رویداد آسیب زا را تجربه کرده باشد ، یا شما تغییراتی در غذا ، نظافت ، دارو یا سایر روال او ایجاد کرده باشید.

ریزش مو سگ

بیماری های نقش زا در ریزش مو سگ و گربه

ریزش بیش از حد که منجر به لکه های کچلی یا تحریک پوست می شود می تواند به معنی حساسیت پوستی حیوان خانگی شما باشد. اگر به احتمال زیاد متوجه یک مورد شدید کک ، شپش یا کنه شدید ، علت آن را می توانید در چند بیماری زیر جستجو کنید مانند:

عفونت های قارچی یا باکتریایی بیماری کلیه ، کبد ، تیروئید یا غده فوق کلیه یا زیاد لیس زدن. اگر علت بیماری را نمی توانید کشف کنید ، با دامپزشک خود صحبت کنید که ایا این ریزش مو بخشی از روند طبیعی ریزش است یا نشانه ای از تروما یا اختلال زمینه ای است.

ریزش مو سگ

تغذیه و نگهداری مناسب

حیوانات خانگی نمی توانند کارهای زیادی در مورد ریزش مو مربوط به سن خود انجام دهند ، اما خوشبختانه بیشتر ریزش ها طبیعی هستند و به راحتی و با نظافت منظم توسط شما یا توسط یک متخصص کنترل می شود. اگر خودتان آنها را شستشو می دهید ، از شامپوهایی که برای کمک به کاهش ریزش مو و یا تسکین پوست تحریک شده وجود دارد استفاده کنید.

همچنین مطمئن شوید که از ابزار مناسب حیوان خانگی استفاده می کنید. به عنوان مثال ، شما از یک برس سیمی نباید برای یک سگ یا گربه مو کوتاه استفاده کنید ، و نباید از یک برس موی کوتاه برای یک سگ یا گربه مو بلند استفاده کنید. ریزش مربوط به رژیم غذایی را می توان اغلب با تغییر دادن به یک ماده غذایی با کیفیت بالا که شامل تعادل مناسب مواد مغذی است ، برطرف کرد. اگر نمی خواهید رژیم حیوان خانگی خود را تغییر دهید ، می توانید مکمل ها را نیز اضافه کنید تا مواد مغذی را در غذای حیوان خانگی خود افزایش دهد.

بیشتر بخوانید :

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر ثبت شده
بازخورد داخلی
نمایش همه نظرات

بیشتر بخوانید :