چگونه کفش های سفید را تمیز کنیم

تمیز کردن کفش سفید

کفش های سفید در هنگام نو و تمیز بودن شیک و روشن هستند و در برابر ساییدگی به راحتی کثیف می شوند. برای اینکه کفش هایتان زیبا و مرتب به نظر برسند ، باید مرتباً آنها را تمیز کنید. تمیز کردن کفش با دست برای حفظ پارچه بهتر است ، اما می توانید محلول های مختلف تمیز کننده ، مانند مایع ظرفشویی ، جوش شیرین ، سفید کننده و خمیر دندان را امتحان کنید .

تمیز کردن کفش سفید

کفش های خود را با مایع ظرفشویی تمیز کنید

مایع ظرفشویی را در 1 گرم (۲۴۰ میلی لیتر) آب گرم مخلوط کنید. همه ی مایع ها برای تمیز کردن کفش شما مفید خواهند بود. حدود ۱ قاشق چای خوری (۴.۹ میلی لیتر) مایع استفاده کنید تا آب رنگ مایع را بگیرد اما هنوز شفاف باشد. محلول تمیز کننده را با مسواک هم بزنید تا به طور یکنواخت مخلوط شود. مایع و آب برای انواع کفش ها از جمله چرم سفید بهترین عملکرد را دارد. اگر نمی خواهید از مایع ظرفشویی استفاده کنید ، می توانید آن را با سرکه جایگزین کنید. (۱۲۰ میلی لیتر سرکه سفید)

دستمال خود را به محلول ایجاد شده آغشته کنید و آن را بیرون بکشید. با حرکتهای رفت و برگشت کوتاه در امتداد قسمت های کفش خود کثیفی ها را پاک کنید. این مرحله را تا زمانی ادامه دهید تا همه خراش ها و لکه ها از بین برود. لکه ها را با مسواک سفت تمیز کنید. سر مسواک را به آب آغشته کنید تا موهای آن خیس شوند. موها را با حرکات دایره ای کوچک روی سطح کفش خود حرکت دهید و روی قسمت هایی کثیف تر تمرکز کنید.

آب اضافی را با حوله تمیز کنید. از پارچه یا حوله کاغذی استفاده کنید تا آب و باقی مانده مایع را خشک کنید. از کشیدن حوله روی پارچه کفش خودداری کنید زیرا می تواند پرزهایی را دوباره روی پارچه پخش کند. سعی نکنید کفش های خود را با حوله کاملا خشک کنید.

بگذارید کفش های شما در مجاورت هوا خشک شوند. بعد از اینکه آنها را با حوله کمی خشک کردید ، آنها را در یک مکان مناسب در خانه قرار دهید تا بتوانند کاملا خشک شوند. قبل از پوشیدن دوباره آنها ، حداقل برای ۲ تا ۳ ساعت بگذارید خشک شوند.

تمیز کردن کفش سفید

تمیز کردن کفش سفید با سفید کننده

۱ قسمت از سفید کننده را با ۵ قسمت از آب رقیق ترکیب کنید. در محلی با تهویه مناسب در خانه این کار را انجام دهید. سفید کننده و آب را در یک ظرف کوچک مخلوط کنید. مراقب باشید از سفید کننده بیشتر استفاده نکنید در غیر این صورت باعث می شود کفش سفید شما زرد شود. سفید کننده برای کفش های پارچه ای سفید بهترین کارایی را دارد. هنگام کار با سفید کننده از دستکش نیتریل استفاده کنید تا از تحریک پوست جلوگیری کند.

برای حل شدن لکه ها ، مسواک را به صورت دایره های کوچک برروی آن ها بکشید. مسواک را به محلول سفید کننده آغشته کرده و کفش های خود با مسواک مالش دهید. بر روی مناطق آلوده و لکه های عمیق تمرکز کنید و به پارچه فشار کمی وارد کنید. باید متوجه بیرون آمدن لکه ها از روی پارچه باشید.

محلول سفید کننده را با یک حوله مرطوب پاک کنید. یک حوله نرم میکروفیبر را در آب گرم و تمیز مرطوب کنید و آن را بیرون بکشید تا مرطوب شود. هنگامی که حوله را روی کفش خود می کشید ، فشار ملایمی را وارد کنید. همچنین می توانید کفی های کفش های خود را برداشته و کفش های خود را زیر شیر آب قرار دهید و تمیز کنید. بگذارید کفش ها در یک مکان مناسب خشک شوند. قبل از اینکه دوباره بخواهید کفش هایتان را بپوشید ، بگذارید حداقل ۵ تا ۶ ساعت کفش هایتان را در اتاق خشک شوند.

تمیز کردن کفش سفید

تمیز کردن کفش سفید با استفاده از جوش شیرین

جوش شیرین ، سرکه و آب داغ را با هم مخلوط کنید. ۱ قاشق غذاخوری (۱۵ میلی لیتر) آب گرم ، ۱ قاشق غذاخوری (۱۵ میلی لیتر) سرکه سفید و ۱ قاشق غذاخوری (۱۴ گرم) جوش شیرین را با هم در یک کاسه مخلوط کنید. مخلوط کردن را ادامه دهید تا به صورت خمیر غلیظ در آید. جوش شیرین و سرکه هنگام واکنش شروع به گاز کردن و حباب زدن می کنند. اگر می خواهید کفش های مش یا پارچه ای را تمیز کنید ، جوش شیرین بهترین نتیجه را می دهد.

خمیر جوش شیرین را با استفاده از مسواک برروی کفش های خود قرار دهید. سر مسواک را به خمیر خود آغشته کنید و آن را برروی پارچه کفش خود مسواک کنید. به آرامی موها را فشار دهید تا پارچه خمیر را جذب کند. تمام سطوح خارجی کفش خود را با خمیر جوش شیرین بپوشانید. بعد از اتمام کار ، مسواک خود را کاملاً بشویید تا خمیر در موها خشک نشود.

بگذارید خمیر به مدت ۳ الی ۴ ساعت روی کفش خشک شود. کفش ها را در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار دهید تا خمیر خشک یا سفت شود. آنها را بیرون بگذارید تا زمانی که بتوانید خمیر خشک شده را با ناخن بخراشید. اگر نمی توانید کفش های خود را بیرون نگه دارید ، آنها را نزدیک یک پنجره آفتاب گیر یا در یک اتاق با تهویه مناسب قرار دهید.

کفش هایتان را به هم بزنید و با استفاده از برس خشک خمیر خشک شده را پاک کنید. کف کفش های خود به هم بزنید تا خمیر از هم بپاشد. اگر تکه های خمیر خشک باقی مانده است ، آنها را با یک مسواک خشک خراشیده تا کفش های شما دوباره تمیز شوند.

تمیز کردن کفش سفید

تمیز کردن کفش سفید با خمیر دندان

کفش های خود را با یک پارچه مرطوب پاک کنید تا خیس شوند. انتهای یک پارچه یا حوله میکروفیبر را خیس کرده و به آرامی روی کفش خود بکشید. کفش های خود را کمی مرطوب اما خیس نکرده تا خمیر دندان کف کند. سعی کنید از خمیر دندان روی پارچه ، مش یا کفش های ورزشی استفاده کنید.

یک خمیر دندان به اندازه یک نخود را با مسواک به کفش بمالید. خمیر دندان را مستقیماً روی کفش های خود قرار دهید ، جایی که لکه های زیادی وجود دارد. خمیر دندان را پخش کنید و مسواک خود را با حرکات کوچک دایره ای بچرخانید تا تمام مناطق را بپوشاند.

خمیر دندان و آلودگی ها را با پارچه مرطوب پاک کنید. برای پاک کردن خمیر دندان از کفش خود می توانید از همان پارچه مرطوب قبلی استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که تمام خمیردندان ها را از کفش خود خارج و تمیز کرده اید تا هیچ اثری از خود برجای نگذارد.

بگذارید کفش های شما به مدت ۲ الی ۳ ساعت کاملاً خشک شوند. کفش های خود را جلوی پنکه یا در یک اتاق با تهویه مناسب قرار دهید. کفش ها را بگذارید تا کاملا خشک شوند. پس از خشک شدن ، کفش های شما باید چند لایه روشن تر به نظر برسند.

بیشتر بخوانید :

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر ثبت شده
بازخورد داخلی
نمایش همه نظرات

بیشتر بخوانید :