تشخیص تخم مرغ خراب

تشخیص تخم مرغ خراب

در این مقاله از اسجیت به شما آموزش می دهیم که چگونه تشخیص تخم مرغ خراب را به درستی انجام دهید. تخم مرغ ها اعم از سرخ شده ، مخلوط شده ، پخته ، سلطان غذای صبحانه هستند. بندرت است که بتوانیم تخم مرغ را از وعده غذایی خود حذف کنیم. تخم مرغ مملو از کلسترول (کلسترول HDL) و یک تخم مرغ بزرگ حاوی 78 کالری ، 6 گرم پروتئین است و منبع خوبی از ویتامین D و کولین است.

تشخیص تخم مرغ خراب

اما یک نکته در مورد تخم مرغ وجود دارد که بسیار مهم است ، این است که تشخیص دهیم تخم مرغ های ما تازه هستند یا نه. استفاده از تخم مرغ تازه هنگام پخت و پز ضروری است ، گرچه تشخیص تازه بودن مرغ خام به همین سادگی ممکن نیست ، اما چند روش بدون خطا وجود دارد که می توانید برای تشخیص تخم مرغ خراب استفاده کنید.

تاریخ انقضا را بررسی کنید

ساده ترین راه برای تشخیص تخم مرغ خراب ، تاریخ انقضا روی کارتن و روی تخم مرغ در تعیین تازه بودن تخم مرغ شماست. شما معمولاً می خواهید طی سه تا پنج هفته از خرید تخم مرغ استفاده کنید. در هر زمان پس از آن ممکن است به دلایلی مختلف تخم مرغ خراب شود.

تشخیص تخم مرغ خراب

بازرسی چشمی انجام دهید

تخم مرغ های شما در کارتن چه شکلی هستند؟ در صورت ترک خوردن ، باید آنها را خراب قلمداد کنید و آنها را کنار بگذارید. یک ماده لزج یا پودری روی پوسته نیز نشانه ای از آلودگی و خرابی احتمالی است. پس از باز شدن تخم مرغ ، به دنبال نشانه های پوسیدگی و تغییر رنگ صورتی یا سبز باشید. اگر این نشانه ها را دید از آن استفاده نکنید.

تخم مرغ را بو کنید

سرویس ایمنی و بازرسی مواد غذایی ایالات متحده پیشنهاد می کند قبل از استفاده تخم مرغ آن را درون یک کاسه شکسته و بو کنید. اما چگونه تخم مرغ را از نظر تازگی بررسی کنیم ، تخم مرغی که از تاریخ انقضا آن بیش از حد گذشته است ، عطر و بویی گوگردی دارد که بو کردن آن حس سوزش ایجاد می کند. اگر بوی نامطلوبی می دهد ، آن را در سطل آشغال بیندازید. یک تخم مرغ تازه و آماده ، درخشان و چاق به نظر می رسد و این در حالی است که زرده ای که به سمت جنوبی تخم مرغ معمولا می رود.

بیشتر بخوانید :

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر ثبت شده
بازخورد داخلی
نمایش همه نظرات

بیشتر بخوانید :