۷ غار مخفی که باید داخل آن ها را ببینیم

غار مخفی

در حالی که بسیاری از مردم برای دیدن مناظر چشمگیر در بالای کوه ها ماجراجویی می کنند ، اما چیزهای زیادی برای یافتن در زیر زمین نیز وجود دارد. غارهای مخفی و پنهانی وجود دارد که هنوز در سراسر جهان کشف نشده اند. در اینجا ، ما هفت غار مخفی را عنوان کرده ایم که فکر می کنیم ارزش شناختن را دارند.

۱- Chinkanas ، کوسکو ، پرو

Chinkanas یک غار نیست بلکه مجموعه ای از گذرگاه های زیرزمینی است. نام این غارها از واژه کچوا chinkana گرفته شده است که به معنی  مکانی است که افراد در آن گم می شوند. هیچ کس مطمئن نیست که این هزارتوهای زیرزمینی توسط انسان ساخته شده است یا که پیش از آنها ساخته شده است. با این حال ، بسیاری از مناطق برای بازدید عموم بسته است زیرا مردم براحتی در داخل این غار گم می شوند.

غار مخفی

۲- غار مخفی در گریمس پوینت ، نوادا

این غار مخفی در نزدیکی فالون ، نوادا نامگذاری شده است. که حدود 21000 سال پیش در اثر امواج دریاچه پلیستوسن ساخته شده است. بومیان آمریکا از آن برای ذخیره ابزار ، نیزه و وسایل ماهیگیری استفاده می کردند. این غار توسط چهار کودک در جستجوی گنج در سال 1927 کشف شد. هنگامی که آنها این غار را پیدا کردند ، اولین انسانهایی بودند که در قرن بیستم وارد آن شدند.

۳- غارهای یخی ، داکوتای شمالی

داکوتای شمالی غارهای زیادی ندارد. اما غارهای یخی را می توان در قسمت شمال غربی این ایالت ، در مسیر Hey Trail یافت. این غارها نام خود را از دمای خنک داخلی خود گرفته اند. مردم گزارش داده اند که یخ و برف از زمستان گذشته در غارها تا تابستان سال بعد براحتی ذخیره و حفظ می شود. جنس ماسه ضخیم غار و محدود بودن جریان هوا ، عایق بندی را ایجاد می کند که باعث می شود یخ آب نشود.

غار مخفی

۴- غار رمبل ، نیویورک

غارهای مخفی همیشه در مکان های دور افتاده یا صعب العبور نیستند. در واقع ، یکی در وسط بزرگترین شهر آمریکا در پارک مرکزی نیویورک وجود دارد. در ابتدا بخشی از نقشه طراح فردریک اولمستد برای ایجاد پارک نبود و در حین حفاری کشف شد. این غار در روزهای ابتدایی یکی از جاذبه های محبوب کودکان بود اما محلی برای مشکلات نیز بود. به عنوان مثال ، در سال 1904 مردی در نزدیکی پله های غار از ناحیه سینه مورد اصابت گلوله قرار گرفت. و همچنین تعداد زیادی از مردان در غار رمبل به دلیل آزار و اذیت زنان نیز دستگیر شدند. امروز امکان رفتن به داخل غار وجود ندارد.

غار مخفی

۵- هرم ماه ، Teotihuacán ، مکزیک

از داخل این هرم در مکزیک نمی توان دیدن کرد. در واقع ، هیچ کس شخصاً داخل آن را ندیده است. غار داخل این هرم در سال 2018 توسط باستان شناسان کشف شد که دارای تونل های مخفی منتهی به به عمق 26 فوت (7.9 متر) در زیر معبد هرم ماه در شهر باستانی Teotihuacán است. باستان شناسان این غار را با استفاده از روشی به نام توموگرافی (ERT) پیدا کردند. استفاده از ERT به محققان این امکان را داد تا بدون انجام هرگونه حفاری ، زیر زمین را شاناسایی کنند. باستان شناسان معتقدند که این غار به طور طبیعی شکل گرفته است و می تواند سرنخ هایی درباره طراحی یک شهر زیر زمینی ارائه دهد.

۶- اشکهای لاک پشت ، مونتانا

این غار در مونتانا واقع شده است ، مساحت آن بیش از 1 میلیون هکتار و بدون مسیر رفت و آمد است. این بدان معناست که برای رسیدن به این غار ، باید از مسیر پیاده روی یا با اسب 21 مایل (33.7 کیلومتر) را در بیابان بپیمایید.

۷- وایلدنمنلیسلوخ ، آلت سانکت یوهان ، سوئیس

نام این غار در انگلیسی به حفره های انسان های وحشی  ترجمه می شود. و یک غار از سنگ آهک آلپی در سنت گالن سوئیس است. همانطور که از نامش پیداست ، این یک غار کوچک است و هزاران سال توسط انسان های نخستین استفاده می شده است. در سال 1844 ، یک کودک به نام یوهانس سلونر در غار پیدا شد. و در سال 1906 ، محققان استخوان خرس و دندان نیز در غار پیدا کردند. ابزارهای سنگی پیدا شده از کوارتزیت سبز که برای آن منطقه نیست نشان می دهد انسان های نخستین باید آن ها را از مکان های دور جمع آوری کرده باشند.

بیشتر بخوانید :

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر ثبت شده
بازخورد داخلی
نمایش همه نظرات

بیشتر بخوانید :